Zetor

Predpostavljam da je na 5211 tesko nadograditi, ali mislim da je moguce posto postoje modeli 5245...
Da li u opste znate gde se to u opste moze nabaviti:haha:? :sta:
 
ja sam bio prosle godine par puta u slovackoj i raspitao sam se oko ovih starijih modela kako idu cene i mogu vam reci da zeki 5745(76)god sam mogao dobiti za 800 evra ali skup je prevoz a tu je i carina.kod njih su 90% novi trktori prisutni npr:new holand zetor proksima a ovi stari modeli sve idu u otpad nazalost :spavam:
 
Iradojicic je napisao(la):
Predpostavljam da je na 5211 tesko nadograditi, ali mislim da je moguce posto postoje modeli 5245...
Da li u opste znate gde se to u opste moze nabaviti:haha:? :sta:
Nije teško nadograditi, nego je teško nabaviti.... Novo neznam dali uopšte ima u okolini da se kupi(to bi trebalo videti sa snabdevačima rezervnih delova eventualno) a polovno je skoro nemoguće naći, pošto Zetora jako malo ima da su rashodovani za delove...
 
U ovom delu Srbije, prosto da ne postoji covek koji se bavi nabavkom i distibuciom delova za ove traktore.... U opste nemam predstavu gde bi mogao da se obratim za tu vrstu delova? :sta:
 
Iradojicic je napisao(la):
U ovom delu Srbije, prosto da ne postoji covek koji se bavi nabavkom i distibuciom delova za ove traktore.... U opste nemam predstavu gde bi mogao da se obratim za tu vrstu delova? :sta:
Golobok selo kod Smederevske palanke.Odatle se uglavnom sve prodavnice snadbevaju sa delovima za zetora
 
Da li ima neko iskustvo sa naknadnom ugradnjom hidroupravljaca.Hocu da ugradim na Zetor 7211.Imam original pumpu hidraulicnu od zetora,orbitrol Danfoss(za MTZ)kao i cilindar od MTZ-a.Video sam na jedan traktor ugradjen-u prilogu slika.
wl5c2u.jpg
 
Jako slično je i kod mene rešeno, samo je rezervoar ispod haube napred pored vazdušnog filtera...
 
Može sutra? Sad mi se ne ide napolje a i nemam čime da slikam...(mobilnim će biti toliko loše da nećeš ništa poznati)
 
Dolovac je napisao(la):
Iradojicic je napisao(la):
U ovom delu Srbije, prosto da ne postoji covek koji se bavi nabavkom i distibuciom delova za ove traktore.... U opste nemam predstavu gde bi mogao da se obratim za tu vrstu delova? :sta:
Golobok selo kod Smederevske palanke.Odatle se uglavnom sve prodavnice snadbevaju sa delovima za zetora
to je pored mene ako nekom mogu da pomognem
 
FL je napisao(la):
@mityoo
Naravno,kad stignes.Nije zasad hitno.
Nisam zaboravio, neka te ne buni ona metalna cev dužom, to je štangla za šlepanje, koja je stalno okačena na traktor..... Od pre tri godine, kad je on bio ispomoć traktorima koji su izvlačili prikolice sa repom, ta štangla je sastavni deo traktora... A nije loše imati tako šta uvek pri sebi....

2z587b7.jpg


2lcwlnb.jpg
 
Hvala na sliku.Nije mi jasno nosac cilindra pricvrscen za nosac kabine?Koliki je hod cilindra.Ja imam cilindar od MTZ-a sa hodom od cca 200 mm.
:ppozdrav:
 
FL je napisao(la):
Hvala na sliku.Nije mi jasno nosac cilindra pricvrscen za nosac kabine?Koliki je hod cilindra.Ja imam cilindar od MTZ-a sa hodom od cca 200 mm.
:ppozdrav:
Ne za nosač kabine, nego je nosač cilindra zavaren za ram kabine! Ovako netreba ništa šarafati kad širiš trag traktora za repu! Hod cilindra bi morao da izmerim, neznam tačno...
 
Nazad
Vrh