Zetor

Ako terate rotacionu kosačicu bez sklopke onda se ne sme smanjivati gas dok se kardan ne isključi jer može doći do lomova.sme se pojačavati gas-ja sam tako terao 3 sezone ali je ipak sa sklopkom sigurniji
 
Da, jeftinije je kupiti jednosmjerni karadan nego se zajebavati s običnim te s time riskirati lomljenje kvačila. Ja sam svoj jednosmjerni karadan FKL kupio prije 6,7 godina i služi dan danas bez greške.
 
juče sam kosio u lakšoj travi i išlo je bez greške,znači ipak ova njiva gdje sam išao usluge raditi je bila teška,kosa je ok bez problema je rukom okrenem,noževi novi remenje novo,problem se javljao kada se trava omota oko tanjura optereti ga izgubi obrtaje i pri pokušaju da ostvari novu brzinu obrtaja preskakao,ali vjerovatno iz razloga što nisam stajao nego nastavljao voziti bez dovoljnog broja obrtaja kose....
 
Nisam ... baš aktivan u ovoj temi rekoh pa da koju sliku od Zetora 11441 forterre ubacim traktorcic je na svom mjestu, kada se kupovo isla je prica da se nemoze izvuc 120ks iz 4 cilindra, to su samo babske price, trakror samo ide i ide.. sada cijena je bila 49 000€ 2008 kupljen u 12mj... Nema primjedbi .. hehe.. eo i ta slika :
m9a89h.jpg
 
Ma, trebo se onda JD uzet, ali 5820 i to nisu htijeli, jer je lagan traktorcic i nije za neke teske poslove.. dok nije ni ovaj traktor pretjerano tezak, ali je stabilniji na cesti dosta.. ima EHR,grammer sjedište,pomočno sjediste,cd radio, klimu,utege, i dobili smo alat uz njega hehe.. i to dobar alat.. !!
I, da da se mi na forterru vratimo isla je prica da iz 4 cilindra se nemoze izvuc 120ks, sto smo i mi onda rekli da malo je to premal motorcic za 120ks.. ali kad smo sjeli u traktor na sajmu.. ehh.. onda je isla druga prica... bio je onda.. i na kraju je forterra kupljena traktor nema zamjerke jedino, sto su bezzveze napravili smeta mi sto nema digitalni sat.. mslm da se moglo uzet ali nisu htijeli..!!!
 
To su stvarno bapske i totalno bezvezne price da se ne moze izvuci 120 KS iz 4 cilindra. Koliko cilindara onda treba da ima sporohodni turbo dizel motor koji ima 500 KS?
Snagu ne odredjuje broj cilindara vec radna zapremina motora, ubrizgavanje goriva i usisavanje tj. punjenje motora vazduhom (atmosfersko, turbo sa ili bez intercooler-a)! :D
Inace, lep traktor nema sta-nadam se da je i zahvalan kao sto je lep! :cao:
 
ratarhr je napisao(la):
I, da da se mi na forterru vratimo isla je prica da iz 4 cilindra se nemoze izvuc 120ks, sto smo i mi onda rekli da malo je to premal motorcic za 120ks..
Broj cilindara nema veze s snagom, ali o elastičnosti motora bi se dalo pričat.
 
Ma, zahvalan.. sve na njoj je oke.. da imam intercooler.. stari mi kaze da 4 cilindra motor razvija vecu silu po klipu ali je u pitanju vijek trajanja motora.. npr: on kaze da 11741 starija linjia ima 6 cilindara i da taj.. motor ce imat duzi vijek nego 4... ali ja traktor kada vozim obilazim ove sestake dobro ne Jd-e 6620 te nove ali ove 3650, hirlimane 95.. to se sve obilazi max kilometraza je 44kmh..!!
[/quote]
Broj cilindara nema veze s snagom, ali o elastičnosti motora bi se dalo pričat.
Elasticnost motora jel to ovo sto sam ja napiso ili:haha: :cao: :cao:
 
1. brzina po cesti nema veze s snagom
2. Nemora značit da će manje trajat motor, za takvu snagu je konstruiran, e sad, uspoređivat motore od prije 15-20g i ove sad se nemože.
3. čini mi se da neznaš funkciju hladnjaka stlačenog zraka..
4. elastičnost, hm, uzmeš šestaka, voziš se na minimalnom broju okretaja s najvišim stupnjem prijenosa(brzinom), gas u pod. pa to ponoviš s ovakvim motorom iste snage, bit će ti jasno. ak su oba turbo, a iste snage, samo razlika u godištu, ih, stari šestak ima da dimi ali i da jede cestu..

