ZMAJ kombajni

ljakse je napisao(la):
SAKULJAN-BUKUR je napisao(la):
Ako mislis na desni poklopac to je zbog boljeg hladjenja motora ima vise vazduha i bolje se hladi
Zbog hlađenja? :haha:Pa ima gore kod hladnjaka perforirani lim sasvim dovoljan za cirkulaciju vazduha.E teško onim kombajnima koji se na ovaj način hlade. ::lose::Tu bi bilno poželjno skinuti hladnjak i očistiti ga iznutra. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1298742694[/time]
_________________________________________________
Ja mislim kad bi skinuli sve limove oko motora,da bi se još bolje hladio :haha:

Ja na mom kombajnu, kad pocne da dize temp. podignem desni poklopac i odmah se na pokazivacu temp pokaze razlika, naravno za tim nije potrebno ako je na kombajnu sve ispravno i ja dok nisam resio problem celo leto vozim sa podignutim desnim poklopce i moze da prica ko sta hoce ja se iz mog iskustva uverio!!
 
evo nesto sto sam naso na internetu mada nema veze sa zmajem ali da ne otvaram novu teme evo ovde.zanimljiv kombajcic mislim da je namontiran na traktor ili se varam, ni ime ni porijeklo ne znam,nikad ni slicno ovome nisam vidio, samo mi se kombajcic svidio
33djo14.jpg
 
Da li mi neko moze reci da li na zmajevim kombajnima (konkretno za 142)ima broj sasije utisnut u sasiju ili samo na plocici sa desne strane kabine?
 
Pozdrav kombajneri !!
@Andric1609, odlicna ti je slicica (avatar), jos da kazes da si je ti uslikao, e onda mozemo samo da ti zavidimo..--- :D

Salu na stranu, kakva su vasa iskustva oko potrosnje nafte kad se porede mali zmajceki serije 13* sa onim 14* ?? Koliko prosecno trose po hektaru u situaciji recimo kad se zneje usluzno od njive do njive a one vecinom 0,3-0,6 ha. Jeli tacno da 14* mnogo vise piju nafte od 13* kad se samo uzima u obzir poznejana povrsina odnosno hektar zetve?
 
Nazad
Vrh