Zatvaranje zimske brazde

Posao od juce, kako je jedan red rotora i bez daske ispalo je solidno.
Trebalo bi jos jedan red prolaz posle neke kisice kada omeksa zemlja pred setvu i da bude dovoljno
9c2738569548ca7365150025c05d75b1.jpg
24004bb5f7992fcc4ef078e738ab0d34.jpg
7309e29f87f7c55b2808ca10b5455310.jpg


Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ma to zbog konzuma;), nego ako ja dobro vidim to su prave S opruge, utisci, kako poravna oranje i u drugom prohodu hoće li da bude da se vide tragovi od S opruga, vlagu manje vadi i grudve predpostavljam.?
 
Prave S opruge su na njemu. Fabricki je stigao sa 34, ja sam dodao jos 6 tako da sad ima 40. Trazi lepo ravno oranje, mnogo manje vadi vlagu, ne vadi grudve i sitnije uradi u odnosu na klasicne S opruge. U drugom prohodu malo samo vise na rotore i nema iza tragova. Sve u svemu ja sam zadovoljan kako radi.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
 
Jeste rotori rade posao ali sistem produbljavanja i poplićivanje rada nije baš rešen dobro (mislim jednostavno) i kod tih 3,2 i 3,7m (sklopivi) ona krajna krila su preuzana pa hoće i grudva nekad da zaustavi rotor tojest zaglavi se između nosača i rotora, zatim kod 3,2m pa i 2,9m (fiksni) su rotori iz 2 segmenta gde mu dođe jedan rotor 1,5-1,6m širine što je premnogo i zbog rada (kopiranja) i čvrstine pošto nemaju centralnu osovinu (po meni i dobro) i treba paziti na karove pa i cigle u njivi, putu, ako se zaglavi pošto može da ga iskrivi a onda samo švić rotor a neće bar taj od 3,2m da rade u tri segmenta ali no.I takav kakav je od domaćih setvospremača je vrh a ponaročito je dobar i za friška oranja.
 
Ja imam Consuma od 4.1 metar i prezadovoljan sam sa njim. Jedini problem koji imam je taj što u nekim parcelama imam na mestima nekih sitnih kamenčića, i kako je Sale napisao, namesti se da se zaglavi baš izmedju rotora i nosača i onda blokira rotor. Inače je izuzetno masivan i težak.
 
Ja imam Consuma od 4.1 metar i prezadovoljan sam sa njim. Jedini problem koji imam je taj što u nekim parcelama imam na mestima nekih sitnih kamenčića, i kako je Sale napisao, namesti se da se zaglavi baš izmedju rotora i nosača i onda blokira rotor. Inače je izuzetno masivan i težak.
Malo nazad krenes da ispane kamen
Desava se i meni da zaglavi na valjcima od drljace
 
Nazad
Vrh