Normalno je da sad se ide na manje cilindara, jednostavno jeftinije je..
 
Bratic, mi i ma Ursusa 1634.. a orali smo istu tablu zajedno mi idemo ispred njega sa 3x14.. a on ima 4x12 vogel&noot obican ravnjak..a fortera je vukla , lemkena obrtača..!!!
I poceli smo on je prvi iso i nije se mogo s nama mjerit jednostavno... mi smo kod njega orali 1.brzom pod 1 kornjacoma on ima 3 brzine+2 powera naci 3brze 3 spore i 2 powera..traktor je ljen..samo tako.. 6-tak a tezak ljen na gasu ma nista..ali dobro nije to bas za usporedivat forterra je nova a on je star 10godina..!!!
Ali, koliko sam ja shvatio 4 cilindra je živahniji, na gasu..!!! :ppozdrav: :ppozdrav:
 
@ratarhr
Razlika izmedju obraca i ravnjaka je samo u masi koju hidraulik traktora treba da nosi. Sto se tice vuce, ista snaga je potrebna.
Inace, zagledao sam zetore na sajmu ove godine. Primetio sam jako mnogo plastike u odnosu na ostale traktore. Kod mene u selu niko nema novijeg Zetora (Proxima, Fortera), tako da o njima iz prakse nista ne znam. Ovako na oko su mi OK. Inace ako se ne varam Zetor iz 4,75 l zapremine izvlaci od 65 do 120ks.

Generalno u industriji motora, se poslednjih godina sve svodi na smanjenje broja cilindara i zapremine. Sad da li je to dobro ili ne :sta: Turbo punjac je postao obavezan deo, intercooler takodje.
 
Da, Intercooler.. i turbo je sada posato obavezan.. eh.. ma traktorcic.. ide prije sjetve u 4 mjesecu je imo oko 2150r/h mislim eto 2 godine.. hehe.. jer i presamo s njom sa rolo balirkom,sijemo sa rotodrljačom i sijacicom kombinacija 3m.. priprema sa drljačom rau unimat 4,20m,transport od 12t-24t ... 24t je kamionka od tetkove firme.. ee sada bila je puna repice.. koliko je repice stalo nezznam, ali forterra.. se dobro nosila time.. :cool: :cool:
A, zapremnina ja mislim, 4156 l..?? ako se ne varam ... :cao: :cao:
 
Ljepo izgleda.. :D

Složio bi se sa nekim članovima da nije isto 120ks 4 i 6cil..Uvijek dajem prednsot 6cil motoru..Bolje podnosi opterečenja,,duži vijek motora,teži i duži traktor ,ljepši rad motora :cool:
 
Lijep, sta je Je.. meni je izgled ono oke..jedino mi se ne sviđa nemogu sve farove popalit..npr upalim gornje zadnje i prednje doljnje.. i nemogu prednje gornje sa kabine upalit..kaze da previse trose..malo je jedino to bezzveze..ali za rad je jednostavan a rad sa kardanom pali se elektronskim putem ima tipka na prozoruu, na onoj cijevi stisnes i on pali..mjenjač.. full sinhroniziran 24/18.. steta sto nije 24/24.. jer nemoze u 4-toj u rikverc moze samo 1,2,3.. i ima 2 powera dvije tipke na mjenjacu.. kornjača,zec ili plus,minus...!!! :cao: :cao:
 
Pozz, zna li neko nešto o 6911? Našao sam jedan za 4000 evra, dobre gume, kabina. Kakvi su oni, za normlane poslove, dakle ne šuma i te zahebancije.
 
Nazad
Vrh