Zaštita vinove loze

Popadali su vocnjaci sa protivgradnom mrezom i to velike povrsine a bas su oni utegnuti sajlama na sve strane.. Velika je to sila.. Pre par godina prica covek gura zmajevke po krugu firme prevrce vucene atomizere ma strasno kao apokalipsa da je prosla kroz selo...bez struje od 19 5 dana kod nas parkova nema sve je izlomljeno kucajte na fejsu šid, erdevik, kukujevci, backa palanka
 
Moze pomoc. Imam neku crnu vinsku sortu grozdja i sad kad su formirane bobice krupne i zelene na grozdu ima odredjeni procenat 10-30% bobica na grozdu satruli zavisi od grozda do grozda. Te trule bobice su suve skupljene i ljubicaste boje i one sto pocinju da krecu da trule prvo poprime tu ljubicastu boju. Zna li neko koja je bolest u pitanju da bih znao scim da prskam ili je ipak mozda neki insekt ostetio pa se osusi bobica. Ja sumnjam da je crna trulez upitanju.
 
Molim Vas preporučite preparat sa kratkom karencom za zaštitu vinove loze od plamenjače i truleži.
Hvala!
 
Koja su sistemicna najefikasnija sredstva protiv plamenjace. Znam za Mikal, Fosetal Al i Ridomil gold.
Koje bi preparate jos preporucile kao najefikasnije. Equation pro je zabranjen i ne moze da se nabavi.
 
Koja koncetracija Cuprablau Z355wp
ide za lozu a koja za jabuke i sljive
Ista koncentracija zimsko prskanje nema vegetacije. A koncentracija sad je to malo diskutabilno jer nema navedeno u uputstvu a iz iskustva znam da obicno za zimska prskanja ide jaca doza za 1/3 tako da bi po toj logici trebalo 500g na 100l. Ovo uzeti s rezervom.
 
Dali valja mesati one praskove za prskanje u jednu kantu. Tipa poseban prasak ima za pepelnicu,poseban za plamenjacu,poseban za sivu trulez dali valja sva tri sjediniti u jednu kantu za prskanje i prskati tako protiv svega ili treba svaki put posebno?
 
Dali valja mesati one praskove za prskanje u jednu kantu. Tipa poseban prasak ima za pepelnicu,poseban za plamenjacu,poseban za sivu trulez dali valja sva tri sjediniti u jednu kantu za prskanje i prskati tako protiv svega ili treba svaki put posebno?
Ranije su ljudi kod mene svaki pesticid mešali u kofu, dobro rastopili, te tako rastopljen sipali u do pola napunjen atomizer.
Ja, a i mnogi drugi, sada radim ovako - dok punim atomizer, jedno po jedno sredstvo sipam u onu korpu (mrežicu) i crevom ga topim.
Ono prvo je je sigurno pravilnije i bolje, ali ni mi koji radimo na ovaj drugi način nismo videli neke nedostatke u zaštiti zbog toga, a mnogo smo se ubrzali. Govorim o tome kada prskaš celog dana, desetak atomizera.


A, sada vidim šta si pitao, izvini.
SVE zajedno u rezervoar, pa onda prskanje. Jedino moraš obratiti pažnju da li sredstva smeju da se mešaju, neka ne mogu, ali su retki ti slučajevi.
 
Potreban mi je savet . Posadio sam 25 kalemova loze i za sad se primilo 23 . Pored toga na cardakliji jos par komada . Mislim da ce lastari do vikenda stici do velicine od 5-10 cm sto je koliko vidim vreme za prskanje . Citao sam ovde ali posto nisam u materiji nista mi nije jesno . Odem na sajt galenike i vidim program i vidim u kombinaciji za taj uzrast insekticid Abastate . Uzmem da procitam o njemu i vidim na dva sajta da se spominje da ne treba da se koristi na temperaturama visim od 28 stepeni u toku prskanja i naredna tri dana . A po prognozi bice toliko a mozda i vise . Odem onda na basf site i tamo dva problema . Prvi prevelika pakovanja za moje kolicine a drugi nema insekticida u programu . Da li bi bilo ok da napravim sledeci mix : Mankogal 80 + Signum + Polux i onda sledeci vikend Novalon 20 20 20 + ME i recimo Slavol ?
 
Potreban mi je savet . Posadio sam 25 kalemova loze i za sad se primilo 23 . Pored toga na cardakliji jos par komada . Mislim da ce lastari do vikenda stici do velicine od 5-10 cm sto je koliko vidim vreme za prskanje . Citao sam ovde ali posto nisam u materiji nista mi nije jesno . Odem na sajt galenike i vidim program i vidim u kombinaciji za taj uzrast insekticid Abastate . Uzmem da procitam o njemu i vidim na dva sajta da se spominje da ne treba da se koristi na temperaturama visim od 28 stepeni u toku prskanja i naredna tri dana . A po prognozi bice toliko a mozda i vise . Odem onda na basf site i tamo dva problema . Prvi prevelika pakovanja za moje kolicine a drugi nema insekticida u programu . Da li bi bilo ok da napravim sledeci mix : Mankogal 80 + Signum + Polux i onda sledeci vikend Novalon 20 20 20 + ME i recimo Slavol ?
Abastate je insekticid i akaricid, sto znaci da deluje i na grinje, dok je polux samo insekticid. Temperature oko 25c pogoduju razvoju grinje. A sto se tice prihrana ne razumem zasto bi miksovao.
 
Zbog ovoga pitam da li sme da se koristi.... A prihrane sam hteo da koristim jer koliko sam shvatio u Prve dve godine je primaran sto bolji razvoj korenovog sistema.
daaf5440cb10dd3f7427f662fa66581b.jpg
c1541211d6cb10afb6cff89ccc8634e3.jpg


Sent from my RMX2202 using Tapatalk
 
Potreban mi je savet . Posadio sam 25 kalemova loze i za sad se primilo 23 . Pored toga na cardakliji jos par komada . Mislim da ce lastari do vikenda stici do velicine od 5-10 cm sto je koliko vidim vreme za prskanje . Citao sam ovde ali posto nisam u materiji nista mi nije jesno . Odem na sajt galenike i vidim program i vidim u kombinaciji za taj uzrast insekticid Abastate . Uzmem da procitam o njemu i vidim na dva sajta da se spominje da ne treba da se koristi na temperaturama visim od 28 stepeni u toku prskanja i naredna tri dana . A po prognozi bice toliko a mozda i vise . Odem onda na basf site i tamo dva problema . Prvi prevelika pakovanja za moje kolicine a drugi nema insekticida u programu . Da li bi bilo ok da napravim sledeci mix : Mankogal 80 + Signum + Polux i onda sledeci vikend Novalon 20 20 20 + ME i recimo Slavol ?

Zanima me u koji program pise sad signum kod vinove loze ? To je za truleze, sad treba preparat za crna pegavost

Mozda kod nas u Makedoniji je drugacije ali grinje se resavaju sa Kumulus DF mnogo jeftinije (kontaktni za pepelnicu u prvih faza + grinje)
Insekticid pre-nakon cvatnje zbog moljac
 
Nazad
Vrh