Zimsko Prskanje

Dragojlo je napisao(la):
Ja sutra pocinjem sa zimskim na sljivi...dosta je bilo cekanja :D
ne verujem da ces sutra prskati,pogledaj koliko je sati a ti ne lalas :nono:
 
srkitransporter je napisao(la):
ja se nadam da cu u cetvrtak/petak da oprskam, necu stici pre, nadam se da nece da krene do tad :D

jedno pitanje samo: koliko mi je potrebno plavog ulja za 110 stabala sljive (12-a god) prskacu sa onom rucnom pumpom? ako neko zna okvirno da mi kaze... :ppozdrav:

Ne znam kolika je visina tih stabala koji razmak redno medjuredno... od prilike oko 150-200l vode, na to ako ide 2% plavog ulja to je 3-4l plavog ulja ili ako ides 3% plavog ulja onda je to 4.5-6l plavog ulja...
Post je spojen: [time]1300749957[/time]
_________________________________________________
luka kv je napisao(la):
Dragojlo je napisao(la):
Ja sutra pocinjem sa zimskim na sljivi...dosta je bilo cekanja :D
ne verujem da ces sutra prskati,pogledaj koliko je sati a ti ne lalas :nono:

Ja sam spreman ko zapeta puska, sve je spremno, cak sam danas i chok na atomizeru zakrenuo na polozaj za paljenje :haha:
 
Oprskah i ja danas mlado voće koje sam mogao ovom leđnom, proverio sam, kapacitet je 9 litara plus malo vazduha da se napumpa pritisak, pa sam odmerio podeljeno sa 10 mere za 100 litara.

Što se merenja tiče, kupio sam digitalnu vagicu za 950 dinara preko Kupinda (Limundo), ima širok izbor za do 1000 dinara, ali nisu baš dobre kad meriš nešto "na tacnu", uglavnom posluži...profesionalne su par desetina hiljada dinara..

Dalje, kupio sam zaštitu jako jeftino narode, savetujem svima da kupe nešto!

Kupio sam masku za 650 dinara:
http://www.albo.biz/sr-rs/JSP-zastita-disajnih-organa/Midimask-filteri/Respirator-Midimask-Twin

Za nju dva filtera 700 dinara oba, tip je AB, to mu je valjda za pesticide i slično:
http://www.albo.biz/sr-rs/JSP-zastita-disajnih-organa/Midimask-filteri/Filter-AB1-Olympus

Naočare sa ventilom 160 dinara:
http://www.albo.biz/sr-rs/Zastitne-naocare/JSP-naocare/Mart-Care-sa-ventilom

Čizme 680 dinara:
http://www.albo.biz/sr-rs/Zecchin-z...zme-PVC-nitrilne-zastitne-radne/Hercules-crne

Firma je Albo, sve što vidite možete maloprodajno naći u farbarama Morso i još jedna ne sećam se imena....Morso ima na dosta mesta, potražite na netu, ja nađoh u Mirijevu 100 metara od stana :cao:
 
Ala si ih izreklamirao svaka čast, koliko si dobio @oktopode za reklamu ? :haha:
_________________________________________________
Svaka čast, ništa bez zaštite ! ::namigivanje::
 
Danas sam zavrsio sa prskanjem crvenim uljem,atarski put do vocnjaka u haosu ali na vocnjaku nije bilo blata.Zavrsio ostatak kajsija,nekih 350 stabala.Potrosio oko 300 litara vode ,sto bi ukupno bilo oko 450 litara na 500 kajsija u 2 godini(ledjnim atomizerom).Veceras mirnije spavam a pasce i jedna hladna rakija za nagradu :bravo: :cool: :haha:
Post je spojen: [time]1300827055[/time]
_________________________________________________
oktopod je napisao(la):
Oprskah i ja danas mlado voće koje sam mogao ovom leđnom, proverio sam, kapacitet je 9 litara plus malo vazduha da se napumpa pritisak, pa sam odmerio podeljeno sa 10 mere za 100 litara.

Što se merenja tiče, kupio sam digitalnu vagicu za 950 dinara preko Kupinda (Limundo), ima širok izbor za do 1000 dinara, ali nisu baš dobre kad meriš nešto "na tacnu", uglavnom posluži...profesionalne su par desetina hiljada dinara..Neznam gde si kupio masku tako jeftino i koliko je sigurna.Ja sam platio 100 eur sa filterom,spanska proizvodnja,veliki vizir(sto je veoma vazno) i kvvalitetan filter,samo radijaciju ne sprecava.Sam filter je 20 eur.Kupljeno je u N.Sadu na Novom naselju,imam adresu ako nekom treba.

Dalje, kupio sam zaštitu jako jeftino narode, savetujem svima da kupe nešto!

Kupio sam masku za 650 dinara:
http://www.albo.biz/sr-rs/JSP-zastita-disajnih-organa/Midimask-filteri/Respirator-Midimask-Twin

Za nju dva filtera 700 dinara oba, tip je AB, to mu je valjda za pesticide i slično:
http://www.albo.biz/sr-rs/JSP-zastita-disajnih-organa/Midimask-filteri/Filter-AB1-Olympus

Naočare sa ventilom 160 dinara:
http://www.albo.biz/sr-rs/Zastitne-naocare/JSP-naocare/Mart-Care-sa-ventilom

Čizme 680 dinara:
http://www.albo.biz/sr-rs/Zecchin-z...zme-PVC-nitrilne-zastitne-radne/Hercules-crne

Firma je Albo, sve što vidite možete maloprodajno naći u farbarama Morso i još jedna ne sećam se imena....Morso ima na dosta mesta, potražite na netu, ja nađoh u Mirijevu 100 metara od stana :cao:
 
Oktopod,nesto mi je jeftina ta maska.Netreba se zezati sa tim.Ja sam platio 100 eura masku,veliki vizir,sam filter kosta 2o eura,zadrzava sve sem radioaktivnih supstanci.Spanska proizvodnja.Kupio sam je u N. Sadu na Novom Naselju Ako nekom treba adresa ,napisacu.
Post je spojen: [time]1300806382[/time]
_________________________________________________
I zaboravio sam jos nesto .Taj tip filtera AB NE ZADRZAVA veliki broj stetnih materija.Maska ko maska ali je filter 99% maske!Kod mene na filteru pise ,,spanska serija",A2B2E2K2.Proizvodjac,,Vispro"! Danas dok sam prskao duvao vetar u ,,celo" ali nikakav miris ili ukus u stima ili nelagodnost nisam osetio!
Post je spojen: [time]1300828049[/time]
_________________________________________________
matke. je napisao(la):
I obavezna čaša mleka, kažu da je to jako dobro posle korišćenja otrova. :D
Kako cu mleko posle rakije?
 
Pa posle jedne čašice uvek može šolja mleka :D, da ne idemo više u off, a za masku, nzm zašto si davao 100 e, vojna maska 500 RSD, filteri po 250 i cepaj, samo nije fensi kao ta tvoja !
 
mozel mala pomoc posto ovo nije moj fah??

imam neko crveno ulje od prosle godine, al neznam u kojoj razmeri ide...
evo rezem sljive zavrsicu za 2-3 dana, pa neznam jel odmah za rezidbom da polivam il da sacekam 2-3 dana da se prosuse mesta gde je rezano ?
 
Ma druze veruj mi nije isto pesaciti sa atomizerom na ledjima u vojnoj masci gde ti je vidokrug pet metara a vazduh ogranicen samo na filter ili u ovoj masci gde je maltene jedva osecas a imas i ,,visak" vazduha koji cirkulise unutar nje.Imam ja i vojnu masku ali to je za onog ko ima 10 stabala ili koji ima traktorski atomizer pa ne seta!
Post je spojen: [time]1300829109[/time]
_________________________________________________
cika_jova je napisao(la):
mozel mala pomoc posto ovo nije moj fah??

imam neko crveno ulje od prosle godine, al neznam u kojoj razmeri ide...
evo rezem sljive zavrsicu za 2-3 dana, pa neznam jel odmah za rezidbom da polivam il da sacekam 2-3 dana da se prosuse mesta gde je rezano ?
Zadnji je voz za crveno ulje,do petka po najavi meteorologa toplo tako da vec sutra 2.5% i nema cekanja.
 
