Zakup zemljišta - isplativo ili ne?

Ima takvih u svakom mestu, uvek se nađe neko ko će da podiže cenu kad uzima u zakup, i ne shvataju da time samo sebi čine loše. Dogovor bi učinio čuda na tom polju, ali izgleda da je dogovor poljoprivrednika čista naučna fantastika
 
Dobar dan svima. Pre neki dan sam pronasao ovaj forum, dosta toga sam i procitao, ali nigde ne mogu da pronadjem tacnu formulu za izracunavanje cene zakupa zemlje u zavisnosti od kulture koja se gaji. Znaci, shvatio sam da to u zavisnosti od lokacije i kvaliteta zemlje moze orijentaciono da se kaze npr.150-200 eur po jutru, ali mene zanima ona formula: broj jutara x broj metara kulture x ? Hvala unapred
 
ja placam 70e imam jos nesto malo u zakup a subvenciju ne dam ako hoce nek je on registruje pa nek juri za pare ovde se krece cena od 50 do 100e preko toga je ne isplativo, pitam ja vas na CENU KOJU STE NAVELI DA ZITO BUDE 10din racunajte koliko izadje zakup i koliko zita vi dobijete po jutro ::novac:: mislim da je lepo da realno govorite :cao:
 
Aristotel je napisao(la):
Dobar dan svima. Pre neki dan sam pronasao ovaj forum, dosta toga sam i procitao, ali nigde ne mogu da pronadjem tacnu formulu za izracunavanje cene zakupa zemlje u zavisnosti od kulture koja se gaji. Znaci, shvatio sam da to u zavisnosti od lokacije i kvaliteta zemlje moze orijentaciono da se kaze npr.150-200 eur po jutru, ali mene zanima ona formula: broj jutara x broj metara kulture x ? Hvala unapred
ovde ce ti sve biti objasnjeno!
http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0
 
Druže, zašto tamo....? Evo predstavih se na odgovarajućem mestu, a mislim i da sam pitanje postavio na pravoj temi...

Da se nadovežem na prethodni post i da pojasnim pitanje ako nisam jasan: Ako se ne može pogoditi fiksni iznos sa arendašom, već ide ta formula, da li se uvek uzima pšenica kao reper ili baš kultura koju arendaš gaji na toj zemlji? Takođe me zanima kako se određuje broj metara kulture koji ide arendašu, a koji vlasniku zemlje, znači taj odnos npr. ako je rod pšenice cca 3000 kg/kj, koliko metara ide arendašu, a koliko vlasniku i od čega sve to zavisi?

Hvala unapred.
 
moj ti je savet za se ne zezas sa tim formulama vec da se raspitas kolika je prosecna cena arende u ataru gde ti je zemlja pa da izdas nekom za zive pare! :ppozdrav:
 
@KishRobert

Nisi me razumeo, predstavio sam se i pre tog posta na linku koji si mi ostavio na private. Možeš slobodno proveriti. Ne znam čemu ta crvena slova...


@mladen87

Mislim da tamo generalno tako ide arenda i da neće ljudi da pristanu na fiskni iznos, pa me zato zanima to kako bih znao šta mogu da očekujem i šta je realno.
 
@Aristotel a sta cete Vi da idete na njivu pa merite prinos ??
Lepo odtedite koliko Vam je dosta i toliku cenu ponudite zakupcima pa ko hoce hoce.
 
Odg: Zakup zemljišta - isplativo ili ne?

@North Army

Naravno da ne, ali ne mogu da odredim kada nisam iz ove branše, niti sam ikad bio, zato sam se i registrovao ovde da bih dobio neka usmerenja.

Na nekom drugom topic-u sam već pominjao, radi se o nekih 6-7 jutara zemlje prve klase na Kelebiji, srpska strana, pa bi mi značilo ako bi neko odgovorio na postavljena pitanja vezano za računicu i šta je realno da očekujem.
 
Aristotel je napisao(la):
...

Na nekom drugom topic-u sam već pominjao, radi se o nekih 6-7 jutara zemlje prve klase na Kelebiji, srpska strana, pa bi mi značilo ako bi neko odgovorio na postavljena pitanja vezano za računicu i šta je realno da očekujem.
I naša zemlja je formalno na Kelebiji mada je mnogo bliže gradu i bajskom/ljutovačkom putu. Tačnu klasu ne znam, mislim da je treća, dosta gredava i na gredama uglavnom žutica. Strina je izdala svoju (po njenim rečima) za 8 meteri žita bez učešća u subvencijama a sada pokojni stric je izdavao po sličnoj ceni. Moj otac je imao u zakupu od strica 4 jutra po 6 ili 7 meteri, nisam siguran, ali to je najlošija zemlja. naslonjena je delom na put i često ima štete od ulaska u njivu prolaznika koji izbegavaju blato po doljama. Cena arende je vezana za cenu pšrenice u otkupu i ne zavisi od zasejane kluture. Ne znam kako se rešava slučaj kada se cena promeni u sred žetve.

