ZMAJ kombajni

@mirko jel to motor m-36? Neki kazu dva fergusona motor.... ako je taj mislim da ima jedan kod nas u selu u delovima. Pitam sutra pa se javljam.
 
Tako je drustvo,motor 036,kao dva IMT533.Javite ako gde ima radilica da nije urvnuta zbog zakivanja motora.Dosad kod svih sto sam pitao radilica je katastrofa.
 
Bio je u S.Mitrovici na otpadu takav motor,kompletan sa svim agregatima.Da li je i sada tamo ne znam jer sam ga video prošle godine u ovo vreme.
 
Obicno ono sto trazis toga u datom momentu nema.Inace radilice na tim motorima odlaze veoma lako jer su tanke a dugacke,ma taj motor dokle je fabricki radi ko sat,a posle se samo neka cuda desavaju,valjda zamor materijala jer to su motori pre nove ere.

Sto je najgore drugar sa tim kombajnom uradio polovini sela zetvu i na kraju jos sebi da odradi i motor riknu.Morao je da plati drugog za svojih 5 hektara.
 
Treba da moze da se stavi motor od 577 pase zvono , jedino treba izvesti vodu na hladnjak, nosace motora i resiti pogon ventilatora hladnjaka posto je motor kraci .

Inace takav m36 motor ima u So kod Jovana na otpadu, a i video sam na pijaci u BT da jedan iz Vajske ima isto .
 
Danas gledao kombajn ZMAJ 143. Ima kukuruzni adapter i zitni 4.2m. obicni.Godina 94. prefarban motor solidan remenje solidno jedino sto u kabini neradi nista od instrumenata(obrtaji motora ,bubnja, prit ulja , temp vode, ampermetar,znaci ono na gornjoj konzoli ) a dole sve radi. On mu je naknadno ugradio satove za temp. vode i prit ulja(ove sa pijace).na satu je sada 980 Rh.Dali neko moze da mi kaze nesto o slabim tackama kao sto sam cuo da mu pucajuslamotresi:haha:Motor je s 46.Cijena 11000 e.
hwk38m.jpg
2qrzgqp.jpg
2871beq.jpg
 
Žitni heder nije njegov već od 142-ke.To sve na gornjoj konzoli može da se sredi i popravi.Za te pare isplati se uzeti ga mada možda može i neki euro dole.
 
Točkovi pasuju na sve Zmajeve kombajne počev od 141 pa na gore.Za ove manje Zmajeve ne znam mada postoji verovatnoća da i na njih pasuju.
 
Spasoje,slaba tacka ovog kombajna 143 je godina proizvodnje,a to je godina teskih sankcija,e sad kakve sankcije takva i izrada,mada zna i da se potrefi i dobrih proizvoda.Jos jedan problem kod dosta 143 je konstantno ubacivanje nafte u ulje motora,a kako to resiti je naucna fantastika.
 
imaš u Leskovcu 143 za 9.000 eura, ja je gledao ali sam odustao jer je bila počela žetva, nije neko exstra stanje ali za te pare mislim da nije skupa.... kod ove mi se ne svidja heder...
 
i ja sam hteo uzeti 143 ali odustao sam,za te pare kupio sam mnogo veci kombajn u dobrom stanju.puno je dati toliko za takav kombajn,jako je mali kapacitet.141,142,143,univerzal to je sve isto,mali kapacitet a na ceni su...
 
Jeste a dok ga niste kupili onda je bilo da li valja 143,da li valja 142 pa kako su se pokazali pa kako ovo pa kako ono.Pustite prazne priče,svako kupuje ono za čega ima novac i šta mu se sviđa.
 
nemam ja nista protiv zmaja,do sad sam radio sa univerzalom,a i radio sam sa 142-kom.idu oni lepo.moze za svaki kombajn da se nadje deo.ali ako neko svaki 10-ti dan mora nesto da menja onda je to vec krs i ne odrzava se kako treba.nesto ako se odrzava onako kako treba,onda se tu ne kupuju delovi stalno.ima tu par ljudi koji tako pricaju kao da se svaki dan kupuje neki deo za kombajn.
 
Nazad
Vrh