Zeleno djubrenje

Evo kako iygleda oranje posle zaoravanja perka i sirka,nije da se sve zaoralo ali s obzirom kolka je bila masa i da nije tanjirano ja sam zadovoljan,em je zemlja skroz rastresita.
bv5q.jpg

k4hn.jpg

7s0m.jpg
 
Zna li neko moze li Heljda da se saceka i ovrse rucno, kako bi to trebalo uraditi, kad je saditi, a kad dospeva na rod. Hocu da zasejem manji deo njive, a sledece godine celu i iskoristim za djubrenje.

- - - - - - - - - -

Zna li neko moze li Heljda (Facelija) da se saceka i ovrse rucno, kako bi to trebalo uraditi, kad je saditi, a kad dospeva na rod. Hocu da zasejem manji deo njive, a sledece godine celu i iskoristim za djubrenje.

- - - - - - - - - -

Zna li neko moze li da se posadi Facelija i ovse rucno, kad je treba sejati i kad stize na rod. Treba mi seme a sledece godine za zelenisno djubrenje.

- - - - - - - - - -

Zna li neko moze li da se posadi Facelija i ovse rucno, kad je treba sejati i kad stize na rod. Treba mi seme a sledece godine za zelenisno djubrenje.
 
Imam jedno pitanje da li je neko posle slacice koji je sejan i uzorano kao zeleno dubrivo,sejao naredne godine kukuruz?Interesuje me da li je bilo pozitivnih efekata posto od ove godine hocu da posejem posle psenice pa najesen uzorati malo da poboljsam strukturu zemlje.
 
Sta nam je sa temom?
Je planira neko sad posle psenice ili jecma da poseje nesto za djubrenje?
Ja licno razmisljam o stocnom grasku + ovas cisto za probu ali se nesto bojim da nece biti kise u julu i augustu!
 
Ja sam potanjirao plitko zemlju i sejem sirak, pa šta mu bude.

Ova kiša će lepo navlažiti zemlju, taman da ima vlage za nicanje.
 
A šta sve može sada da se seje da stigne posle i da se zatanjira? Zar nije kasno za grašak?
 
Proba. Ostalo mi seme, pa ako stigne da sazri zrno biće i zrna i sena. Ako ne stigne pokosiću ga i od njega ima poprilično kabaste stočne hrane poput kuruzovine.

A inače sam zimus u tu zemlju zaorao stajnjak.
 
Dali neko na forumu zna gde može da se kupi seme nekog siderata proizvedeno u kućnoj varijanti?
 
Zelenišno đubrenje

Nisam našao sličnu temu na forumu,ako ima,nek moderatori premeste

Bele slačica,sejana kombajnom,tj,rasip od kombajna,oko 100-200 biljaka po metru kvadratnom,masa 1000 zrna oko 8grama,znači prosuto 8-16kg (nek je i 30kg) po hektaru,zatanjirano kratkom tanjiračom neposredno posle žetve,i ovo je oko 4nedelje posle žetve

Picture006-16.jpg
 
Hocu i ja jos da nadjemo nekog ko zavrce malo dok prica i mozemo da idemo, ja cu da ispecem prase za hranu u putu :D :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh