ZMAJ kombajni

To je oko 1200 evra.
Ako nekog zanima broj telefona od tih majstora, nek me kontaktiraju preko pp.
 
Evo ako nekoga interesuju lageri/lezajevi svih vrsta!
Bilo lepo da se uporede cene!?
Ako ima problema sa snalazenjen sa strani pitajte!

Bohrung Außen Breite
Unutrasnji precnik Spoljni precnik Sirina

nadjete velicinu pa dodjete do cene!

Tema je odgovarajuca za sve masine sa lezajevima!
:ppozdrav:

http://www.ekugellager.de/innendurchmesser.php
 
Gospodine @zzivice,
Molio bih Vas da me malo prosvetlite i edukujete i da mi objasnite šta je to zamajac korpe? :sta:
 
imam i tamo i dole
Post je spojen: [time]1290631335[/time]
_________________________________________________
treba mi deo imam jos 5 kj kukuruza da krunim a sace sneg
 
Gospodine @zzivice,
koliko je meni poznato zamajac se nalazi na motoru i tamo ima neku svoju funkciju oko mrtvih tačaka položaja kolenastog vratila.Stvarno nisam upoznat za čega služi zamajac na menjaču? Da li i menjač ima mrtvih tačaka pa treba da ima zamajne mase da ga pokrenu iz tih tačaka? Molio bih Vas da mi to objasnite.Hvala unapred.
 
Koliko sam ja upoznat zamajac ima korpu (kvačila), a korpa nema zamajac.... E sad nema svaki zamajac korpu(koja se inače stručno zove "potisna ploča") Jer je kod kombajnskih motora zamajac na motoru a kvačilo (sa potisnom pločom i lamelom)je na menjaču, koji je od motora udaljen oko 3 metra.... A to što ZZivica zove "Zamajac na menjaču, predpostavljam da je mislio na "doboš kvačila"
 
Gospodine @MONTOYA
zzivica je napisao(la):
korpa i to ti je onaj deo gde se sarafa korpa sa lamelom,i tu nema sapurina samo lamela sa korpom i zamajac se srafi na osovinu menjaca.
iz ovog posta se vidi da on nije prekrstio deo nego da nezna gde se nalazi zamajac.Ako hoćemo da forum ostane stručan onda ovakve stvari se moraju razlikovati, a Vi ako znate šta je on mislio onda znate šta i ja mislim. :cao:
 
Spojnica (korpa kvačila)
vr6juw.jpg

1. Zamajac
2. Disk (lamela)
3. Potisna ploca
4. Potisni lezaj
5. Opruge
 
Jeste, tako je kad je kvačilo na zamajcu motora.....

A kod univerzala je ovako:
Kvačilo koje se montira na menjač:

28jiscj.jpg

vwuyic.jpg


A evo je i spojnička koja se montira na zamajac motora:

2j3gp5c.jpg
 
@mityoo
Upravo tako. :D
Što se mene tiče ta materija mi je dobro poznata. Jedino nije mi se tražio univerzalov katalog a predhodnu sliku sam imao u računaru.
 
@abro
:D
Ovako smo bar razjasnili razliku, pa ako nekom nije bilo jasno sad ima priliku da shvati! :osmeh:
 
zamajac sluzi da vas zamajava od dosade ali ljudi danas je covek porucio nov deo i stize brzom postom cena mu je 90 eura sto mu gromova kao da je mercedes.
 
Nazad
Vrh