A na kraju krajeva imaš i 100 evra za masku :D, mala šala. Radim sa leđnim atomizerom i vojničkom maskom i već sam navikao, ispoliraš stakla i ne brineš, više mene brine kiša oko 24, koja treba da padne, treba da izmere radijaciju pa da videimo šta nam je činiti ! :udri:
 
Koliko para toliko muzike, lično mislim da je ova maska korektna kao i filteri za moje potrebe, znači manji mlad voćnjak gde sam ručno prskao pa tek tu i tamo se zeznem pa nanese na mene :)
Ali nisam osetio nikakve mirise i neprijatnosti takođe...naravno ko ima mnogo da prska pa još i traktorskom, bolje da kupi onaj skafander ko za ronjenje od pre 100 godina :D ne šalim se..

A što se tiče reklame, nisam dobio ni centa :) uvek mislim da je dobro da kažemo šta smo gde kupili i koliko platili, nadam se da nije protiv pravila foruma :cao:
 
pele je napisao(la):
Oktopod,nesto mi je jeftina ta maska.Netreba se zezati sa tim.Ja sam platio 100 eura masku,veliki vizir,sam filter kosta 2o eura,zadrzava sve sem radioaktivnih supstanci.Spanska proizvodnja.Kupio sam je u N. Sadu na Novom Naselju Ako nekom treba adresa ,napisacu.
Post je spojen: [time]1300784782[/time]
_________________________________________________
I zaboravio sam jos nesto .Taj tip filtera AB NE ZADRZAVA veliki broj stetnih materija.Maska ko maska ali je filter 99% maske!Kod mene na filteru pise ,,spanska serija",A2B2E2K2.Proizvodjac,,Vispro"! Danas dok sam prskao duvao vetar u ,,celo" ali nikakav miris ili ukus u stima ili nelagodnost nisam osetio!
Post je spojen: [time]1300806449[/time]
_________________________________________________
matke. je napisao(la):
I obavezna čaša mleka, kažu da je to jako dobro posle korišćenja otrova. :D
Kako cu mleko posle rakije?

Takvu masku sam i ja kupio preko neta kod iste firme gde je oktopod kupio svoju opremu.
Maska i jedan filter su izasli 11900,00.
Mislio sam vojnu da uzmem, ali kad sam sluzio vojsku i treba da stavim masku ja ne mogu da disem pod tom maskom.
A rakija posle prskanja NIKAKO, nemoojte se igrati!!!
 
pele hvala puno, onda ja sutra da polijem pa da nastavim sa rezidbom :ppozdrav:

nego ja to granje iskoristim da ispecem prase za Vaskrs i Djurdjevdan jel nece da smeta sto je oprskano ?
 
Msm da je reklamiranje na forumu zabranjeno, jer za to postoje posebna mesta i to se plaća, a forum svima postaje bolji, ali to bi trebao neki administrator da nam odgovori ! ::namigivanje::
 
@matke
Vojna maska može ako možeš da nađeš nov filter, ali treba znati koji, pošto postoje filteri za razne namene. Filter od vojne maske, koliko ja znam, sadrži aktivni ugalj i počinje da se razgrađuje čim se otvori PVC pakovanje. Vojna maska je predviđena za druge namene, mislim da nije dobra za pesticide.
Diskutabilno je i posle koliko vremena treba promeniti nov filter.
Jedina sigurna zaštita je Izolacioni aparat sa komprimovanim vazduhom, ali to je preskupo. :ppozdrav:
 
Iskreno mislim ljudi da je vojna maska najbolja zaštita do 1000 dinara, a ima tema o maskama da ne idemo više u :off_topic:
 
U pravu si Matke a cika Jova da nas zove na tu prasetinu da je probamo pa da razmenimo iskustva!
 
Nazad
Vrh