Zica za kavez

gde kupuješ ovu žicu , il kupiš ovako gotov kavez. čuo sam da negde prema futogu ima da se kupi, ako možeš da mi daš neke bliže podatke. unapred hvala. :D
 
ja se zeznuo, i dugujem ispriku svima , ono sto sam pricao o zici za kavez, to jest postolje, je greshka. zica nije bila , ona koju sam pominjao ranije, 1.7 mm , nego 1mm, a sada sam kupio 1.4 mm i mogu rechi da che zavrshiti posao za kaveze. tako da je gosn' peto bio u pravu, 1.7 mm zavrsava itekako poso.
elem, samo da dodam da sam ovu zicu od 1.4 mm platio 240 din metar. pozdrav svima
 
evo ih pojilice namestene i u funkciji ima dve vrste. Obe su dobre i funkcionalne.
2qncs9e.jpg


znuhdf.jpg


s3tu.jpg


sv2e1i.jpg


bdqn9z.jpg
 
deve je napisao(la):
evo zicani kavez u kompletu i ne vidim sta je problem, zicu za pod sam kupio gotovu.
2je5kc3.jpg
daj molimte slikaj dno kaveza da vidim kako izgleda pod ko0liki je razmak izmedju zice
Post je spojen: [time]1274801923[/time]
_________________________________________________
ljudi kazitemi kolika su okca ili to jest razmak izmedju zica najbolja za pod kod srednje rase zeceva
 
edmon je napisao(la):
nebojsa

Ja sam pre nekoliko meseci narucio tako 5komada pojilica.Kada sam namontirao na flasu tri su pustale, dve bile ok.Probao sam svasta da ih podesim ali nema leba , ne dihtuju dobro.
naso sam reshenje za one pojilice, pomogo mi komsija oko reshenja: pojilice koje smo ti i ja kupili nisu uopste lose, nego treba da se montiraju tako da pada jezicak na dole, to jest da se postave da dolaze sa visine,da ti jezicak na pojilici bude kao da je sijalica, da pada na dole.
meni su uz to montiranje sve proradile i odlicno se ponasaju. pozdrav
 
Negde sam ranije na ovom forumu video dobar kavez za tov kunica, sad nemogu da nadjem. Ako se secate neko je dobio od njegovih rodjaka kavez dosta sirok i bilo je reci da je to savrsen kavez za tov.

Ja cu ovih dana da pocnem da pravim jedan takav pa me zanima koje su to bile "savrsene" dimenzije. Ako se dobro secam bilo je 100x50x50cm? Koliko u jedan takav moze da stane zeceva?
 
Imas u rubrisi http://poljoinfo.com/kunicarstvo/fotografije-vasih-kunicnjaka/ raznih kaveza a tamo je i onaj dobijeni kavez. Zavisi kako oces na sprat ili samo jedan red to moras sam da odlucis i zbog prostora da bude i ekonomicno i da im mozes prici za ciscenje. Svako pravi kaveze prema svojoj prostoriji da sto vise iskoristi prostor a da sto vise kunica moze da stane. Papir i olovku i crtaj kako bi ti najbolje bilo, pa onda pravi. Moi su kavezi 80x60x50 i u jima ladno mogu stati i 10 kunica za tov. Jeste da je ves pri kraju tova malo tesno ali onda vec idu na klanje.
 
Mislim da je riječ o mom kavezu. Dužina 2 metra, širina i visina po 50 cm. Po pola je pregrađen. Nakon odbijanja stavim cijelo leglo, 10-ak kunića u jedan odjeljak, a kasnije ih odvojim tako da ih 5 bude u jednom, 5 u drugom dijelu.
Post je spojen: [time]1275187338[/time]
_________________________________________________
rv90k2.jpg

Post je spojen: [time]1275219827[/time]
_________________________________________________
2rqccj8.jpg
 
E Tomo to je to. Znaci dobro sam rekao 100x50x50cm, samo sto je ovaj tvoj pregradjen na dva, znaci prakticno dva kaveza. Vidis Peto u 80x60 uspe da nagura 10 komada :D tvoji kunici zive komotnije :haha:

Ljudi hvala vam na odgovorima :cao:
 
mali off...
barakuda je napisao(la):
Vidis Peto u 80x60 uspe da nagura 10 komada :D tvoji kunici zive komotnije :haha:
mali off...
sta ces, tomini su na zapadu, standard, sta ces ....
10 komada na 0.6x0.8=0.48 m2 ::pomoc:;
ili sto bi se reklo "ne dobro"
narocito kad dodju vrucine
 
Ma probao sam i ja svašta, naime uvijek fali kaveza i mjesta, pa sam ih gurao i po više od 5 ili 6 u odjeljak. Ali nije ispalo dobro, razbacuju hranu jer gaze po hranilicama, gaze po vodi, a da ne govorim kad koji "poludi" pa počne skakutati, bude veselo... A i zagrijalo je naglo ovih dana, da vidiš kako se po zimi lijepo stisnu jedan do drugoga, tako sad paze da se ne dodiruju dok leže. Kao da ih je netko slagao. Gledao sam kod kolege koji je stavio keramičku pločicu ili dvije u uglove kaveza, pa se na njma hlade kad su vrućine. Doduše kod ženki koje su po jedna u kavezu....
 
Moze li nekoj da mi pise kolku e cenata kaj vas vo Srbija na pocinkovana mreza za irabotka na kafezi i koja e dimenzijata na mrezata t.e. kolkav e otvorot. Jas najdov vo Bugarija , tamu ima firma koja ima uvezeno italijanska mreza specijalna za zajaci. Sakam da napravam sporedba. Imaat 19x19 mm 1.5 mm debelina. 12,7x25 mm so 1.8 debelina. I podna so 12,7x76 mm so debelina od 2.3 mm. Gi ima li ovie kaj vas. Posto mi odgovara da zemam od Srbija.
Pozdrav
 
zelim pitati peto1 gde mogu da se nabave one zute pojilice sto imas na tvoje kafeze, ja imam iste takve ali zelim da ih zamenim sa novim jer su vise dovoljno koriscene oko 5 god. njih mi je kupila tetka iz panceva ali je trenutno t.e. 2 godine vec u nemacku i neznam gde mogu da se nabave, mislim da su ih poslale postom i ja sam ih uzeo iz panceva, ali nemam broj tel ili web stranu da narucim a mislim da su bili iz novog sada ::namigivanje::
 
Moje su pojilice zasad u rezervi jer sam pokrenuo centralno napajane iz jedne posude koja se automacki dopunjava.
 
MIKI MOUSE je napisao(la):
zelim pitati peto1 gde mogu da se nabave one zute pojilice sto imas na tvoje kafeze, ja imam iste takve ali zelim da ih zamenim sa novim jer su vise dovoljno koriscene oko 5 god. njih mi je kupila tetka iz panceva ali je trenutno t.e. 2 godine vec u nemacku i neznam gde mogu da se nabave, mislim da su ih poslale postom i ja sam ih uzeo iz panceva, ali nemam broj tel ili web stranu da narucim a mislim da su bili iz novog sada ::namigivanje::
Ima sad kod nas (NS) neke italijanske od 9dcl,cena je dobra(250din) ali mi se ne sviđa što se pune od dole,tako da moraš da ih vadiš,odvrćeš,puniš,zavrćeš,vraćaš.
 
Nazad
Vrh