Nije mi poznato da je neko ugovorio fiksnu arendu što ne mora da znači da se to stvarno ne dešava. Ranije je bio čest slučaj izdavanja za trećinu roda, kada je i vlasnik zemlje bio prisutan pri vršidbi ili berbi. Tada se žito obično predavalo pa se trećina računala i delila po naplati a kukuruz kipovao 2 reda u jednu a treći u drugu prikolicu i bio isplaćen u naturi.

Najnoviji trend, barem u mom mikrookruženju koje se sastoji od sunaslednika posle smrti strica, je traženje trećine subvencije našta je desetogodišnji stričev arendaš burno reagovao. Mi smo raskinuli dogovor o arendi i uradili deo koji je otac nasledio a ovi ostali su navodno postigli dogovor da to i dobiju. Ako ti ne bude kasno za jedno mesec dana mogu mogu da to potvrdim ili demantujem jer sam 4 jutra otkupio pa ću pre ili kasnije morati raščistiti situaciju sa arendašem.
 
Aristotel je napisao(la):
Dobar dan svima. Pre neki dan sam pronasao ovaj forum, dosta toga sam i procitao, ali nigde ne mogu da pronadjem tacnu formulu za izracunavanje cene zakupa zemlje u zavisnosti od kulture koja se gaji. Znaci, shvatio sam da to u zavisnosti od lokacije i kvaliteta zemlje moze orijentaciono da se kaze npr.150-200 eur po jutru, ali mene zanima ona formula: broj jutara x broj metara kulture x ? Hvala unapred

Aristotel prodaji ti nju bilo kako i nemoj mnogo da računaš jer koji su mnogo rečunali dešavalo se mnogo puta da im zemlja ostane u PARLOGU!
A ako hoćeš da zaradiš sile pare :haha: :haha: :haha: radi je sam pa oda izvodi račun! :ppozdrav:
 
Najlakše da se raspitaš kako se kreće cena arende.
Mačak ti je dao smernice,ako hoćeš dobro da prođeš nemoj da pitaš sam jednog čoveka pitaj ih što više pa ko ti da najbolju cenu prihvati stim da imaš u vidu subvenciju ako im daš subvenciju (moj savet je da daš) onda tražiš malo više i nemaš obaveze nikakve.Nemoj da se zalećeš i budi taktičan, što više ljudi budeš pitao to ćeš veću arendu dobiti jer ima mnogo ljubomore među komšijama!! Nažalost ali je tako ::lose::
Post je spojen: [time]1295946273[/time]
_________________________________________________
mladen87 je napisao(la):
jel moze neko da postavi primer ugovora o zakupu?
Mogu ja ali tek večeras ako ti nije hitno i šaljem ti u World-u ako ti odgovara.Pozdrav
Podseti me na pp jel sam zaboravan kao baba :cao:
 
talianu je napisao(la):
Najlakše da se raspitaš kako se kreće cena arende.
Mačak ti je dao smernice,ako hoćeš dobro da prođeš nemoj da pitaš sam jednog čoveka pitaj ih što više pa ko ti da najbolju cenu prihvati stim da imaš u vidu subvenciju ako im daš subvenciju (moj savet je da daš) onda tražiš malo više i nemaš obaveze nikakve.Nemoj da se zalećeš i budi taktičan, što više ljudi budeš pitao to ćeš veću arendu dobiti jer ima mnogo ljubomore među komšijama!! Nažalost ali je tako ::lose::
Slažem se sa ovim. Za prodaju nikada nije kasno. Najbolje da daš oglas u Vojvođanskoj svaštari, koja je bog za Suboticu, pa ko se javi. Ako ona naša gredava zemlja ide oko 8 meteri žita tvoja prvoklasna bi možda trebalo da dobije i više.

Inače, pre oko dva meseca prodat lanac zemlje u blizini račvanja ljutovačkog i bajskog puta za preko 3000E, nije baš Kelebija ali je neka orjentacija.
 
Nazad
Vrh