Zatvaranje zimske brazde

Miloše, prednjica spremača je zabodena.
Izvrti topling da poravnaš spremač i da oni jezičci koji prolaze kroz opruge nosača rotora provire jedno 2-3cm (i u radu treba da su napolju). Zbog tog podešavanja ćeš morati i dasku podešavati nanovo tj spustiti dole za rupu, rupu i po, a po mom mišljenju malo je više ispravi nego što je sada i za mrvu dublje nek ide.

Juce mi nije bilo na pameti… Nacecen je malo na daske napred zato sto kad se izravna pakeri se malo guse sa zemljom… Nije idealno al za prvu pripremu pre germinatora koji je druga, priprema je pet u glavu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Suvo prasi se u pm
jecmovi pocinju ozbiljno da pate
qYOVI5C.jpeg
gB5vIJ3.jpeg
 
Dali mi se čini ili to već drugo "ravnanje"?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
prvo ali kada orem,ne bitno da li je zimsko ili prolecno ide i paraca sa plugom
pa se tako reci momentalno i zatvara i ravna


sada sam pretrcao zbog kore
icice jos jedno pred setvu
razori i ovratine ide tanjiraca plitko zbog semena da lakse udje u zemlju
 
Ja iz svog iskustva i pracenjem njiva u okolini primecujem da gde je gruber radio vlage ima neuporedivo vise, za sada.Mozda to na kraju ne bude znacilo mnogo, ali trenutno tako izgleda.
 
Ne razumem traktor sa kabinom a otvara se sva stakla da sto vise prasine ulazi u istu ...Nije mi jasno,jel to neka navika ostala od malih traktora i traktora bez kabine pa se ceo dan boravi u prasini ili sta je u pitanju ?.
 
Prvo kod Belarusa veze nema motor i menjac koliko je topao,sem ako to nije traktor gde fali pola tapacirunga i obloga kabine.Ventilator kabine rashladi sasvim dovoljno po ovakvim temperaturama kakve su bile uz otvoreno jedno staklo ili vrata.
Drugo,ja pricam o otvaranju zadnjeg stakla,a ne vrata.Ceo dan rada sa otvorenim vratima i ceo dan rada sa otvorenim zadnjim staklom ,razlika je kilo prasine u plucima i par kg zemlje u kabini.
 
колега Аркадије не претеруј матере ти а шта кад шпартамо пилот ту дође ко усисивач а ни возач није баш поштеђен. Немамо сви климе па да се позатварамо и седимо ко директори а кад звезда упржи онда подај сам лађења :haha:
 
Poslednja izmena:
@ratatatui Moj spartac je bespilotna letelica xd,i ok ko ima pilota,to je kontam jedini razlog otvaranja zadnjeg stakla,da ga cujes kad vristi,ok.Ali za sve ostale masine,nema potrebe,pa bolje se hladi kabina sa otvorenim vratima kod rusa,zbog smera otvaranja tih vrata,nego zadnje staklo. Opet kazem,ne razumem kako moze biti prijatni uslovi rada u prasini,valjda je poenta da nam je sto udobnije a ne na kraju dana da izgledamo kao da smo se valjali u prasini.15+ godina vozim rusa i to zadnje staklo nzm jel 2-3 puta bilo otvoreno prilikom rada u njivi.Ali na kraju naravno,nek svako radi kako misli da je najbolje.
 
Nazad
Vrh