Zetor

@encho ima li tvoj zetor ručno kvačilo kardana kao ovaj moj sa slika? Što se tiče cijena traktora, treba cijeniti ono što imaš i znaš kakvo je, jer danas je teško naći polovan traktor manjih para a da je u dobrom stanju.
 
encho je napisao(la):
Što se tiče tog grijanja ja sam sebi razveo od starih cijevi usisivača da ide na obje noge i u šoferšajbu da je suši,ako je zatvoren pozada radiš u maici kratkih rukava kada je zima ::namigivanje::
Isti princip sam i ja radio! Još tu gde uduvava vazduh ima pregrada taman stane plastična flaša od 2 litra, i imaš vruće vode ili ako staviš flašu sa čajem čaj je ceo dan kao sad kuvan..... Netreba ti termos!
 
e zetormani ovako stoje stvari
danas bio i detaljnije gledao ovoga 4718 i ponudio sam cijenu za njega , čeka se odluka prodavca vidjecemo sta ce biti

generalno gledajuci traktor ima dobru osnovu i isplati se uložiti u njega
motor jednostavno nema snage ali lijepo radi , vjerujem da bi jedno osvježenje tipa sredjivanja glava , karika , dizni i pumpe sredilo stvar

kocnice su tanke , jedan radi uredno drugi slabije , ručna ok

hidraulika pri upaljenom traktoru i dignutim teretom ''cupne'' svakih minut mozda
brzina dizanja je ok, sila takodje

gume nove sve 4

kabina kompletna , samo fali zadnje staklo

mjenjac radi uredno i bez greske , kvacilo mozda malo pretesko

upravljački mehanizam ok , manji luft u centralnom bolcnu prednje kolijevke

i par pitanja
kakvo je stanje pri dodavanju jednog eksternog razvodnika hidraulike kojim bi napajao prednju kasiku i neke dvoradne cilindre posto u katalogu vidim da ima neke opcije vezane za dvoradne cilindre
i zavisi li taj izvod koji bi koristio za napajanje razvodnika od polozaja poluga (kao kod IMTa) ?

na ovom traktoru se nalazi nekakav mehanizam koji nemozem da definišem nikako a mislim da je u sklopu kvacila , glavnog ili kardanskog nemam pojma :sta:
ova rucka koja se nalazi ispred lijevog koljena vozača je vezana za polugu noznog kvacila i nema ama baš nikakvu funkciju , čini mi se da bi ta polugica odozgo sto ide trebala biti zakacena za ovu sledecu polugicu na kojoj se nalazi ova opruga a preko ove klackalice ide poluga talje nazad negdje na jenjač sa strane kod lijevog točka otprilike

abcd0001j.jpg

abcd0003fi.jpg
 
prilikom pritiska na pedalu prvo razdvaja lamelu vožnje pa tek kad stisneš dublje pedalu, onda razdvaja kardan
Ako ti je polugica dole onda prilikom pritiska na pedalu razdvaja samo lamelu vožnje ako ti je gore onda razdvaja i kardan.
 
Bosonoga je napisao(la):
@encho ima li tvoj zetor ručno kvačilo kardana kao ovaj moj sa slika? Što se tiče cijena traktora, treba cijeniti ono što imaš i znaš kakvo je, jer danas je teško naći polovan traktor manjih para a da je u dobrom stanju.
Ima i kod mene to kvačilo,super stvar prilikom košenja ili sušenja sijena :D
 
savoris je napisao(la):
kakvo je stanje pri dodavanju jednog eksternog razvodnika hidraulike kojim bi napajao prednju kasiku i neke dvoradne cilindre posto u katalogu vidim da ima neke opcije vezane za dvoradne cilindre
i zavisi li taj izvod koji bi koristio za napajanje razvodnika od polozaja poluga (kao kod IMTa) ?
Možeš ugraditi dva izvoda(jedan par ili ti jednu dvosmernu liniju izvoda) kipe koji rade potpuno nezavisno od poluga hidraulika i njima upravljaš sa onom manjom ručicom komande hidraulike, u jedan izvod daješ pritisak ulja povlačenjem na gore a u drugi izvod pritiskom na dole! Naravno kad daješ pritisak ulja na jednu stranu druga strana onda vraća ulje(spušta)
 
U mene ima jedan par hidrauličnih izvoda nazad, na lijevi kipam prikolicu, a na desni sam spajo ali ne diže. Znači bila je moja greška za desni pošto sam ja dizo ručicu za kipanje gore a trebo sam je dole.
 
savoris je napisao(la):
ok hvala mityo
interesuje me imas li predstavu vezano za ovo kvacilo i ove poluge :sta:
Trebalo bi da radi kako ti je tibor napisao:
tibor je napisao(la):
prilikom pritiska na pedalu prvo razdvaja lamelu vožnje pa tek kad stisneš dublje pedalu, onda razdvaja kardan
Ako ti je polugica dole onda prilikom pritiska na pedalu razdvaja samo lamelu vožnje ako ti je gore onda razdvaja i kardan.
A zašto ne funkcioniše neznam, verovatno nešto nije sklopljeno kako treba! Kad uključiš ručicu na dole onda se kvačilo lakše stiska nego kad je ručica gore... To bi trebao da primetiš prilikom probanja na ugašenom traktoru...
 
Da ne bi otvarao novu temu da li moze malo pomoci ? Zanima me kako su se pokazali zetori super 50 ? Imam ponudu da uzmem jedan , pa me zanima vase misljenje !
Kakvi su potrosaci, na sta treba obratiti paznju pri kupovini, sta im je boljka (ako je ima ) i td.
Sto vise vas pomogne to bolje , znacu na sta da pazim kad odem da gledam makinu.
Hvala unapred !
 
sto se tice potrosnje u transportu nije velik potrosac i moze dve zmajevke da vuce al nemoj kaciti plug na njega jer nisu za teske radove.ja sam imao pre 6 godina pa sam je prodao za 800 evra al je bio motor i menjac gen sreden
 
Potrebna pomoć, ::pomoc:; ,
imam potrebe za 4 izvoda hidraulike (kipa), trenutno imam 2, u pitanju je zetor 7245 pa me interesuje kako se to može rešiti i koliko bi to bolelo ::novac:: .
Najradije bi nešto u originalu, fabrički no dobri saveti su uvek dobro došli...
 
abro je napisao(la):
Potrebna pomoć, ::pomoc:; ,
imam potrebe za 4 izvoda hidraulike (kipa), trenutno imam 2, u pitanju je zetor 7245 pa me interesuje kako se to može rešiti i koliko bi to bolelo ::novac:: .
Najradije bi nešto u originalu, fabrički no dobri saveti su uvek dobro došli...
:sta: , jel me ignorišete, ili niko nije ništa mudrovao u ovom smeru... :sta:
 
Ja sam pravio nešto tipa "home made" sa nekim razvodnim ventilom kojim usmeravam ulje na jedan ili drug izvod, a komandu "diži-spuštaj" uvek vrši ručica za kipovanje.... Negde sam već pisao o tome...
 
Nazad
Vrh