ZMAJ kombajni

Imaš na forumu ljudi na 142 sječku imaju i kazu motor ju uopće ne osjeća mislim svaki stariji kombajn u radu ima malo dima !
 
@ratahr Ljudi svašta kažu.Ako si pažljivo pogledao sliku slama je još jaka a seme je već bilo zrelo.Tu sa sečkom ne prolaziš nikako.:osmeh:
 
Poslednja izmena:
Gospodine @ljakse,
kada na zmaj 142 umesto motora S46 montirate OM352A onda zmaj 142 ima dva kg veću propusnu moć.Ima ako otvorite korpu i deo mase prospete pozadi a ne u bunker (kao kombajni sa lizinga što rade).Ako tako gledate propusnu moć onda stvarno se povlačim od ubedjivanja sa Vama.Propusna moć kombajna se ne definiše snagom motora nego konstrukcijom vršalice i podešenošću iste a motor je samo tu da ostvari ono što je zadato.


ja sam vidio da je jedan ugradio na 142 MB om 352.......nije govorio da brže radi, mislim na učinak, nego da motor negubi na obrtajima, jer se perkins raspao, pa je zamjenio sa ovim.......
 
I sa ovim postom je nadam se dokazano konačno da se jačim motorom postiže samo to da kombajn "lakše" radi, znači da se sam motor ne pati.

Sve ostalo su čista naklapanja.
 
Ujakov Zmajcek na plocici pise 82god,a sad odakle mu to RM ....
dzf02g.jpg
 
Poz evo koja slika sa minulih radova na kukuruznom adapteru!

Zaboravih ga slikati kad je bio skroz go!

Ovde smo vec vratii kucista i osovine.

2e4zo07.jpg


syuwsi.jpg


Jos samo secku da stavim i trebao bi da peva!

95% lezajeva su novi,
a ovako izgleda posle 6kg osnovne i 6 kg laka:cool:

2q1uc1s.jpg

a40dg8.jpg


Valjda se moderatori nece ljutiti za slike!?
 
Poslednja izmena od urednika:
Nije nalepnica taze,ima godina koliko i farba a farba koliko je i kod njega sigurno 5 godina,mislim da je kupljen pre cca 10g kad je zavrsio fax 98-me ujak,a sto izgleda taze je sto radi samo sebi i sto je upakovan k'o bombona.
 
Ne ne ja sam video, priznam!!
A i kombajn cu sigurno tako,a neda mi se jer je prilicno dobra farba na njemu!
 
Da li neko ima slike od originalne zmaj secke i nosaca od nje.Pre nedelju dana ili 2 bio mi covek i rece da ovi moji nosaci nisu originalni i zato ja nemogu da je iskljucujem kad hocu vec je skidam kod kuce.Ako ima neka original slika postavite ili ako ima na predhodnim stranicama kazite na koju orentaciono na kojoj strani.
 
Počeli spremanje za žetvu suncokreta i kukuruza .Promenuli korpu ,stavili blinde .
Kad je heder na kombajnu najlakše ga rastavljamo ovako

Normalno .ništa od posla bez pomagača.
 
To je normalno kada se kupi polovna stvar.Uradi se pravi remont,sve što treba se zameni i vozi miško.Drugačije ne može a o novom ne razmišljam uopšte.
 
Nazad
Vrh