ZMAJ kombajni

Gospodine @sumar
u katalogu remenja za Zmaj kombajne ne postoji remen za bunker, ako ste mislili za remen varijatora bubnja 083.2451715 odnosno dimenzije:45x1590 Li,45x1674Lw ili45x1715 La
 
ufff, sta covek sve nabroja. Zato je po meni najbolje uzeti 141-142 , ko ima kao ja da uradi sebi i oko 20- 30 ha usluzno. Kad zavrsis sezonu uteras u supu, kad kreces operse i podmazes i miran si bar 5 god. Jedini kvar sto sam imao je to sto mi heder pukao na pola, kad sam upao u kanal i udario levom stranom u bedem, tako da smo matori i ja morali da uradimo heder iznova, nove vinkle novi limovi samo sto su vitlovi i razdeljivaci sa strane ostali isti... A ovo sto Galki kaze da treba obratiti paznju na menjac na 133 jel kad je jako opterecenje uz brdo i cim ga malko nalozis vise kida ko lud. Moze da se ubaci menjac od 142...
 
Imam i ja 133, 1987 god. prvi slasnik, mada sam to rekao ranije.
sto se tice oznake rm nemam pojam sta znaci ali , imam tapacirung u kabini imam mali volan i kad smotam pun ne mogu da spustim ili dizem heder onda malo popustim i nema problema.

rodjak je imao 132 ranije, veliki volan nema tapacirunga a ostalo ne znam

pozdrav
 
Z 142 može da pokosi oko 4-5 vgona na dan kad su dobri uslovi za žetvu .Koliko je to ha ili kj zavisi od pšenice nekad 20 kj a nekad 10 kj.
 
Meni jedan kombajner rece da on sa svojim Zmajem 142 pokosi dnevno od 11-13 ha sa prinosom od 5t/ha.Sto dodje nekih 5,5-6 vagona psenice sto ce reci da se njegov podatak uglavnom slaze u odnosu sa ovim sto je Kiraj rekao.
 
ako su dobre parcele rano spadne a kasno padne rosa i nema pologa može,
čim ima seljakanje nema šanse toliko da uradi
kod nas je prosek parcele pod žitom 1-1,5 ha i najviše smo uspeli 8ha da uradimo
 
Evo slike od pre 5 dana iz kombajna.radili smo prvi put uljanu repicu sa Zmajem 142.
16895yu.jpg
 
Mozda nesto vise od tih sa bocnom kosom jer na silu "cupa" i rasplice umrsenu repicu ali i oni kose pa imaju rastur jer kose i mahune.Zato sto sira kosa manje prohoda i manji rastur.Ako neko sa foruma zna nekog ko ima zmajev produzeni kosidbeni sto za vrsaj uljane repice neka mi javi na PP.
 
Mozda nesto vise od tih sa bocnom kosom jer na silu "cupa" i rasplice umrsenu repicu ali i oni kose pa imaju rastur jer kose i mahune.Zato sto sira kosa manje prohoda i manji rastur.Ako neko sa foruma zna nekog ko ima zmajev produzeni kosidbeni sto za vrsaj uljane repice neka mi javi na PP.

Ima kod mene bocna kosa , produzeni sto tinetreba ,diyi vitlo ili ga cak i skini
 
U katalogu- prospektu zmaj 142, fabrika propisuje dnevnu ucinak do 8 ha u idealnim uslovima vrsidbe... Ja sa mojim sam najvise uradio malo vise od 7 ha
i to kod mene gde su njive bile jedna pored druge...
 
Imam jedno pitanje, pa sad ako znate, interesuju me karakteristike hiraulicnih cilindara sto dizu heder na 132/3, koliki im je hod i koliko maksimalno bari mogu da izdrze? pravim nesto levo pa mi je potrebno da znam, da ne trazim cilindre bezveze.
 
pozdrav drugari
imam jedan problem ako moze neko da mi pomogne.
potreban mi je jedan heder za kombajn zmaj 170 ili 171,da bi ga imao samo za suncokret.kljunove i ostalo imam.
hvala
 
Imam pitanje par. Znam da je to bilo ovdje ali nemogu nači.
Glasi ovako. Dali se može kako sredit da ima jači radijus okretanja na zadnjim točkovima na zmaju 142 ?
Negdje sam pročitao da zadnji most paše od zmaja 161 ?
 
Nazad
Vrh