ZMAJ kombajni

Evo slika osovine koja mi je letos pucala. Radi se o osovini pogona hedera. Pa ako moze neko misljenje zbog cega puca. Puca mi na nekih 70 hektara, promenio sam ih 5 do sad.

359ikoy.jpg
Ja sam tebi jos letos rekao gde ti je problem i po ovoj slici sam ubedjen da je to kvar!
Krivo je kuciste,zapravo kucista nisu u osi!
 
Ok ako tako mislis ali ne vidim zasto bi ona izasla iz ose i kako da proverim. Jedno je stavljeno novo jer je predhodno razbilo, Heder je sasvim u redu nije udaran uvijan i slicno. Ja jedino nasta jos sumljam je onaj zglob sto se navlaci na osovinu.
 
Može meni je jedan majstor iz okolice reko da izvućem svaku drugu žicu za kukuruz ali da ce ubrzo kukuruz razbit te žice koje cu ponovno morat stavljat !
A nee ja sam vise mislio na varijantu umesto zica da se uglave armature ili kako se vec zovu te sto ima kukuruzna korpa. Jel je pokusao neko takvu egzibiciju da izvede?
 
Videcu zimus kad imam vremena da rasturim sve ponovo pa lagano cu vracati sve imajuci u vidu vase savete. Jedino ciu jos zameniti ekcentricni zglob i lager na njemu pa cemo videti. :ppozdrav:
 
Poštovanje, (za Bubu)

da li se može još koja fotografija od sečke- malo pojedinih elemenata i sklopjene sa remenicom i koji podatak dimenzija obe jermenice i remena.

Hvala i lep pozdrav.
 
@igalec

Kada pocne montaza rotora i svih remenica onda cu fotografisati sve i zapisati odnose remenica. Trenutno je samo oplata namontirana.

Nema na cemu, pozdrav i tebi! :)
 
Steva Mrstanac
Zdravo kolega, i nama je pukla jednom osovina pa kad svo kupili drugu morali smo odneti kod stugara i kuciste i osovinu zato sto nije nalegalo ravno do kraja, gde je strugar mazao nekom kredom i tako skidao sloj po sloj, odnesi je kod strugara ali trazi nekog proverenog i dobrog da bi ti potrefio pravi ugao naleganja kad skida osovinu.
 
Imam ozbiljan problem sa nabavkom kućišta za šestougaonu osovinu (nije možda najtačniji naziv) prečnik osovine je 24mm u njega idu ležajevi 6207 ES, u pitanju je noviji šestoredni adapter i ne odgovara kućište za stariji tip, oznaka adaptera je 112.67 i nemam katalog za njega pa ni kataloški broj kućišta. Zvati su svi meni poznati dobavljači uključujući i Arežinu i neke lokalne ali nema niko takvo kućište, bili smo i na vašaru u Debeljači. Da li neko zna gde ima tako nešto može i polovno samo da je ispravno.
Još jedno pitanje, fabričko kućište je od tuča, da li možda da bude od nekog drugog materijala, pošto livac hoće da mi lije kućište ali nemože od tuča?
 
imam problem sa slamotresima na kombajnu zmaj 143,jedan mi se izlomio u zetvi zita,a drugi mi je napukao....da li je problem duzina,ako jeste koliko bih bilo pozeljno da se skrati...:haha:?
 
Mims jel to ono kućište na kojem se nalazi sigurnosna spojnica?
Komšija Miloše dođite do mene i premerite dužinu slamotresa da imate šablon koliko vaše da skratite.
 
imam problem sa slamotresima na kombajnu zmaj 143,jedan mi se izlomio u zetvi zita,a drugi mi je napukao....da li je problem duzina,ako jeste koliko bih bilo pozeljno da se skrati...:haha:?
skrati ih na meru od 142 i nema zime! Stim da moras i onaj ukosnik-ojacanje koje se nalazi pozadi ispod slamotresa da pomeris. Nije ti lomio zadnju osovinu slamotresa?
 
Pitanje jedno ako je zraćni filter na motoru imr s 46 pun prašine zaćepljen šta se dešava dal se može povećat potrošnja ili šta se već desi ?
 
Meni se dešavalo da mi motor radi nekako bezveze filter je bio onako ne jako prljav ali je bio i također je uljni filter nije suvi, a potrošnju sam imo nenormalnu oko 40 litara po jutru dal je to moguće da je zbog toga, pumpa bila na reglaži dizne također majstor podesio motor kompletna generalka ali troši kao avion ?
 
Nazad
Vrh