ZMAJ kombajni

Koliko ja znam da na 780 za pogon kombajna ide remen 45x20x1500 dimenzije, a ti imas na kombajnu 45x20x1630 Ako ti je na kombajnu bio 1630, onda opet stavi takav, mozda je nesto prepravljano, a mozda ne tvoj kombajn bas i ide takav remen. dakle, naruci 1630.

Kolega ima 780 Specijal, koji tvornicki ima nozno kvacilo i drugacije napravljen varijator pogona, i na njegov ide remen 1500.

Dimenzije plosnatog remena su: 100x7x3060
 
Puno me pitas, mislim da ide La...

Jel unutarnja il vanjska mjera nemam pojma jer nije ni bitno, mjenjaci imaju spanere koji mogu kompenzirati razliku, pa se s time ne zamaram... Trazim samo remen 1630x45 i to je to.

U uputama za kombajn ne pise ni na jednom remenu dali su samo brojkama dimenzije.
 
Tako znaci...

Znam da sam kupovao remenje u BiH kod covjeka koji drzi sve zivo za zmajeve. I kad sam kupio kombajn, prvo sto sam vrsio bila je soja. Kolege koji su takve kombajne imali su mi preporucili da uzmem remen dimenzije 1500 i da ga stavim na bubanj da ne proklizava, sto sam u svom neznanju i kupio. Covjek me u trgovini pita, kakav ja kombajn imam kad kupujem i 1715, 1630 i 1500... kad sam rekao 132, kaze da mi 1500 ne stima, da je to pogonski za 780 i sta ce mi taj remen?

Na kraju se zbilja ispostavilo da taj remen nema sanse da stavim na varijator bubnja, prodam ga kolegi koji ima 780 i dan danas je taj remen na njemu...

Kad idem u kupovinu remenja, samo kazem remen 1715, remen 1630 i to je TO, nit on pita jel Li ili La nit ja znam... ;)


Cim ovaj drzi u trgovini taj 1500La remen, vjerovatno za neki kombajn treba, i mislim da je to pogonski za 780.
 
Ovako pitanje za kombajnere Zmaja 142 sa S-46 motorom kakav zraćni filter imate na njemu suhi ili onaj u kojeg se malo ulja nadolijeva ?
 
Da li znate nekoga u Adi ili Molu ko pravi nove korpe (kukuruzne) za kombajne?
 
Pravi Arežina ali po meni nemojte uzimati.Korpe su varene,nisu sklapane pa nitovane kao stare.Bolje polovnu pa je izremontovati.
 
Evo kako smo mi našu sredili a bila je popucala žice također ..
11uu7wo.jpg
 
Evo slika osovine koja mi je letos pucala. Radi se o osovini pogona hedera. Pa ako moze neko misljenje zbog cega puca. Puca mi na nekih 70 hektara, promenio sam ih 5 do sad.

359ikoy.jpg

1ghg6e.jpg
 
@kiraj polovna je nekih 250e a nova kod Arezine je 300e. Barem je tako bilo... Drugar je prosle godine kupio kod Arezine tu varenu i zasad nema nikakvih problema. E sad sta je bolje polovno ili novo....
 
Nazad
Vrh