Zmaj 135 Opšta tema.

Odg: ZMAJ 135

Kakve slamotrese ima Zmaj 135? Da li su isti kao na starijim kombajnima 131,132,133? Mislim na one plitke koji se zapušavaju kad se kosi ječam...
 
Odg: ZMAJ 135

novo je novo,jeste da je zmaj nekad i sad kao guster i azdaja ali zmajcek 135 mi ga imamo 14 god i mogu reci kako ga orzavas i pazis tako ti i on vrati tako da nebulozne price pojedinaca kao 142, pa class i tako to uopste nepripada razumu, pa naravno da zmaj i ostali kombaji su kao kasika i kutlaca ali ako se nema para za bolje onda cuti i nekenjaj sto bi rekao moj babo, svako je pametam kad ima kapitala jos kad ga je nasledio onda mu mozak curi na usi, neka svako bude dzek pa nek prizna kako je zaradio prvih 1000e, e tako pozzzz i cuvajte se ZMAJEVA

Post je spojen: [time]1278966585[/time]
_________________________________________________
A SLAMOTRESI ETO SAMO TO DA KAZEM NEZAPUSAVAJU SE, NISU LOSI LJUDI NEZNATE PODESITI KOMBAJNE KAO PRVO KOMBAJ NESME NIKADA POKISNUTI ALI VEC KAD....... ONDA SE MORA DOBRO OSUSITI I DOTERIVATI JER KAD IZGUBI LIM TU ELASTICNOST TJ AKO BUDE TUP A NE KLIZAV KOSENJE JE ZAVRSENO POGOTOV KOD ZMAJEVA
 
Odg: ZMAJ 135

ponekad se pravi sprdnja oko necega tj zmajeva 133,135 itd pa niko normalan ih nebi ni kupovao da ljudi imaju za nove zapadnjacke kombajne ali ......... sta reci razumece ko hoce SELJACINE ::svaka cast::
 
Odg: ZMAJ 135

131,132,133 to su kombajni zguzeni, nepovozni i spori muda svoja da pojedes!!!
 
Odg: ZMAJ 135

Gospodine @STRALE
Stvarno mi nije jasno kako mozete ovako da omalovazavate ovaj tip kombajna.Da li Vi mislite da imate najbolji kombajn pa imate pravo da ovako pricate o drugim tipovima kombajna?Ako tako milsite niste u pravu jer ni Vas kombajn po mom misljenju nije neko savrsenstvo. :nono:
 
Odg: ZMAJ 135

gosn strale

posto vidim da kod vas ljudi beze od takvih kombaja, samo javite ja cu vas resiti bede za tili cas , tj besplatno odnosim !!! :ppozdrav:
 
Odg: ZMAJ 135

Bome ja ne znam za bolji kombajn i mogu vam reci da mi bolji iskreno ni ne treba. Moj "djedica" je 1981.g. i jos je prev zdrav i radi kao neki veliki... evo, danas u 2 njive povrsio 0.5kj zobi i 0.25kj razi... sta mi bolje treba?!? 142 ne mogu pravo ni okrenuti na ikojoj od ovih njiva a do jedne ne mogu kako treba doci ni sa svojim kombajnom ;)

iako su manjeg ucinka, razmislite prije ovakvih izjava da ne valjaju... netko ne treba nista bolje, a moj nije ni iskoristen kako treba,a vrsim sve redom sto god mogu i opet to ne prelazi 50kj godisnje, ukljucujuc u tih 50kj i mojih 20 kj vrsevine...
 
