ZMAJ kombajni

to sam i ja isto radio na svom kombajnu :udri:
 
Ako mislis na desni poklopac to je zbog boljeg hladjenja motora ima vise vazduha i bolje se hladi
 
1. Koja vrata su otvorena? vrata kabine, ili poklopac bunkera?
2. Koje god da je nema nikakve veze sa hlađenjem motora!
Ako jesu u pitanju vrata kabine, verovatno zbog vrućine, a ako je u pitanju poklopac bunkera, verovatno zbog boljeg pregleda količine mase u bunkeru, pošto fabrički nema ugrađeno svetlo u bunkeru...
Post je spojen: [time]1298759249[/time]
_________________________________________________
Za sve kojima žitni heder stoji ukrivo!
Posle godinu dana moj heder je uprkos gore pomeutoj doradi opet ukrivo i opet je leva strana niža... razlika je zasad svega par milimetara, ali dovoljno da primetim..... zašto nepitajte!
 
zorancile je napisao(la):
Treba da mu okačiš jedan teg sa desne strane, pa da se izjednači. ::namigivanje::
Ili da vežem balon sa helijumom na levu stranu da je olakša! ::namigivanje:: ::svaka cast:: ::namigivanje::

danger je napisao(la):
interesantno moj je 88god i nema taj problem sa hederom
Ma tvoj kombajn nije pravljen u ZMAJU! Njega su marsovci doneli u Srbiju kao prototip, pa je zato tako dobar! :haha: :haha:
 
ljudi nemam kombajn i ne razumem se ali da nije slučajno levi kraj hedera teži zbog onih mehanizama pa vremenom popusti nešto sa ta strane i nagne se.
 
SAKULJAN-BUKUR je napisao(la):
Ako mislis na desni poklopac to je zbog boljeg hladjenja motora ima vise vazduha i bolje se hladi
Zbog hlađenja? :haha:Pa ima gore kod hladnjaka perforirani lim sasvim dovoljan za cirkulaciju vazduha.E teško onim kombajnima koji se na ovaj način hlade. ::lose::Tu bi bilno poželjno skinuti hladnjak i očistiti ga iznutra. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1298767894[/time]
_________________________________________________
Ja mislim kad bi skinuli sve limove oko motora,da bi se još bolje hladio :haha:
 
Kada ste tako pametni i sve znate vi probajte kada kosite da podignete taj poklopac pa cete videti sta ce se desiti sa temperaturom motora.Nemoj da tvrdis nesto sto neznas i nisi probao :zli:
 
Ne mora da se diže poklopac da bi bolje hladio.Samo zatvoriti donju kutiju sa limom ili nailonom i nema problema.
 
kod mene je donji deo komarnika na hladnjaku zatvoren pa mu otvaranje te bočne haube sigurno ne bi ništa značilo
danger je napisao(la):
interesantno moj je 88god i nema taj problem sa hederom
i moj je 88g i heder stoji ravno ništa nije dorađivano
te serije su izgleda najbolje urađene :D
 
ljakse je napisao(la):
Sve je OK,samo nije mi jasno vidim baš mnoge teraju 142 sa otvorenim vratama spolja.Čemu to služi? :haha:
ako mislis na moj kombajn taj poklopac je uvek bio zatvoren jer nema bas nikakve veze sa hladjenjem nego imao sam problema sa kaisem za kipovanje pa kad smo ga namestili verovatno smo zaboravili da ga spustimo :D
 
MONTOYA je napisao(la):
kod mene je donji deo komarnika na hladnjaku zatvoren pa mu otvaranje te bočne haube sigurno ne bi ništa značilo
danger je napisao(la):
interesantno moj je 88god i nema taj problem sa hederom
i moj je 88g i heder stoji ravno ništa nije dorađivano
te serije su izgleda najbolje urađene :D

pa ja lepo kazem a Mityoo se odmah uvredio,podbacio flaha i jos mu visi ::namigivanje::
 
Ja na malom zmaju mjenjam cjelo grlo zbog toga sto mi heder visi DESNO, totalno naopako... Al kod mene je problem sto je jedan od prijasnjih gazda negdje udario lijevom stranom u neki zid i heder s likeve strane vislji skoro pa 10cm... kad vrsim soju, to je igra zivaca, jer lijeva strana nije do zemlje, a desna kupi blato ponekad, a posto je meni kabina lijevo a desna strana niza, mislite kako je meni bilo ovih par godina...

Sad ide ispravno grlo na njega cim sunce izidje, i da vidimo onda ;)

Mozda se odlucim da napravim i brzo kopcanje hedera, koliko sam vidio da to i nije neki problem velik, a kad vec rastavljam heder od grla, sto da ne...
 
Nazad
Vrh