Zatvaranje farmi mliječnih krava

Mnogo ste prodavali krave i bikove muslimanima i šiptarima pa ste zakidali veterinare i državu na paricama, epa sad se neko dosetio to da spreči a vi kako znate i umete.
Bog nek nam je svima napomoć kad se pokolje i ovo malo stoke što je ima a nema je mogo i sve je manje
 
Sva ova procedura nema smisla. Cini se kao da hoce da ugase stocarstvo trajno. E,pa dzabe se trude,odavno je pocelo,nema potrebe da se dovrsava. Ja cu da izdrzim jos dosta,jer to je jedino sto mogu i hocu da radim. I kako mi se cini nije dzabe,ima i neke zarade.
 
Poslednja izmena:
Pa sta fali siptarima i muslimanima zar nismo mi jedna drzava ,a i to sto je prodavano njima moralo je imati istu propratnu dokumentaciju kao i bilo kom drugom kupcu.
 
Ako pocnemo temu u temi kome smo trebali da prodajemo a kome ne, odosmo u politiku... Prodajem ko vise da kao i ostale kolege od made in poljopriveda :osmeh:
 
:cool:...taj pravilnik je trebao da natera veterinare i veterinarske inspektore da rade svoj posao kako treba....međutim u Srbiji zemlji se i najbolja stvar izvrne na ruglo....

...petokolonaški referenti iz ministarstva napravili ceo niz nedorečenosti i pojeo vuk magarca...nek se seljak češe dok se ne nađe neko da to ispravi i postavi onako kako treba....

...ministarka nesposobna, peta kolona podržana sa više strana, a vlast nesme javno da kaže: mlečno govedarstvo u Srbiji nije predviđeno EU strategijama i planovima...

...ja ostajem na simentalkama do groba...više od desetak držati neću...ne treba mi, oću i da živim i radim u miru...podizaću kvalitet genetike i odgajati visokokvalitetna grla...a oni nek crknu od muke što to neće moći da mi zabrane...

...šta god da smisle da mi otežavaju, ja ću smisliti da olakšam sebi...

...sve vas srdačno pozdravljam... ca blues....:cool:
 
Skoro sam prodao siptaru kravu , malo pocetku vrdao ali nisam hteo bey papira i na kraju je pristao preveo na njega kravu i svima lepo.
 
kifler Lepo receno,skidam kapu,samo da napomenem da su troskovi kafilerije oko 25 000 + vet i inspekcija i sto ti par dana stoju u dvoristu pa dodje kamion da natovari i odveze,bar je kod nas tako,i em covek osttao bez grla od hiljdu i kusur evra em ga skenja drzava za jos pare....


nemanja_st01_58 e pa prijatelju ti se malo informisi pa pricaj onda,ista ta drzava prvo zeza za subvencije,pa za zakup zemljista,pa podsticaj poljopriredi,veterinare su toliko posteni da ovi kod mene u selu kod kojih samo prevodim stoku na svoje ime ne mogu da nadjem po nedelju dve dana,jer se negde opijaju,a sto se klanicara tice ,svaka cast izuzecima,ali mnogo je njih koje cekas za pare,pa hoce bez papira,pa neki nikad i ne plate,a ako i uzmu sa papirima i daju potvrdu gde si predao bikove umesto 2e plate ti 1,8,e kad te kriminalce drzava dovede u red onda treba da predju na seljake koji kao ludi placaju sve samo da im kriminalci s vlasti ne bi dosli i pokupili i ono malo sto skrpe i zakrpe da prezive.....a ti siptari sto kazes i muslimani su uglavnom s kosova,a ono je valjda srpsko,jednino sto ta ista drzava ga odpisuje....



Milos M. ti si posle mene prvi ovde koji je reko da ima zarade u poljoprivredi,nema mozda velike ali se slazem da ima i ja sebe i u buducnosti vidim u tom poslu i to mnogo uspesnije nego da radim kod privatnika....


Veliki poz i svako dobro
:ppozdrav:
 
Isti je problem i u lipu nasu , neznam za ovaj deo odakle je pankin ali iz Like i Dalmacije najsigurniji kupci su Bosanci da ih ne nazivam drugacije ZAR JE VAMA BITNO KOJE VEROISPOVESTI I KOJE JE NACIONALNOSTI VAS KUPAC meni je bitno samo da posteno plati i da najvecu cenu, nismo mi stocari nikakve parice ukinuli ovoj jebanoj zemlji mi imamo na grbacu i vet stanicu i maticnu sluzbu da bi dobili to malo crkavice od subvencija ,a evo i po koji put troskove da iznesem za ove koji su davno napustili selo i svoje ognjiste a sad sede u gradu i boje se da stocar slucajno ne ukine koju kintu drzavici, maticna sluzba+kontrola mleka svaki mesec+osemenjavanje+telenje+obelezavanje teleta i nedaj boze da se krava nesto razboli saberite sve pa vidite koliko od toga ostane seljaku , a koje dazbine placaju ratari ,Jedva cekam da ukinu subv po grlu mnogo bi bolje bilo po stocarstvo odjebo bi i maticnu sluzbu i vet stanicu
 
uzimali su i kod mene bosanci jalove krave sve se otimali dok nismo ušli u uniju odonda dobra k..a u **greška
 
Nisam ja protiv prodaje šiptarima i muslimanima, čak su jedno vreme samo oni održavali seljaka i doprinosili da on ima koji evro da preživi i uloži u proizvodnju, ali to ide bez papira i tako nema poreza za državu a činjenica je da je mnogo teladi zaklano u pazaru (ili prevezeno preko drine bez papira) i da sa zaklanim teletom država gubi bejbi bif za koji ima kvotu za eu, a samim tim tu je i lobi koji uzima lepe pare na izvozu. E zbog svega toga su počeli da jure seljaka da mu svako june i tele prođe kroz legalnu klanicu i da se spreči taj promet
 
Koji bejbi bif?

Može 'država' da plati tele 1 dinar više po kili i pare da legnu dan prije, pa bi imala država teladi i preko kvota.

I koja to država? Jel država drži junad?
 
Kada treba da te puste niz vodu onda je tu prica o liberalnoj ekonomiji ,a kad ja treba nesto da zaradim od liberalizma nista.
Jebote izmislili sto formulara i protokola ,svaki seljak sad se mora skolovati za knjigovodju. Ko da trgujemo s' bojnim otrovima!!!!!!
 

Milos M. ti si posle mene prvi ovde koji je reko da ima zarade u poljoprivredi,nema mozda velike ali se slazem da ima i ja sebe i u buducnosti vidim u tom poslu i to mnogo uspesnije nego da radim kod privatnika....


Veliki poz i svako dobro
:ppozdrav:
Sve sto imam da nema zarade ne bi imao,zato i kazem da zarade ima. Da je nema,onda bi bilo da sam ukrao,a osim devojkama pamet ponekad ukradem,to ne racunam. A sve sto sam kupio sam posteno ili platio ili vratio ili otplatio.
 
Moje selo, je jedno od mnogih koje ne proizvede mleka ni za sopstvene potrebe. Ima toga da ljudi nece da rade, ali ima i toga da su jako malo placeni za taj svoj rad i da im je bolje da rade nesto drugo. Jedno "robovlasnicko drustvo" iz moje okoline, radnike placa 140 dinara na sat i daje im 3 obroka dnevno. Minimum moras da radis 10 sati, sest dana u nedelji. Naravno ako mozes da izdrzis omogucice ti da radis i 24h sedam dana u nedelji. Kad izracunas koliki ti je profit od krava i podelis ga sa satnicom, vidis da ti je mnogo bolje da radis u pomenutom RV. Drustvu. Pritom ne postoji rizik uginuca,kradje...Nema amortizacije objekata i masina, takodje nemas da razmisljas da li ce ti isplatiti mesari bikove i koliko ce te zavlaciti dugo za pare, da li ce mlekara otici pod stecaj i ostatiti vecni duznik za mleko od prethodnih sest meseci. Ovde platu podignes svakog petka. Do pre par meseci sam radio u firmi i bio hobi poljoprivrednik. Imao sam desetak junadi 4-6 krmaca, hranio godisnje 2 ture po 30-ak tovljenika, prodavao ostatak prasica, imao nesto zivine i radio svojih 11.5 hektara zemlje. U jednom momentu vise nisam mogao da uskladim firmu i poljoprivredu, pa sam morao da se odlucim za jedno. Resio sam da napustim posao i nabavim 10-ak junica iz sopstvenih sredstava. Trebao mi je mesecni priliv novca pa mi se to ucinilo kao najbolje resenje. Medjutim bas u tom momentu, pocese da uvode kvote za mleko, smanjise cenu... Mlekare mnogima ostadose duzne po par meseci... Nisam se usudio da zagrizem. Posto se od ovoga sto sad imam tesko prezivljava, ja ponovo trazim posao. Nije mi bio potreban nikakav kredit nikakva posebna subvencija... Samo da sam imao garantovan otkup uz neku garantovanu cenu. Medjutim ovoj drzavi ocigledno nije bitno da mlecno govedarstvo postoji. Tako da na mesto da budem "skolovani mladi poljoprivrednik" ja cu negde raditi neki bezvezni posao, od kog ni drzava ni ja necemo imati neku veliku korist, samo kapitalista za kog cu raditi. Pricaju o izvozu mleka i mesa za Rusiju, ne znam samo odakle ce da nabave mleko i meso. Nista oni ne rade da se svinjci i stale napune, samo odvracaju ljude papirologijom i raznim glupostima. Cene veterinarskih usluga i stocne hrane stalno rastu, dok cena mleka pada. Kod mene u selu mlekara placa mleko 26 dinara, potom iz tog mleka izvuku sve zivo(da bi napravili sir, pavlaku, jogurt) a onda ga prodaju sa o.8% mm po 70-80dinara. Suncokret kupe prosle godine po 27, a sacmu nam prodaju po 42. Ulje naravno prodaju po ceni kao i kad su nam suncokret placali 55 dinara, ne bitno sto im je sirovina sad duplo jeftinija. Pre 2 godine kukuruz su placali 26, prosle godine 13 ali cena gotove hrane nije pala, kao da taj kukuruz nije vecinska komponenta u toj vreci. Naravno kad cene potrosacke korpe skoci odmah udri po seljaku, jer oni su krivi za poskupljenje hrane. Nema veze to sto peradjivaci i trgovci uzmu jos dva dinara na taj jedan seljacki, njih niko ni ne pominje. Sve dok drzava ne shvati, da nema ekonomije bez proizvodnje, nama bolje biti nece. Jos mi nedavno dodje komsinica da mi kaze, kako sam mnogo pametan, imam "mini farmu" usred sela sa koje se siri amonijak koji svi oni u komsiluku udisu, a ja sam pobegao u drugu ulicu da bi imao cist vazduh. Pritom od te mini farme koja siri smrad samo ja imam korist. Pokusao sam da joj objasnim da zivimo u selu, da je normalno da ljudi drze stoku... Da i u toj drugoj ulici u koju sam "pobegao" i ako ja ne drzim stoku drze komsije, da i ja tamo udisem amonijak koji se siri iz njihovih stala.. Da je ove stale i svinjce podigao jos moj deda da se tu stoka drzala jos od kad nam je Marija Terezija podelila placeve... Na kraju sam joj obecao da cu je obestetiti jednim punim kolicima stajskog djubreta, kad god bude htela, poslao u .... Od tada cekam samo kad ce mi poslati inspekciju, koja ce naravno naci razloga da me kazni, jer para u budzetu uvek treba. I posle se postavlja pitanje zasto niko nece da drzi stoku. Pa ko da izadje na kraj sa veterinarima,mesarima,mlekarima,fabrikama stocne hrane, inspekcijom,komsijama...
 
Treba si joj dici noge ako je mladja mozda joj ro treba, u predhodnom postu je milan pomenuo skolovanje ako nekom treba diploma za bilo sta mogu vam zavrsiti
 
E ja kad sam to rekao na mene su svi osuli paljbu!! Ocigledno je ovo pravi moment! (NE mislim na post Kiflera ) :)
 
Nazad
Vrh