Zmaj berači kukuruza

Auuuu Savo, pa ovo je za temu nikad ovako.
 
Da ne bi kabine bilo bi svasta.:zli: Moram da priznam da prvi put vidim da strada nosac kosa na Zmaju.
 
Au ala ga je smoto ko kiflu, kolega jel tu kumovala ruska hidrulika i pretovar bunkera, mislim vremenom polako je pucao.
 
Sad sam sa jednim nasim moderatorom ovo ubacio-ja sam hteo u rubriku nikad ovako a on ce da ipak ovde. Kao i uvek parkiram povucem rucnu i kipujem i kad je zakacio bunker da kipa puknu dole ona dva srafa na postolju sto drze te dve sune vodjice i vidi se rezultat toga da nije kabine bilo bi svasta.
 
To se desavalo i na 224 kad su stigli i ko ih nije ojacao bilo je ovde par slucaja da je otkinuo bunker.negde 2000 ili 2001 stigao je u Samos Zmaj 225 i kad je obrao prve 4 vrste,kako su isli da kipuju,otpao je bunker,cak su jos i serviseri iz zmaja bili tamo,jer su tad pustali berac u rad posto je to bio prototip,ja sam radio u jednoj metalostrugarskoj radionici,pa su doneli klip od bunkera,jer je bio pokidan navoj.
 
Uzivo nisam,vlasnik je bio Rade cobanin ,on ima veliku farmu.on je mome tastu brat od strica,ali tad jos nismo bili rod.
 
A nema on pojma,a ja sam tamo bio samo jednom,to njegovi radnici rade,njegova zena samo dolazi kod nas.mislim da ima neka slika ali on je to davno prodao ovo je neki zmaj noviji model posto ima i beracke valjke kao sto je zmaj stavljao na noviji tip adaptera,pa mozda je to 225.ovo je slika sa neta,verovatno su napravili par komada jer ovakav sigurno nije bio kod njega(u ovakvom stanju).

2v8qrg4.jpg
[/IMG]
zipp1y.jpg
[/IMG]
 
Ja kad sam izasao iz traktora i video ovo vec sam ga video na odpadu mislio sam da ce svakog momenta puci nosaci i da ce pasti na sred beraca gde je paleta i unstiti ga. Na srecu nista od toga vec kad smo poceli ispravljanje vratio se na staro pod teretom slika 8 zarotirao se ponovo. Tad smo ga ispraznili upalio traktor i spustio bunker i on legao kao da nista nije ni bilo zavrnuli ona dva srafa i teraj dalje.Na kraju smo ipak promenuli nosace(u Simu savijanje po meri) po savetu majstora jer su stari bili uvijeni(jedva se videlo golim okom) i malo su cesali prilikom kipovanja . Na kraju smo stope zavarili i zavrsio je berbu bez problema.
 
Ne vidi se koliko je goreo (unutar samog beraca), ali su i neke osovine mozd malo okaljene, ali kao laik rekao bi da moze da se dovede u radno stanje
Kako vidim, sad je kod vlasnika, a za mesec dana ce biti ofarban i prodavace ga nakupac mnogo vece pare
 
Nazad
Vrh