Zmaj berači kukuruza

Vazi cim uhvatim vremena slikam i postavljam. Za prvu pomoc sam postavio remenice i ukrstio kais al je cesto proklizavao. A dal neko zma kako da napravim elevator na njemu.
 
Pozdrav .Nov sam ovde na forumu ali pre registracije sam dosta pratio ovu sekciju vezanu za zmaj berace. Prateci vase postove ja sam odlucio da pazarim zmaj 221 sa bunkerom pre svega zbog povoljnine cene a i zbog tezine beraca.Jedan drugar ga vuce sa imt 540 ali po ravnici.Ovde kod mene u selu ima dosta njiva na stranu (brdovit teren) pa cu ga vuci sa rakovicom 65.Nadam se da je laksi od 222,223...Jel zna neko tezinu 221 beraca?
 
Pozdrav .Nov sam ovde na forumu ali pre registracije sam dosta pratio ovu sekciju vezanu za zmaj berace. Prateci vase postove ja sam odlucio da pazarim zmaj 221 sa bunkerom pre svega zbog povoljnine cene a i zbog tezine beraca.Jedan drugar ga vuce sa imt 540 ali po ravnici.Ovde kod mene u selu ima dosta njiva na stranu (brdovit teren) pa cu ga vuci sa rakovicom 65.Nadam se da je laksi od 222,223...Jel zna neko tezinu 221 beraca?
Verovatno ako kupujes 221 ili k2 u nasem kraju trazices da bude blize zbog prevoza.Ako ti se neki i svidi posavetuj se tj obrati se slobodno kod mene ja sam ih doktorirao (mislim na vlasnike),nemoj da te zajebu.
 
qHHAMqV.jpg

WsUjGal.jpg

AElJFo5.jpg

UhN6IkN.jpg

7sha39x.jpg

vUVAR1L.jpg

M6SwE0b.jpg

b6lDEcE.jpg

MfN4q89.jpg

L1uFsmR.jpg
 
Sto se tarupa tice bas sam ga zagledjivao jos kad sam isao da ga vidim da li mi pije vodu za trampu.Tarup je ili tako dobro uradjen ili sta je bilo neznam ali nigde nije cakao,nigde privaren nigde udaran.Plasio sam se da je on nastradao nekada pa sam prvo njega gledao.Jel ovo normalno da on tera nozeve da bacaju masu unapred isecenu.Mislim da je na jednorenim da baca nazad.Mozda gresim,nije mi poznato sto possto znam da bije po nogama kad ides iza beraca na jednorednom
 
kod nas u selu ima jedan 2k i njegov tarup vrti kontra od jednorednog
Baća brži :D
 
Generano on lepo radi ovako kakav je.Ne lupa,ne zvoni.E sada obavezno sto sam video da mora reduktor da se odrade lezajevi i semerinzi.Remenica na kontra strani od kardana ona sa duplim kajisevima se pojela ima lufta preterano mora da se izbiksnuje.Vidim da pored osovina na reduktoru vlazi ulje pa je to prvo sto cu da odradim
 
Verovatno ako kupujes 221 ili k2 u nasem kraju trazices da bude blize zbog prevoza.Ako ti se neki i svidi posavetuj se tj obrati se slobodno kod mene ja sam ih doktorirao (mislim na vlasnike),nemoj da te zajebu.
Kupio sam 221 a pre toga sam gledao 2k sa bunkerom koji j bio u losem stanju ,imao je zazora na skoro svakoj osovini i remenici.Ovaj sto sam pazario jedosta utegnitijji jer ima malo zazora na onoj velikoj remenic ilii zamajcu koja je povezana sa kucistem.Berac ima i ugradjen bunker.Ja planiram da posto berac ne dize kljunove da to odradim da dize kljunove preko hidraulike.Na ovom beracu su ram na kom stoji bunker zavarili za zam beraca,ja planiram tu da presecem ram (mesto spajanja rama bunkera sa ramom beraca) i odradim spoj preko sarki tako da se tu moze prelamati.

