Zagrtanje kukuruza

I ja bi nesto dodao,U juznom banatu Nema poljoprivrednika koji nezagrce!,Znaci posle prskanja, Zagrnes Iseces biljke izmedju redova i zatrpas bilje na kukuruzu odnosno suncokretu E onda stvarno kada krene kukuruz da buja,Kukuruz preraste korov i neda mu svetlost pa se korov i osusi Ja prosle godine nisam zagruno jednu njivu a odmah preko puta jesam I kad sam dosao da berem dosta je bilo poleglog Cak smo i rucno brali ;),Sto se oranja tice Tockovi i crtala kod nas se Nekoriste!!!!.
Ja sam iz Juznog Banata i ne zagrcem.
 
i mi smo izbacili zagrtanje jedino ako se otme korov pa ga kobajagi zatrpamo
 
Ja zagrćem kukuruz, kao i većina njih kod mene. Nije za ovu temu, ali kod mene od pre neku godinu većina nas zagrće (plitko) i repu (oni koji je još uvek seju) i soju.
 
Ja prskam u Split aplikaciji i kad kukuruz bude 7-8 listova,onda uletim sa Hudjikovim spartacem i duboko ga isparam,tj.poluzagrnem...Nema da omane vec 3-4 godine tako vec,super bude...Ove godine imam korekciju na jednoj njivi,cekam da prskam u vrste ima dosta trave,kukuruz 10-12 listova :)
 
nikad nismo zagrtali, a zadnjih godina redno prskanje uletimo sa tupanjcem od 4 reda i odlicno. Po mom misljenju zagrtanje je bezvezno gubljenje vremena i novca, to kod nas rade samo oni sto **greška pa stede na otrovu , kao zagrnuce travu pa ce je ugusiti :haha:, pa kad cudo posle izbije haos,jos pogotovu kad je susna godina a kukuruz je biljka koja svodi sama sebi vodu a ovako kad se dobro zagrne i to malo kise u takvim godinama ode od biljke i sta su onda uradili::lose::
 
Pa prijatelju ja moj kukuruz prskam dva ili tri puta (po potrebi), pa opet obavezno špartam i zagrćem. Tako nedozvolim korovima da mi "pobegnu", a onda je i manja verovatnoća da će se neki korov "provući". Zato su mi i čiste njive. A inače ovih dana sam na zagrtanju i merio potrošnju goriva, koja se kretala nešto ispod 2 litra po katastarskom jutru (3,5 l/ha), što je finansijski baš malo naspram posla koji se odradi.
 
i ja ne zagrćem vać treću godinu a sve mane to kod nas i rade.Ja sam na imt spartač umesto zadnjih motika stavio dve s-opruge sa vaćim pačjim nogama i pri spartanju ga malo i zagrnem sto je sasvim dovoljno
 
Kod nas se kukuruz zagrtao pre 20-25godina a sad to niko ne radi.
Mislim da to rade oni koji imaju 5-6 hektara kukuruza,a puno slobodnog vremena.
 
Ako sijem poslije kukuruza pšenicu ili ječam obično idem tanjiračama dijagonalno malo brže, kad bi bio zagrtan stradala bi mi jajca.
 
NIsam za duboko zagrtanje ako to situacija ne iziskuje.Opravdano je jedino ako je poterao sitni i gusti korov tada moze da se unisti uspesno zagrtanjem i ako predstoji toplo vreme mozda ce zagrtanjem malo bolje da se sakrije kan a njemu nevalja sunce.Anedostatci su sto stvarno vise puca zemlja i isusuje i kada ides sa beracom i punim bunkerom pa jos kad je klizavo onda hoce stvarno da za...bava.Naravno govorim o špartanju bacanju djubriva i zagrtanju sve u jednom prohodu sa spartacom tako da to nije nista sporije to je isto...:ppozdrav:
 
ove godine prskanje i zagrtanje,nista spartanje,tako i kukuruz i suncokret,i prezadovoljan sam kako izgledaju njive
 
Nazad
Vrh