Zica za kavez

Probaj sa staklenom flasom jer se i plasticna flasa ulubljue , spljosti i voda izade.
 
peto1 je napisao(la):
Sisice mozete naci na ovoj adresi i salju postom. Nazovite ih ili im posaljite @.

http://www.jomapeks.com/Onama.htm
hvala petle, od velike si pomochi, ziv mi bio sto godina.
Post je spojen: [time]1274346386[/time]
_________________________________________________
sto se tiche te zice, ja nisam u Nishu nashao adekvatnu debljinu zice, najvishe sto sam nashao je 1.7 mm, i ona je oko 166 din metar, kada sam ih pitao dali imaju tako nesto oko 2.23 do 2.5 debljine zice , oni mi rekoshe da nemaju, a covek koji pravi te takozvane profi postolja od zice, za pod od kaveza, mi trazi 600 din za metar sa metar, sto mislim da je skupo ali ipak neophodno.
 
zima je napisao(la):
mislis da je za pod malo debljina zice 1.7mm :sta:
pa ja mislim da jeste, zbog toga sto sam vech kupio tu zicu od 166 din metar, video sam da je slaba, neka kineska, i mogu ti rechi da kada pretpostavim da se zecovi malo vishe rastrche po kavezu ili skoche ili sta vech.. ima da zica bude udubljena, a da ne pricam ako stavis malo tezeg zeku na tu zicu. tako da sam odlucio ili da sam pravim pod od zice ( da kupim kolut zice i da sam pravim na ramu nesto kao postolje ) ili da kupim ko gospodin covek pocinkovanu zicu i da ne mislim narednih 10 godina. pa videcemo, prvo mi je na redu da izbetoniram i da sazidam zid sa nastreshnicom pa posle dolaze na red kavezi. gledo sam na netu neke filmove i mogu ti rechi da nista nisam nasao specijalno inovativno sto se tiche reshenja. malo me uplasila ova kokcidoza pa nesmem da se zajebavam sa podom, mora biti cisto. samo se pitam kako ovi sto drze orijashe i imaju ravne podove bez zica , prolaze sa chischenjem , gde je tu higijena? morat chu se raspitati kod njih kako im to funkcionise!
 
Pa pazi i ja drzim muzjake u drvenim gajbama, ali ja promenim slamu ispod njih svaki drugi dan i tu onda nemas problema sa higijenom. Inace samo drzim muzjaka u toj drevenoj gajbi, zenke imaju redovan kavez i naravno resetkasti pod. Pa video si i ti, pre podne si linkovao video, ova farma u Madarskoj kako goje zeceve, vidis drze ih i u boksovima, a pod njima je piljevina i slama pa nemaju verovatno problema sa higijenom kad se to cisti redovno.
 
pa Nebojsa 1977 stavi neku poprecnu sipku na sredinu ja mislim da se isplati nego da uzmes metar od one po 600 dindzi sto mislim da je preskupo ::novac:: ::novac:: :udri:
 
ima da se nadje pod pocinkovan sirine 61 cm a duzine koliko hoces, 650 din metar duzni. kocka 1,3cm x 7cm. samo da se odrade stranice. i krov sto nije toliko tesko.
 
Ma ako drzis ovu srednju rasu onda ti netreba deblja zica. I kod mene je zica 1,7 sa okcima 1x2sm i nemam nikakvih problema sa zicom. Jeste da je zavarena za okvire od 20x20mm cevi i ono mu daje dosta cvrstoce. Ne ugiba se i stoji sasvim pristojno. I sigurno da ne kosta 650 din. metar.
 
za ovu sto kosta 650 din/met. ne treba ram preracunaj se pa ces videti gde si sa senom i farbanjem. :haha: :haha: :haha: :haha:
 
@ deve

Da ne trazim sad unazad i ti imas kaveze na gvodenim ramovima plus zicu od 650 din. Da i farba. samo sto je kod mene okce 1x2sm a kod tebe 1.3x7sm Ima malo razlike.

 
gledaj ovu varijantu koju sam probao danas. uzmes ovu zicu od 166 din metar ( 1.7 mm debljina) i presavijes je na pola , to jest dupliras zicu stavljajuchi jednu na drugu, ko dva lista papira jedan na drugi, i dobijes cvrstu zicu koja je opet duplo jeftinija od 650 din/ metar, naravno mislim a pod kaveza.
e sad .. treba probati kako to funkcionise, cini mi se da ova tanka zica od 1.7 moze da povredi zeku, ko da su na neki fakiri ::namigivanje:: . a mozda i nije, posto chitam da gospon' peto1 ima to i da mu funkcionise extra.
tako da chu sutra da presavijem i poklopim dva polja od 1.7 mm i videchu kako che da se pokaze.
 
Ma netreba da dupliras zicu za dno dovoljno ti je jedan sloj. Neces ti drzati na toj zici prasice od 15 kg nego zecove od 4-5 kg.
 
gosn' petle
verovatno si u pravu, ali mi se cini da ova zica nije tolko jaka, ko mozda neka druga od 1.7mm, jer izgleda nije toliko kvalitetna, mozda je to u pitanju. recimo danas sam pravio kavez za tovljenje zecova i koristio sam zicu za "sa strane" i veruj mi rukom sam je savijao kao da je guma. e sad mozda to tako i treba, mozda je to tako i kod tebe , pa chemo da vidimo kada je budem postavio.
probacu kao ti da stavim samo jedan sloj ali ako se mnogo savija onda cemo probati i onu drugu varijatu sa dupliranjem.
inache trebam da castim , okotile mi se 4 zecice pre 10 dana i to sve jedna od druge u razmaku od po 2 dana, tako da sam premestao malene zeke kod onih zenki koje su mi bile slabije. prva je okotila 8 , druga 7 ( 2 uginula). treca neznam , a cetvrta 6, od kojih su svi gecrk, jer nismo ni znali da je skotna pa se okotila a podu,kotilica nije ni bila montirana, jebiga, prvo kochenje.
pozdrav
 
evo zicani kavez u kompletu i ne vidim sta je problem, zicu za pod sam kupio gotovu.
2je5kc3.jpg
 
Nazad
Vrh