Zapošljavanje diplomiranih inženjera poljoprivrede 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sto bi rekao moj pokojni deda, kojeg su slicni, doduse uniformisani u kozne mantile, protiv njegove volje posavetovali da je bolje da ga oslobode imanja, posto su u naslovu jel bili "oslobodioci":

"Ja sam znao da ce to tako biti!"

Trebalo je opet samo vreme da se istina izdigne iznad mora lazi;
Ne moze se ziveti bez rada, a imanje nekakve diplomice nije dozvola za nerad. Znanje treba dokazati i pokazati!
 
Danas sam cuo da je projekat zvanicno i ukinut i da je asistentima savetodavaca zahvaljeno na saradnji... i da su savetodavcima poslate poruke slicne sadrzine...tu su nase kolege asistenti savetodavaca pa ce ovu vest potvrditi ili opovrgnuti.
 
Losa ideja , losa organizacija i lose nemere bolje se nije moglo ni zavrsiti.
Jedino sto mi je zao tih ljudi sto su ih tako izmanipulisali.
 
Od pre dva dana savetodavci na celoj teritoriji Okruga Zrenjanin više ne rade.Ugovori nisu produženi i ljudi su ostali bez posla ako se to tako moglo nazvati.
 
Ovo treba da bude nauk svima da se ovako nesto nikad vise ne ponovi. Jedna besmislena politicka akcija je zavrsena na najruzniji moguci nacin.
 
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=08&dd=03&nav_id=631958

Nekima su ugovori produženi do 29.10.

Pogledajte prvu vest ispod ove....katastrofa....
al se buljavi prosipa sa pameću pa za ove uzjave ga treba natać na kolac.
Žao mi je kolega agronoma zato što smo svi približno u istom loncu radili kod privatnika ili za državu ili čak što više i za sebe.
gadna vremena nam se spremaju a političari mede li mede..
nadam se da je neko od agronoma ipak pronašao novi angažman i nov način za preživit ova rđava vremena.
 
Treba li neko da odgovara, sada posle jos jedne zajebancije politikantskih elita?Napravili su projekat na visestruku korist poljoprivrednika,poljo inzenjera,drzave.Bradati sa buljavim ocima a supljom glavom najavi pocetak reforme u agraru,a dobismo partijske igrarije sa nesrecnim krajem.Mi se ovde zivo isprozivasmo,zahvaljujuci smutljivcima koji se godinama igraju sa nama kao marionetama.I na kraju sta?Nista,zezala se deca (dalo im se),sad svi kuci,kud koji mili moji.Svi mi, iz obicnog sveta,smo za ove odozgo samo nemila statistika.Koji promil gore,koji dole,ma zar je vazno pravilo je opste poznato-vozac je uvek napred a putnici pozadi.Samo sto nasi soferi predugo voze u rikverc,a uz to teren je sve dzombaviji.
 
I sad će nove agrarne mere da budu predložene, usvajane.....a novac? Istog ni od korova!
 
Pre nekog vremena sam ostavio link sa tekstom kako je jedna juzno americka zemlja izvela reformu svoje poljoprivrede. Samo takav put moze da bude i nas. Ova budalastina sa savetodavcima koji to nisu, nikako ne spada u spisak tih mera kako mora da se radi. Ne moze nista precicom. Mi imamo fakultete i insititute, i to znanje i te ljude treba nekako organizovati i staviti u direktniju vezu sa proizvodnjom. Mi imamo prave ljude, koji su sada uglavnom sami sebi svrha, umesto da budu u cilju napretka.
 
Jedino sto mi je zao tih ljudi sto su ih tako izmanipulisali.
Ti ljudi su godinu dana (valjda, ne znam tacno) primali solidnu platu, i verujem da bi vecina njih pristala na to sve i da je znala koliko ce raditi.
Stvarno nema razloga da se ti ljudi zale.
Sto se same ideje tice, nakaradna je bila i bolje je sto se od nje odustalo, pa ma ko da je ukinuo njeno sprovodjenje.
 
Potrebna nam je strucna pomoc,ima bre jos neki neznaju sta je plodored,sta maticenje,suv tov,senaza,silaza,analiza zemljista. . .nema bre narod pojma ni kad se seje,ni kad bere,zaostalo,pa nema gde,kad sam sejao 4 aprila kukuruz gledali me ko da sam ludak,a sad gledaju taj isti kukuruz i pitaju se otkud dva klipa na ovu susu?Ubi nas neznanje,ili pristup znanju,isto je to.
 
Potrebna nam je strucna pomoc,ima bre jos neki neznaju sta je plodored,sta maticenje,suv tov,senaza,silaza,analiza zemljista. . .nema bre narod pojma ni kad se seje,ni kad bere,zaostalo,pa nema gde,kad sam sejao 4 aprila kukuruz gledali me ko da sam ludak,a sad gledaju taj isti kukuruz i pitaju se otkud dva klipa na ovu susu?Ubi nas neznanje,ili pristup znanju,isto je to.

Nemoj tako druže.Znaju ljudi.Sad si ti možda dobro prošao što ne mora da znači da bi uvek bilo uspešno.Ipak imaš različite grupe zrenja,ja sam 505 ZP sejao 7 maja na pesku i sa oko 50 tona stajnjaka.Mislio sam da će sav izgoreti ali za duvno čudo nije.Zelen je i tera po 3 klipa.U poljoprivredi celog života učiš i umreš glup.Kod nas je jedan sejan 27 marta i sada može da posluži samo za sečenje tulaja ili siliranje,Bio je u startu jedan od boljih.Pravilo je da nema pravila.
 
Mislim da je ipak dobro što se ovo završilo jer su pare odišle niz vetar. Neko je popunio dva papira tokom ovih 9 meseci (ispravite me u pogledu trajanja) i za to dobijao 40 000 dinara mesečno ili 360 000 za taj period a za to vreme nije nikog ni savetovao a što je još gore nije ništa ni naučio jer za vreme svoje službe nije bio ni dana na terenu. Moglo se to i drugačije uraditi i to za mnogo manje para, a ljude su lepo naučili da može lepo da se živi od državanih para i neradi apsolutno ništa.
 
Projekat je bio dobar ali je trebala velika i dobra organizacija, ko god da je pobedio agronomi bi ostali bez posla. Na zalost mnoge primedbe koje su vrsni agronomi upucivali i strucni ljudi u toku i neposredno pre kraja nisu uzete u obzir... Kada je kolega Radivoj Nadlacki rekao da ce plate mnogima izaci na nos bio je u pravu. Na kraju projekta sam ostao sa prijateljima poljoprivrednicima u odlicnim odnosima. Medjutim stekao sam i brojne neprijatelje koji su ipak bili i ostali mnogo mocniji nego ja.. Videcemo sta ce buduci Ministar da Vam kaze ali da ce PIO klauzula biti ispostovana bice u narednom periodu... Mislim da ce sanacija suse nekim smesnim parama biti mizerna.. Ali sada cemo videti kako ce oni da nas vode, mislim da ce katasrtofalno biti kompliment ali za godinu dana cemo videti. Jesic planira da u Vojvodini zadrzi savetodavce, to je zato sto je covek strucan ali zivi bili pa videli !

Ali i da ce mnogi inzinjeri biti zaposljeni u preduzecima u restruktuiranju mu je vec posle prve izjave gaf... Ako se po jutru dan poznaje ocekujem dugo i oblacno vreme sa grmljavinom.
 
Ja licno nisam dobio niti jedan koristan savet od nje a video sam je dva puta u zivotu .Na moja konkretna pitanja u vezi kupovine masine za obradu voca na kredit i dali drzava vraca neki deo nije znala odgovor tj..rekla je da ce se raspitati i vise se nije javljala.
 
Danas sam se video sa prijateljem iz susednog sela koji mi tuzno saopsti da je dobio otkaz kao savetodavac.A sta si mislio,pitam ga,da se tu uhlebis do penzije.I ranije smo pricali kako je to samo politicka ujdurma nezrelih politikanata u cemu se on slagao,samo,kaze mi danas,ostadosmo bez lepog prihoda (a za moj kraj je to vise od lepog prihoda).Prihod lep,rezultati nikakvi,i dan danas nemam pojma sta je konkretno odradjeno kod mene od strane savetnika,a na opste dobro poljoprivrednika.Mozda ideja kao ideja odlicna,ali ideja u realizaciji poltronskih,pohlepnih,koruptivnih politicara je sve samo ne dobra ideja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh