Zatvaranje zimske brazde

Ja bih danas sigurno išao da nisam imao obaveza a sutra već kiša tako da ništa od posla, nisam zakasnio ali što ranije to bolje.
 
A kad bacate djubrivo za kukuruz ako sad zatvarate brazdu.Pitam nisam u toku tih operacija,kod nas se to ne radi pa sam mislio probati,sto da ne.
 
Malo ruzno izgleda oranje jer kukuruzovina nije tarupirana a na plugu nemem ni predpluznjake ni deflektore. Pred setvu kad uradim jos jedan prohod bice sve u redu.
 
A kad bacate djubrivo za kukuruz ako sad zatvarate brazdu.Pitam nisam u toku tih operacija,kod nas se to ne radi pa sam mislio probati,sto da ne.

Probaj obavezno. Mnogo lakse ide posle priprema za setvu. Verovatno korietis tanjiracu u pripremi, ako sada zatvoris brazdu, tanjiraca ti nece trebati, dva prohoda spremacem i reseno...
 
Kod mene u kraju ja sam jedini koji zatvara brazdu. I ludak sam sta radim, slepice mi se zemlja, sabice se, napravice ledinu od njive do setve itd. Sve su to komentari na moj rad. Ali zato ja kad sejem u prolece iza mene se crne tragovi od sejalice a oni seju u prasinu.Vrlo korisna operacija, radim je vec nekoliko godina. Ali ljudima je tesko objasniti.
 
Evo jedna od jutros.Prekidam sa radom.Razlog je sto cu pre setve samo baciti djubrivo i jednom ovako proci.
2cz98p0.jpg
 
Na kojoj dubini si radio ?? Ja sam probao jutros malo ali na 4-5cm je blato napravicu samo gore, a sprema se kisa. Nece biti problem i ako uradim malo kasnije u februaru ili pocetkom marta.
 
Ja sam misljenja da ovu operaciju ne treba raditi po svaku cenu, tj. da je obavezna. Ipak ovih dana su izuzetno povoljni uslovi za zatvaranje brazde. Pogotovu kod mene nije bilo idealno jesenje oranje i zbog toga sam odlucio da napravim jedan prohod setvospremacem.
 
Nazad
Vrh