Zaštita jagoda

Pa treba mi za 4 duluma to ti je 4000 m2 a ovde blizu mene ga nema nigdje kolko sam se raspitao sad zasad nista prije Bijeljine ali moram to da kupim.Pozdrav
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav jagodari.Negdje sam procitao da se prilikom rasadjivanja kontejnerskih sadnica u casice sadnice potapaju u ridomil,pa moze li mi ko objasniti kako se to radi.Pozdrav
 
Napravis rastvor ko za prskanje, potopis sadnice jedno 20-30 min, vadis i sadis
 
Koja sredstva preporucujete za prskanje protiv korova? Mislim pre svega na neki totalni herbicid i na sredstva koja deluju na seme korova...
 
Kako radite zastitu , pa kod mene ove godine svaki bozji dan pada kisa , ne znam da je bilo u cjeloj godini 20 dana ljepog vremena ostalo je bar pola sata na dan al mora da padne i to u neogranicenim kolicinama.:kisa::zli::udri:::jako_besan::
 
Mnogo toga je vec napisano o prihrani i zastiti, evo samo u par reci, a ostalo polako iscitajte.
Posle sadnje 2-3 puta se pusta starter, djubrivo sa vise fosfora (15-30-15, 13-40-13...). Nakon toga najcesce se ide sa 3x20. Zavisno od pH zemljista moze doci do nedostataka pojedinih mikroelemenata pa treba i na to obratiti paznju.
Sto se zastite tice po meni kvadris i ridomil (ili aliet) ne bi smeli izostaviti. Ditan neo tec je ok kao preventiva za pegavosti. Na kraju sezone kupanje bakrom. Takodje i neki insekticid i akaricid, moze i sa duzom karencom jer nema ploda. Koristiti svako prskanje da se doda folijarno djubrivo (ili mikroelementi ako je potrebno) ako je dozvoljeno mesanje sa konkretnim pesticidom
Protiv korova izmedju redova total, samo paziti da ne dospe na jagode ili na stolone (pre prskanja obavezno sve pokidati). Pre sadnje bi bilo dobro da se unese u zemljiste neki od zemljisnih herbicida.
Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
a cime protiv korova ako su mi jagode bez folije, posadjene pre mesec dana, imaju dosta trave... sta nece stetiti sadnicama? isprskane su fuzelajom pre 10 dana ali zbog kisa nista...
 
Pa mozes jedino to sto si vec uradio, prskati travne korove. Za ostalo samo motika i plevljenje. Ne znam kako fuzilejd nije odradio. Dovoljno je da prodje i sat-dva do kise pa da bude rezultata

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Da li je neko koristio Pehar, Mythos, Pyrus (pirimetanil) i kakva su iskustva?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ja koristim Pehar i Pyrus, ali samo u pocetnoj fazi cvetanja, kad je malo otvorenih cvetova, u punom cvetanju ne bih smeo da se pouzdam u te preparate, tada uvek koristim Switch i Signum
 
Moj stric je prosle godine prskao jagode samo peharom. Dva ili tri puta.
On ima jagode na visini od 1400 metara pa je malo drugacija situacija kompletno, tako i to treba a se uzme u obzir. Ali, iako je padala kisa, a on ima samo marmoladu, imao je mnogo manje trulezi nego ja sto sam prskao swicom i signumom 5 puta (ukupno).
 
Kakva iskustva imate sa prskanjem jagoda Ridomilom, ja sam ga do sada puštao kroz sistem, mada imam toliko vode u jagodama da mi se ništa ne pušta kroz sistem. Da li i kada prskati Ridomilom?
 
Trebalo bi odraditi jedan tretman ili ridoilom ili alietom. Ja praktikujem zbog karence da uradim ranije ali pustim jagodu da razvije listove, da ima cime da usvoji dovoljno preparata. Kroz sistem nisam nikad pustao u prolece, nego samo posle berbe

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ja uvek s proleca prvo pustim ridomil gold kroz sistem, pa kasnije vaydate ili neki drugi insekticid. Jedne godine sam samo isao preko lista ridomilom i te godine sam imao problema sa fitoflorom.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Nisam nikad tako radio zbog duze karence. Koliko dajes po metru folije? Kolika je karenca za vydate i ridomil kad se daju kroz sistem?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh