Zmaj 141,142 Opšta tema.

Ja tako radim posle zetve psenice,stavim kukuruznu korpu, blindiram bubanj, i tako odradim suncokret, soju, i kukuruz. Odlicno funkcionise vec dugo godina:ppozdrav:
Pogon na lanac? Ja prošle godine nisam stavljao sve sam radio na remen: soja, suncokret, kukuruz jedino što je kukuruz imao od 3-4% loma a to ne odbijaju, remen se isto nije grijao ali ni ne forsiram.
Još da napomenem da sam pre dve godine ubacio univerzalnu korpu... :ppozdrav:
 
Pogon na lanac? Ja prošle godine nisam stavljao sve sam radio na remen: soja, suncokret, kukuruz jedino što je kukuruz imao od 3-4% loma a to ne odbijaju, remen se isto nije grijao ali ni ne forsiram.
Još da napomenem da sam pre dve godine ubacio univerzalnu korpu... :ppozdrav:
Da,pogon je na lanac , sa odgovarajucim lancanicima, za sve tri kulture
 
Kristal na koliko obrtaja radite soju? I da li vam se desilo nekad na lanac da je zagušio bubanj u soji?
 
Ljudi dali vam se desavalo na secki kukuruza to jest adapteru za kukuruz da odpadne noz?Imam ugradjenu na beracu 222 pa se bojim ne daj boze kad bi odpao noz ubio bi nekog,razmisljam da stavim one debele gume sa strane.
 
Odgovorite coveku na pitanje :osmeh:
I mene zanima da li je potrebno staviti neku gumu sa strane i iza na kukuruzni adapter ili ne mora?
 
Koliko treba para da se ulozi u 142-u da se odradi motor i kompletan kombajn sa limarijom,de sve bude malte ne novo +farbanje naravno....znaci komletan remont kombajna?Od prilike 1 000 e gore dole.
 
Sve zavisi šta kupiš,može da izmuze lepih para a možeš da prođeš i sa 2000e i manje
Imao sam priliku videti kombajn koji je naizgled krš i bio je jeftin ali kad ga pogleda ko se razume sem guma i šminkanja nije bilo drugih ulaganja
Nov lanac elevatora hedera i lanci u transporterima,neve šine i sabirna ravan,novo korito vetra i spirale a to su sve krupne stavke
 
Ljudi, imam jedno lako pitanje. Da li neko ima ili je video da neko ima pogon secke sa bitera i pogon bubnja sa lancem. Treba ta dva da ukombinujem. :)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Koliko treba para da se ulozi u 142-u da se odradi motor i kompletan kombajn sa limarijom,de sve bude malte ne novo +farbanje naravno....znaci komletan remont kombajna?Od prilike 1 000 e gore dole.

Motor racunaj na 1500e, kompletano farbanje oko 1000e. Sabrina ravan je 80e, ladja je 250e, slamotresi po 200e, kostru vetra je 250e, lanci na ovrsenoj i neovrsenoj su po 100e. Komplet lezajeve da izmenjas, izacice te oko 300e. Pa ti sada probaj da napravis kalkulaciju
 
Pretera ga druze. Menjao sam ih ama bas sve, stavljao sam srednji neki kvalitet. Na biteru I bubnju, stavljao timken. Nikako ne moze toliko da izadje.
 
Kolega Matic naj vjerovatnije racuna remont kombajna s dva hedera kao sto je i kod sebe radio. Kukuruzni heder 4 reda ima 100-tinjak lezajeva ako se dobro sjecam sto je po forumu pisano a to nikako nije mala stavka.

Kvalitetni lezajevi kostaju kao suho zlato ali i vrijede zadnjeg dinara... Ja u pravilu na lako dostupna mjesta i na slabo opterecene osovine ne mecem neke kvalitetne lezajeve ali na biter bubanj i ostale samo FAG dolazi u obzir.
 
Nisam preterao,toliko sam se otvorio za kombajn i žitni heder a postoji i razlika u dimenzijama ležaja u odnosu na Zmaj 142 pa je cena samim tim i veća.Grae 30 ležajevi u kvalitetu plaćani su od 15 do 25 eura komad(INA i Fafnir-Timken).Onda garnitura ležajeva,čaura i semeringa za reduktor pogona kose u kvalitetu dođe dosta...Onda ležajevi na španerima remenja pa ležajevi na prenosnim osovinama itd da ne dužim dalje.Kukuruzni adapter je posebna priča i ima ako me sećanje dobro služi 125 ležajeva.Nisam sve menjao ali opet je otišlo 400 e samo za ležajeve jer ima dosta specifičnih.Skupo jeste ali još je skuplje kada se u radu desi problem.OVako bar sa tačke ležajeva ne moram da se jedim i zebem.
 
Mozda je bolje kupiti kombajn pa sredjivati sam,ali ne uzimati nekog loma za par hiljada nego ajd na primer 5-600e pa uslovno da je motor u nekom solidnom stanju da ne mora odmah da se dira ajd karike,pumpa sitnice.Dati jos 1000do 3000e za remont mislim da se isplati.Ima i remontovanih sredjenih ali kako to je pitanje mogu ti lezajevi za njega da kostaju i lupam 500e za ceo kombajn i onda u sezoni kolaps.
 
Nazad
Vrh