Zabava, smešne slike, video i ostalo...3

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo jedne pesmice iz Poljoprivrednog kalendara iz 1975. Nisam znao gde drugde da je napisem a morao sam. :D

Pare cuvam ne dajem na modu,
zena hoce da kupimo skodu.
Cekaj zeno, dokle padne cena,
kupicu ti opel kapitena.
Prodao sam ocevinu,
pa kupio limuzinu.
Pare sada redom slazem,
za vozaca da polazem.

Sve sam pare za dozvolu dao,
polagao, deset puta pao.
Niko ne zna sta su muke teske,
kola imam a jos idem peske.
Crni Mile sapleteni,
sta da kazes sada zeni,
sve si pare potrosio,
a jos nisi polozio.

Dodjoh kuci, zena mi se ruga,
kola uze, polozi iz cuga.
Blago tebi, zenice rodjena,
tebi vrata svuda otvorena.
Zena vozi, putuje,
po banjama letuje.
Ja u kuci sedim sam,
decu cuvam povijam.

Malo starija pesma, al meni je bila interesantna, pa rekoh da podelim sa vama. :D :ppozdrav:
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=unUyuq2KMII&feature=player_embedded#![/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=s1ZABV7AQdA&feature=player_embedded#![/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jwMj3PJDxuo&feature=player_embedded#![/youtube]
 
Evo malo razonode, pronadjite razlike... :D

1zf5v7a.jpg


20gxk7t.jpg
 
prva slika :eek:luk,tetovaža na nozi i narukvica

a u drugu saliku sam se nešto zagledao tako da ..............
isto narukvica , strelica na torbi od žene,lijeva noga muškarca,prečke na naslonu stolice, torba muškarca,nešto na stolu

:ppozdrav:
 
Na drugoj nema narukvicu zenska,nisu iste torbe ni kod njega ni kod nje,znaci nasao sam 4 razlike za drugu sliku,a treba mi jos 3.

Na stolici fale letvice...
Jos 2...
 
VK5LD.jpg


Za one koji ne znaju engleski:

Američki službenik vlade upitao je indijanskog poglavicu "Dva Orla": "Posmatrali ste belog čoveka punih 90 godina. Videli ste njegove ratove a njegov napred u tehnologiji. Videli ste njegov napredak i štetu koju je učinio.
Poglavica je klimnuo glavom u znak odobravanja.
Službenik je nastavio: "Uzimajući u obzir sve ove događaje, po vašem mišljenju, gde je beli čovek pogrešio?"
Poglavica je pogledao službenika, a zatim mu odgovorio: "Kad je beli čovek našao ovu zemlju, Incijanci su njome vladali, bez poreza, bez dugova, puno bizona, čista voda. Žene su radile sav posao, lekar(vrač) je bio besplatan. Muškarac indijanac je ceo dan provodio u lovu i ribolovu; celu noć provodio u seksu."
Onda se naslonio i nasmešio: "Jedino je beli čovek bio dovoljno glup da pomisli kako može unaprediti sistem poput ovog."
 
Ovo vam je test muzevnosti tj. da ne mozete naci razlike zato sto samo ribe vidite. :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: PALI STE!
 
Mali medved je napisao(la):
VK5LD.jpg


Za one koji ne znaju engleski:

Američki službenik vlade upitao je indijanskog poglavicu "Dva Orla": "Posmatrali ste belog čoveka punih 90 godina. Videli ste njegove ratove a njegov napred u tehnologiji. Videli ste njegov napredak i štetu koju je učinio.
Poglavica je klimnuo glavom u znak odobravanja.
Službenik je nastavio: "Uzimajući u obzir sve ove događaje, po vašem mišljenju, gde je beli čovek pogrešio?"
Poglavica je pogledao službenika, a zatim mu odgovorio: "Kad je beli čovek našao ovu zemlju, Incijanci su njome vladali, bez poreza, bez dugova, puno bizona, čista voda. Žene su radile sav posao, lekar(vrač) je bio besplatan. Muškarac indijanac je ceo dan provodio u lovu i ribolovu; celu noć provodio u seksu."
Onda se naslonio i nasmešio: "Jedino je beli čovek bio dovoljno glup da pomisli kako može unaprediti sistem poput ovog."

Zaboravio si dabrove "plenty beaver" ili nisi znao da prevedes...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh