Zakup zemljišta - isplativo ili ne?

Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

North ARMY je napisao(la):
@ Dejja druze ti si vec u brdovitom kraju i zemlja je ipak manje plodna i nepristupacnija za obradu od ove nase sremske
Ne brdska govorim o ravnicarskom kraju koji je dolinom Morave dosta veliki.Vecinom je ovde ravnica i zemlja koja je prve i druge klase.A primetio sam da u brdskom kraju nema parloga.
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

pa ne znam sta da ti kazem... ako si mlad,jak i mozes pocni da grabis :bravo: ovde se vec sve razgrabilo
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

kod mene je 130 ojra po jutru bez upisa u gazdinstvo za 2009,a ovu godinu sam placao 100e i nemoz bas naci tako lako :nono:,ko da vise njegova je bez obzira sto losije obradjuje i sto je zapusta.
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

Danas bila licitacija u Rumi, jake cene i opet natezanje oko prava prečeg...
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=tPUdqPjQuq4[/youtube]
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

I u Šidu licitacija, još jače cene 40000din/ha...
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=zuorCpbHogs[/youtube]
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

Kod mene su cene razliicite, jer je atar sela saren pa ima i 1. klase a ima i zemlje koja nema klasu..( vodi se kao livada).. Tako da se cene krecu od 70-200 evra/kj A sto je najgore sve je teze naci dobre zemlje za obradu..

Kad smo kod tih licitacija drzavne zemlja da je uradjeno bez plana potpuno i da je seljak onemogucen da radi. Perlez je odlican primer i o ovo me se prica i danas

Rekord u prvom krugu u Perlezu


Prva veća i, po opštoj oceni licitanata, nerealna cena zabeležena je u Farkaždinu, gde je jedan hektar plaćen 32 hiljade dinara, a potom u Lukićevu, gde je hektar u zakupu dostigao 72,5 hiljada dinara. Ipak, apsolutni rekord u zrenjaninskoj opštini zabeležilo je Akcionarsko društvo “Dijamant-agrar” u stečaju, koje posluje u sastavu zrenjaninske Industrije ulja. Ova firma je na potesu “Livade” u Perlezu” izlicitirala na godinu dana poveću parcelu, koju je i do sada obrađivala, po ceni od 470.000 dinara ili 5.500 evra po hektaru! Nadmetanje u Perlezu je, inače, trajalo od 11 časova pre podne do ponoći, s tim što je početna cena, u zavisnosti od potesa, iznosila od 2.000 do 6.000 dinara. Tako je “Dijamant-agrar” platio skoro sto puta veću cenu od početne, a da li je ona i realna, ostaje da se vidi.

( ovo je link odakle je preuzeto http://www.torontal.com/portal/index.php?a=shownews&ID=304 )


Takodje i zadruga je izlecitirala nekoliko parcela po ceni od preko 300000 po hektaru, potom otisli pod stecaj i na kraju ih uzeo AGROZIV za burek... Mislim da je sve to planski radjeno
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

heheheh ja 3km od sida...
kod nas licitiraju na foru dace i 90000 arende za ha,a do godine ne isplate i nemaju vise pravo na zakup,nikom nista ne plate i eto sto daju tolike pare
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

Za takve stvari će jedini lek biti plaćanje arende unapred (kako se i priča da će biti po novom zakonu), pa onda nek neko slobodno licitira više od ekonomske cene.
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

e dok to ne urade...
ma sve je to ciljano uradjeno,nije msoj cale isao na licitacije jer nije imao sanse sa takvim cenama,a nije ni znao da moze i bez placanja :haha:
dok su odredjeni ljudi uzimali stotine hektara i "napredovali postenim radom" :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

Opet komplikacije oko zakupa u Rumskoj opštini.
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=KlyrYOuSVqI[/youtube]
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

Ljudi moji pa gde Vam je duša kada plaćate po 200e arende za 1 kj. koliko ta zemlja treba da rodi dabi vam isplatila uloženi trud i rad,kada je cena kukuruza 8-9 din.U ovom slučaju vlasnici prolaze super a oni koji kupuju valda samo zato da se kur.. da imaju i oni zemlju pod zakupom.Po meni je bolje dobro obraditi svoju nego bacati pare na tuđe njive.Ja sam to radio,čak sam radio i na pola ali od toga ljudi nema vajde.Moje imam 25kj.i to mi je sasvim dovoljno,ako propadnem na njoj šta li će uraditi oni koji kupuju u arendu po 100-150 kj? :zli:
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

E da ti vidiš samo kakva je ovde kod mene otimačina za zemlju...
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

Bukvalno otimačina, pričao sam Branku, čovek dođe kod vlasnika zemlje koja je kod mene u arendi i nudi mu duplo više nego što ja plaćam samo da mu je ovaj prepusti! ::lose:: Srećom ima još poštenih ljudi, tako da je zemlja i dalje kod mene.
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

ma moraju ljudi da je placaju toliko ima par ljudi u komsiluku i okolnim selima koji su uzeli stotine hiljada evra kredita za masine i zemljiste (jedan ej uzeo 1.5miliona evra)za masine i260ha zemlje
medjutim kako je sve nesigurno pa tako i zemlja moraju da rade sto vise da bi otplatili kredite
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

U mom kraju se placa 400Kn/kj (~55€) za godinu dana zakupa. Ima slucajeva ako se uzima u dogogodisnji zakup, godinu dana besplatno ;)

To nije zemlja prve klase, vec 5-6 ali opet dovoljno rodi da se isplati placati arendu. Uzimao sam i zapustenu zemlju u zakup, ali i onu uradjenu, tako da rezlike nema.

za sad sam zadovoljan odnosom ljudi prema arendi i oni su zadovoljni... A 200€ po jutru, moras stvarno biti maher da isplatis i da se tebi neki plus pokaze u toj racunici. Tu mora prinos biti takav da se kombajn i kombajner useru, jer mislim da drugacije nije isplativo s tolikim ciframa baratati...

Radim 15-ak jutara u zakupu.
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

Kod mene, dolina Tamnave, cena arende je 100-120e po hektaru za najbolju zemlju ali je tesko naci.
Inace zemljiste je aluvijalno, lako za obradu i ne zna za susu. 90 % se koristi za kukuruz.

Parcele za setvu zita se mogu naci i za 50e po hektaru a prinosi su oko 5t/ha uz dobru agrotehniku. :ppozdrav:
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

E bato, kada bi ovde bila ta cena arende... ::pomoc:;
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

Kod nas je oko 150 evra/kj mada ima extremnih slucajeva od 100 do 200 eu ali je opsta otimacina!
 
Nazad
Vrh