ZMAJ kombajni

koji br lezaja ide umesto mesingane caure
 
zmaj, taj lezaj koji je stavio Deni ima razlicite oznake u zavisnosti od proizvodjaca, IKL-ov je 11208 EES, FKL-ov je UY 208 i tako dalje. U svakom slucaju bitno je da ima 208 u oznaci, kod mene je 6208 EES :ppozdrav:

2hxwzrq.jpg
 
UY 208 znači da ima špan hilznu isto važi i za 11208 taj je isto sa špan hilznom a 6208 ees to je isti ležaj kao i 6208 zz ili kao 6208 2rs samo što je ovaj ees zaobljen zz je zatnoren sa metalom a 2rs je zatvoren plastikom :cao: imao sam prodavnicu ležajeva i remenja i semeringa
 
Klinasti kaiš, koji pogoni vitlo na adaptaciji žitnog hedera za suncokret,nosi samo kataloški broj ZMAJ 9710000155 .Da li neko zna koje su dimenzije tog kaiša?
 
Kolege kombajneri! da li dovojno obrtaj bubnja 450-460/min u žetvi soje?sad radimo adaptaciju pa nešto razmišljamo da pre žetve soje promenimo i pogon bubnja na lanac ... u pitanju je zmaj141
 
Ja bih ti preporucio barem 500 ob ili vise.Pre dve godine imao sam slucaj da je zrno bilo zrelo (pocele mahune da se otvaraju i da ispada) a stablo zeleno.Na zmaj-u 162 sam otkinuo dva bubanj kaisa :udri: a radio je na 450 obrtaja.Tamo gde je sve lepo sazrelo nisam imao problema.
 
Deni,kod mene na 142 za soju stavim lancanike 19/34 sto je oko 460 o/min. Tako vec godinama radim i nisam imao problema, kod druga na 142 su lancanici 22/43 ili oko 420 o/min i on isto kaze da radi bez problema.Inace on i zito vrse sa lancanicima, stavi lancanike 22/19 i onda ima oko 980 o/min doba i samo gas :D
 
Pozdrav drugari imam jedno pitanje posto necu uspeti da napravim malo vitlo za suncokret da li mogu da ga vrsim sa zitnim vitlom samo da mu poskidam prste ili treba da mu doradim jos nesto kljunove sam napravioi montirao ,dali treba da stavim i neku zastitu limenu ispred vitla kao na malom vitlu sto se stavlja ili to ne mora na ovom velikom unapred sam vam zahvalan!
 
Koliko vidim pitao je za solidnu 142-ku, koliko znam to je srednje stanje, ni los a ni previse utegnut...
 
Moram da mijenjam uvlacne lance na adapteru za kukuruz pa me interesuje od koga bi proizvidjaca trebao kupiti , kolega je mjenjao prosle godine , postavio ,skinuo jedan hektar a oni se otegli duzi od stari, a nisu nimalo jeftini. :ppozdrav:
 
Bilo je već reči o tome.Najskuplja ali i najbolja varijanta su lanci Filip Kljajić.Detalji se nalaze na njihovom sajtu :cao:
 
Nazad
Vrh