Zakup zemljišta - isplativo ili ne?

Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

Danas uzeta nova arenda.......za 6 metara zita, al tek da se obradjuje
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

Da li ste vi uzeli parče državne zemlje u zakup? Kada i gde če se održati licitacija državne zemlje?
Kako će se to organizovati?
Kod mene će to ići :haha: , svako ko hoće da uzme u zakup zemlju mora da napiše na papir kolko nudi i to stavi u koverat ,pa preda komisiji.
Ko je ponudio najviše taj će da dobije zemlju na 3 godine. Posle na 5 pa na 10. ::lose::

I još nešto: http://www.poljopartner.rs/video-vesti/ponovo-licitacija-zemljista-u-rumi-3.html
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

Ovde su prošle godine neki tipovi davali ponude po 40000 din/ha, za table.
Inače manje parcele (2-5 jutara) su bile oko 15000 din/ha.
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

kako se kreće zakup zemljišta kod vas? :bravo: kod mene je od 160 do 200 € za kj
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

Isto kao i do sada, a bogami kod tebe vidim deru! :nono: ::lose::
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

kod mene je jako šareno od 50-150 eura kj
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

kod mene je 100-120e jutro,svugde je crnica(malo teza za obradu,ali dobro rodi) a kad se prodaje ~2500-3000(ako je vise zemlje u komadu)
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

U Srbobranu je arenda oko 200 evra po katastarskom jutru, bez obzira na lokaciju iako ima bolji i lošiji deo atara. Ima i ko traži više, npr. 220 evra. Pri tom dosta njih traži i ono što država daje kao subvencije, neki u celosti a neki samo polovinu. I što je za ne poverovati dobijaju to. A to je zato što neki ljudi prosto ne pitaju za cenu arende, samo daj i daj. Kako imaju ekonomske računice, nije mi jasno. Odnosno za ovu godinu mi je još i jasno kad je žito svima rodilo preko 3 tone po k.j. i kad je kukuruz bio 0.2 evra. Ali neće svaka godina biti kao ova ni po cenama ni po rodu.
Što se tiče prodaje zemlje, ispod 5000 evra se ne može kupiti jedno k.j. a i po toj ceni je teško naći jer se dosta njiva prodalo u poslednje vreme po 6000 evra po k.j. I to nisu neki posebni slučajevi već obične njive u sred atara a ove bliže selu i na tvrdom putu su i skuplje.
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

ja imam njivi 50-100m od druma(bitniji put),pruga ide duz cele njive pa ne mogu dobiti vise od 3500e,a imam 7 jutara u komadu ::novac::
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

bogami masne cijene ... jedno 40 km od mene cijene su oko 5000 eura kod mene od 1500-3000 a niže prema slavoniji od1000-2000 eura za kj.... vrijeme je da se kupuje zemlja tko ima mogučnosti jer cijene će samo rasti a pogotovo kad dođe EU ....evo samo jedan primjer u Irskoj jedan hektar košta oko 50000 eura!!!!
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

rumunija je ušla u eu pa je zemlja jeftinija nego kod nas...
nije to baš tako jednostavno...
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

kod nas su problem monopolisti i mali koji su pokusali da ojacaju kupovinom velike mehanizacije i svi su videli isti kolac,medjutim problem je sto ne mogu usluge toliko da rade,a masinama rastu rate i krediti pa nekako kobeljaju i kupuju zemlju ne bi li masine bile rentabilne. :zli:
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

ko su to monopolisti?
čitam neke postove i vidim da se pominje "oni" su nam oteli, "ovi" su nam uzeli...
koji sto "oni", "ovi" i monopolisti?
i kako su sad to "mali" problem, jer pokušavaju da otplate ratu ili kupe još zemlje?
aj da stvari postavimo na mesto i da ih zovemo pravim imenom...
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

mene je na licitaciji 10h izlazilo 2500e
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

konkretno u mom komsiluku ima 3-4coveka koja drze cele ekonomije sa vise jd kombajna,holmer i sl mehanizaciju a i oni su nikli iz nicega od jednom im "krenulo" ali :sta:
a drugi jesu oni koji sad pocinju i rade ~100-400jutara i sire se s tim da su oni radili zemlju i pre,ali mnogo manje
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

neki su imali lovu i ocenili da je kupovina ekonomije dobar pos'o...neki su digli kredite i krenuli u avanturu..
neki ce propasti a neki ostati i jos se prosiriti...
danas cujem za arendu, 8 jutara u komadu, osrednja, malo peskovita, 7-8km od grada, za 1000 evra izdato...
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

to sve kupili bivsi direktori velikih firmi... :cao: a firme propale i zaduzile se a oni sad imaju racuna da kupuju,u ostalom znam kako su pravili duple papire i tako kupili zemlju i ko je dobio stanove,a isto tako ce se jedan baja iseliti iz tog posla :cao: jer mu prete uzeo celu ekonomiju sebi kao da mu je dedovina
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

Jagodina:
u mom kraju je maksimum 100e po hektaru prvoklasne zemlje.Ostalo moze i za dz,narocito ako su povrsine ispod 1 hektara.Po nekim okolnim selima,gde ima gastarbajtera placaju 100e po hektaru,da im se radi zemlja da nebi nikao bagrem i drugo rastinje.Mada u mom kraju su maksimalne povrsine 3-4 hektara u jednom mestu,vece su retke.Prosecna njiva je oko 1 hektar.Prodaja je oko 2000-4000 po hektaru.To je izgleda ta zemlja sa RTS-a.
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

@ Dejja druze ti si vec u brdovitom kraju i zemlja je ipak manje plodna i nepristupacnija za obradu od ove nase sremske
 
Odg: Cene arende u vasem kraju (zakup zemljista)

Kod mene u selu je 600 kg psenice / KJ ( ali ne moze da se nadje ) pa sam se preselio da radim u susedno selo gde je 450-500 kg, mada nema ni tamo vishe kvalitetne zemlje. Ono sto je ostalo nudi se za 100-200 kg ali mi ne treba ni za DZ posto je jako losha zemlja i godinama je parlog.
 
Nazad
Vrh