Zeleno djubrenje

Uljana repica pred oranje....opet hvala @igordulic-u:ppozdrav:
www.dodaj.rs
[/URL][/IM
www.dodaj.rs
[/URL]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG][/IMG]IMG]
 
Evo malo igranja sa sijemenom.
Stavljeno je u posudicu u kojoj je dolje nametano par ubrusa, voda i po 20 sjemenki.

Ovo je tek stavljeno sjeme:
- sa ljeve strane dva reda sjemena 20 sjemenki je uljana repica od privatnika
- do uljane repice dva reda sjemenki bjelkaste boje je gorušica
- iza gorušice su dva reda sjemenki crvenkaste boje rauola
- i zadnja dva reda sjemenki do rauole je isto uljana repica (hibrid) od susjeda
IMG_20150819_204709_zps74xapex1.jpg



Nakon 56 sati od stavljenog sjemena
IMG_20150822_152436_zpsb0x1jhmj.jpg



Nakon 72 sata od predhodne slike (sa 56 sati)
IMG_20150825_175843_zpsou2ppvij.jpg


Ispalo je da gorušica brže klije od ostalih navedenih biljaka, mogu reći da ima i brži porast ali kasnije se vidi da su sve ostale biljke stigle i sve su bile podjednake nešto manje od 6 dana sve ukupno.
 
....posle zetve psenice , pocetkom sept. posejan POKRIVNI USEV ( slacica+uljana rotkva slikano ovih dana) , vrlo malo ostataka ce ostati do momenta pripreme za setvu jarih kultura

s3d6wy.jpg


2evclrc.jpg
 
Zar svrha zelenog djubrenja nije zaoravanje zelene biljne mase?
Ja sam mislio da posle zetve posejem slacicu na jednom delu njive da vidim oce biti neke razlike.Kazu da razbija pluzni djon i da dovlaci elemente iz teze pristupacnih delova u oranicni sloj

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Zar svrha zelenog djubrenja nije zaoravanje zelene biljne mase?
Ja sam mislio da posle zetve posejem slacicu na jednom delu njive da vidim oce biti neke razlike.Kazu da razbija pluzni djon i da dovlaci elemente iz teze pristupacnih delova u oranicni sloj

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
....sve si tacno rekao ,samo ne razumem sta ce tu oranje ??? prirodno podrivena zemlja , mobilisani mikro i makro elementi iz dubljih u slojeve zone korena, izmrzla organska materija ne predstavlja prepreku za setvu.......priprema i setva :ppozdrav:
 
Pa da,ovo sa slika moze bez oranja. Kolku dubinu korena postize tako mala biljka? Po meni sto je veca zelena masa dublji je i koren i samim tim bolje "podrivanje" a samim tim eto i potrebe za zaoravanjem tolike mase

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Da izvinete ali ser...mu se u posao pa svaka mu se brazda pozna ko krompiriste onakva mehanizacija,a plug nikako nije ustelovan!
 
.... u jednoj od pp. emisija sam uhvatio reci jednog agronoma koji je bio na savetovanju na Zlatiboru, kaze covek izmedju ostalog da je bilo reci o POKRIVNOM USEVU ( tumacite i kao zelenisno djubrenje) da njiva ni u jednom momentu ( ili ssto kraci period) bude nepokrivena. Ovo je ohrabrujuca informacija,jes' da je to jos u pionirskoj fazi ali cemo vrlo uskoro zakonski biti usmereni ka ovoj meri.....( isto kao sto su zakonski zabranili spaljivanje zetvenih ostataka)
U Madjarskoj se daju subvencije za ,bukvalan prevod znaci OZELENJAVANJE, dakle sejanje pokrivnog useva posle zetve psenice pa sve do zimskog oranja ili cak do prolecne setve.
 
Nov na (ovom) polju

Priključio sam se forumu isprovociran ovom temom i tokom razgovora jer je dato gomilu pitanja a znatno manje odgovora. Jeste to verovatno i prirodno, međutim dozvolite mi da vas zamolim da pokušamo da pretresemo temu, to jest iskustva na ovom polju.

Čini mi se da je većina ovde sa nekom slučajnošću ulazila u postupak ovakvog đubrenja te da nemamo još navedena jasna iskustva- rezultate.

Sam postupak mi se čini superiornim u odnosu na sve ostale "novine" koje se pojavljuju, podstaklo me da razradim i ideju o nabavci mehanizacije za redukovanu obradu koju ću izložiti nešto kasnije, pa eto mene sa namerom da malo oživim temu s obzirom na to da je predhodni doprinos od pre 5 meseci.
 
Poslednja izmena:
Danas sam posejao za probu 2 Ha mesavina Grahorica 15kg i Uljana rotkva 30 kg..( preostalo mi je jako malo mozda kilo-dve)
sejao sam u dva puta tanjirano strnjiste i to svaku drugu lulu iskljucio na IMT 23 reda zitnoj sejalici
Plan je da ne diram do proleca nista ( ukoliko mraz uradi svoje)
Na prolece tanjiranje,priprema i setva kukuruza
 
Nazad
Vrh