- - - - - - - - - -



Ovde ću ubaciti ovaj spoj sa šakama, predhodnu cu na tom mestu preseći ram
 
Kupio sam 221 a pre toga sam gledao 2k sa bunkerom koji j bio u losem stanju ,imao je zazora na skoro svakoj osovini i remenici.Ovaj sto sam pazario jedosta utegnitijji jer ima malo zazora na onoj velikoj remenic ilii zamajcu koja je povezana sa kucistem.Berac ima i ugradjen bunker.Ja planiram da posto berac ne dize kljunove da to odradim da dize kljunove preko hidraulike.Na ovom beracu su ram na kom stoji bunker zavarili za zam beraca,ja planiram tu da presecem ram (mesto spajanja rama bunkera sa ramom beraca) i odradim spoj preko sarki tako da se tu moze prelamati.

Što se tiče te velike remenice,skoro svaki ima tu lufta,tu postoje dve varijante, ili ti je otišao jedan od 2 ležaja u kućištu na toj osovini,što bi bila najeftinija varijanta, ili se pojela osovina tamo na mestu gde naleže ta velika remenica,a samim tim i remenica.E to je malo skuplji kvar,ako ti se to i desilo onda ti je najbolje rešenje da kod nekog iskusnog strugara odneseš,i da ti napravi konusno naleganje remenice na osovinu.I posle više nikad nećeš imati problema.Ostatak berača dobro pretresi,jer taj berač ima po meni jednu veliku manu a to je da ima jako malo mesta za podmazivanje jako bitnih ležajeva.Samim tim dosta ležajeva zapekne,a to traktor ne oseti,i samim tim dolazi do oštećenja osovina.
A što se tiče ugrađivanja šarki na tom mestu,treba prvo videti gde ti stoji kraj bunkera tj. da ne prelazi tačku lomljenja.I taj deo muški odradi jer berač tu trpi najveću silu,pogotovo što ti berači nemaju izbalansiran prednji i zadnji kraj za takve poduhvate.

Eto toliko od mene ako ti još nešto bude trebalo pitaj
 
Sad sam video tek slike,dok sam pisao nije ih bilo,mislio sam da je bunker na 2 klipa,onda ne moraš voditi računa o tome gde se završava bunker,rudu ćeš najverovatnije morati skratiti i dodatno ojačati,jer se vidi da je malo usukana i skrivljena od tereta,a što se tiče elevatora,ako ide sporije i ako su kraće vrste neće biti zagušivanja,a da se proširi bilo bi odlično ali velik je to posao.
 
Nije obavezno da prosiruje elevator,mi imamo uzani i ide to,naravno da hoce nekad da zagusi,tj ne stigne sve klipove da odnese,ali malo sporija voznja i nema problema.Rudu moze da ojaca,na nasem je dodata jos jedna cev ispod postojece rude,celom duzinom,i nema problema sa krivljenjem.Dobar je to berac,ne bih ga menjao za 222 100% ,samo sto nije pravljen da ima bunker,nas puca stalno tu kod zadnjeg tocka,svake godine varimo :sjasi:.
 
Po ovim slikama cini mi se da ovaj berac lepo izgleda ali i cini mi se da su imali ogromnih problema sa ovim bunkerom.Nesto mi je sve to jako tanko odradjeno.Mozda gresim neka iskusniji to kazu ali ovako mi se cini jako nesigurnim taj bunker.Ja sada pravim na K2 bunker i gledam ovaj tvoj bunker kako je odradjen ja ovo ovako nebi smeo da teram nekako mi sve tanko.Ajde slikaj da vidimo gde je stavio klip

- - - - - - - - - -

Slazem se,ali ako ostane uzan,jednostavno se mora voziti sporije.
Ja cu moj ipak da sirim nije lako sa rusa ustajati svaki cas
 
Nazad
Vrh