Odg: ZMAJ 135

a ja baš gledao po oglasima da kupim jedan za mojih 50 kj netreba veci a i kapija mi je 3m

a ovaj ga nacrnio
 
Odg: ZMAJ 135

telnett je napisao(la):
gosn strale

posto vidim da kod vas ljudi beze od takvih kombaja, samo javite ja cu vas resiti bede za tili cas , tj besplatno odnosim !!! :ppozdrav:
ko sto rece drug , i ja odvozim za dzaba, samo ako nekom smeta!!!
pa zar ljudima da smetaju ti ZMAJEVI,dok voze kombajne na DZOISTIK!
resavamo mi to zachas!!! :haha: :D
IMA RESENJAAAAAA!!!!! :ppozdrav:
 
Odg: ZMAJ 135

pozdrav molio bih par informacija posto se moze naci solidna 135-ca i koliki joj je dnevni ucinak u ravnici (ZITO). vidim da ih neki hvale a neki kude ali ja jos nisam cuo da ga je vlasnik kudio nego samo oni koji imaju nesto drugo ili nemaju nista. VELIKI POZDRA IZ BACKE. HVALA UNAPRED
 
Odg: ZMAJ 135

Kod mene ima jedan kupljen je bio nov... eto ima njiva u kojima se zaglavi 2,3 put iako ide max sporo! takodje i seje ujedno za njim, mada neki kazu da je to i dobro za djubrenje zelenom masom :D , nije mi jasno samo kako nisu mogli toliko godina koliko ih prave da prosire vise to grlo na 1m i sve bi bilo ok,u sustini nisu losi ali eto to im je mana koja mnoogo znaci ...
 
Odg: ZMAJ 135

Proširili su mu grlo na 1m, ali su ga nazvali Zmaj 142. :haha:
Što se tiče prosipanja, to je stvar štelovanja, kao i kod svakog kombajna.
Milosica, pročitaj temu http://poljoinfo.com/kombajni-i-beraci/koji-kombajn-kupiti-u-ovo-vreme/ da ne ponavljamo. Učinak Zmaja 135 je isti kao i 131,132,133 samo što 135 ima menjač sa tri brzine, pa je brži u transportu, tako da može dosta više da uradi u toku dana.
 
Odg: ZMAJ 135

zorancile je napisao(la):
Proširili su mu grlo na 1m, ali su ga nazvali Zmaj 142. :haha:
Što se tiče prosipanja, to je stvar štelovanja, kao i kod svakog kombajna.
Milosica, pročitaj temu http://poljoinfo.com/kombajni-i-beraci/koji-kombajn-kupiti-u-ovo-vreme/ da ne ponavljamo. Učinak Zmaja 135 je isti kao i 131,132,133 samo što 135 ima menjač sa tri brzine, pa je brži u transportu, tako da može dosta više da uradi u toku dana.
prosirili mu grlo ali i kosu ::lose:: a to moze vise 135 da uradi u toku dana u odnosu na 131 132 133 jer je brzi u transportu :haha: mogli su da idu od sela do sela da pitaju ljude koji sa njima rade odavno svako ce im reci samo da je grlo malo sire bilo bi dobro...
 
Odg: ZMAJ 135

Naši kombajni imaju najveće hedere naspram grla. Strani kombajni sa hederom od 3m imaju grlo od 1-1,2m, a Zmaj ima 0,8m. Jel su naša žita bila tako loša u vreme kad su ti kombajni konstruisani? :sta:
 
Odg: ZMAJ 135

ok jesam preterao ali to kazem zato sto sam imao takav kombajn! mene tuga uhvati kad vidim kod mene u selu ljude koji se pate sa tim malim kombajnima pa ceo dan radi njivu 2ha
 
Odg: ZMAJ 135

ma nisu ZMAJEVI tako losi kao sto ih vi opisujete. ja imam 133 rm i mogu se samo hvaliti njime sto se ucinka tice. Naime kad nisam u potezu a njive su po 20 - ak ari radim do 4hektara dnevno, a ako udjem u potez padnu i 5,5-6. a 135 moze biti samo bolji od 133 jer iako mu je grlo isto kosa je kraca i to odgovorno tvrdim.
 
Odg: ZMAJ 135

Ma daj, kojih 5-6 hektara...
To mora da je trć-trć pa pšenica.
 
Odg: ZMAJ 135

ja vam kzem da u potezu bude tolko. a psenica je negde i polegnuta jer nasi seljaci ne stede na stajnjaku. ali je kod nas taxi zetva i jurnjava pa bude do 4hektara. naglasavam takodje da nije prepravljan sto se tice lanca umesto kaisa itd.
 
Nazad
Vrh