Zatvaranje zimske brazde

Branko sudeci po prognozi za prolece najpametnije po meni je zatvoriti sto pre.Najavljuju zimu bez padavina.Ja u prolece samo jedan prohod rau drljacom i setva.

I ja pravim samo jedan prohod na proleće. Ako je oranje kako treba, zemlja se lepo slegne i uz pomoć mraza bude sve kako treba.
 
Sad se vidi da ipak vetar neće oduvati sneg i malo zemlje sa površine, kao pre dve godine.:osmeh:
 
Juce sam ceo dan tanjirao po mrazu sto je orano u avgustu iz razloga sto gorusici nista nemoze mraz,na kraju sam zavrsio po 3-4cm snega to ostaje da se razbaci ureja150kg po k.j teska drljaca jednom i sveta.
Omasio sam temu molio bi moderatora ako moze da se prebaci u zatvaranje zimske brazde.
 
Poslednja izmena:
Kod nas su juče probali, od gore se beli ali je dole mekano, jako se upada, neki su se i zaglavili.
 
Kod nas samo traktori sa rasipačima. Da se ravna zemlja ne može, još nije sasvim prosušila ni na površini.
 
Ja cu probati danas ako stignem ili sutra da zatvaram. Sutra ce se sigurno lepo raditi.
 
Danas proverio par parcela bas se lepo prosusilo gornjih 2-3cm ali dublje je i dalje solidno vlazno. Razmisljam da li da probam sutra bar nesto ili da se ne igram.
 
Ja sam danas popodne radio.Cisto da probam grabulju.Sutra teram redom ako ne bude kise.Cak i gde se u krajevima malko crni extra se odradi.Ne lepi na rotore sto je znak da se moze raditi.
 
Nazad
Vrh