Zaštita jagoda

bio je nesto skuplji ranije, da li prosle godine cini mi se 2200 din 100 gr. pa i skuplje, ja nadjoh po 1900 dinara 100 gr. Inace ona za quadris sto ti rekoh da ima dva, oba su od syngente ali jedan ima jos neku aktivnu materiju pa je nesto skuplji kupio i to danas ne znam koja je cena bila cini mi se 2200 ili tako nesto 200 ml.
 
Kod mene switch 200 dikca kesica mala 8gr a signum 105, e sad dal je skupo il jeftinou odnosu na druge apoteke ne znam ali da se isplati na vece pakovanje to je sigurno,ovako daj duplo vise para za manje pakovanje i cuti.
 
posto nije bilo trainera uzeh fitofert humisuper i od kalcijuma zbog karence uzeh fitofert calcium organo 30...

Mislim da ti je Fitofertiv Aminoflex po sastavu slicniji sa Trainerom. Humisuper ima dve aminokiseline +mikroelemente. Mada valja svakako.
Samo da stane ovaj potop pa da udjemo u jagodnjake :kisa:

Dobio sam od Radashina danas savet da ne bi trebalo prskati bar 24h od momenta kada kisa prestane i biljka malo ne zasuši,jer su joj tzv "stome" prepune vode i ne moze da usvoji prskane preparate. Tako bi trebalo izmedju dva prskanja praviti pauze od bar jedan dan.
 
Ja sam u ponedeljak prskao swich+quadris.danas sam tek po neku primetio da truli i nermam pojma sta dalje da radim i prskam.U svakom slucaju cu ostaviti da se sve mao prosusi do ponedeljka i da pratim kakva ce biti situacija.
 
stavljajte okvasivace bas zbog tog boljeg lepljenja na list i usvajanja u preparate kojima prskate. Ja sam se bogami naoruzao za sutra ako vreme dozvoli ima da prskam samo da zvoni :osmeh:, od toga je doduse najvise prihrane i antistres terapije. I naravno quadris i switch...nadamo se da cemo pobediti botrytis :ppozdrav:. Inace mi je u planu posto prskam ledjnim atomizerom da svaki red prskam sa obe strane pod srednjim gasom i tako probijem potpuno lisnu masu i plodove i cvet sa strane barem sto se tice quadrisa i switch-a a sto se tice prihrane mogu onako odozgo da je okupam sto vise preko lisca...
 
A kada si poslednji put radi zastitu ,jel si vec radio swich?
 
Poslednja izmena od urednika:
ne, zadnji put sam signum i ubacio malo vodotopivog haifinog 16-8-32 i malo 20-20-20 i aminokiseline...zajedno sa okvasivacem, mislim da to preko lista mnogo znaci jagodi da pregura ovaj stresan period bez sunca, hladniji od proseka i mnooogo vlage..., imam srecu sto sam na blago nagnutoj visoravni pa uvek pirka pomalo vetar i ocedno je jer je blaga kosina, danas kada sam bio u jagodama folije i lisce suvo...a izmedju banaka haos blato, doduse nema vode koja se zadrzala...frezirano pa se napilo vode...nego opet nadam se da ce da se cedne do sutra da mogu da radim...
 
zato i pitam ,ja sam jos preprosle nedelje isao signum.A to sto ti sad ,,dajes,, ja sam u ponedeljak vec odradio ,stim sto je bio swich+quadris i ubacio 2l humisupera i jos nekih hidratnih kiselina i sanmite.
 
Poslednja izmena od urednika:
LJudi, radite jacu koncetraciju Switcha i signuma sad, idite 800g po 1h switcha i 1,5kg signuma, ne idite na litrazu nego na povrsinu. Jeste skuplje u startu ali koliko ce biti skuplje kad nam potruli pola jagoda pred berbu::lose:::kisa:
 
Rece meni prosle godine jedan jako uspesan zastitar ,,nemas ti ovde hektar jagode ,ti imas na hektar povrsine ,a koliko imas lisne mase pa vise od 1h.kad hoces da se napijes nemoj piti rakicu polako i po malo ,vec nategni pola litre iz flase,,.
Tako da se slazem sa ovim sto je rekao boomsyti ja takodje primenjuje doze malo jace.I od ponedeljka ,ako vidim da imam trulezi ,,opalicu,, bas jaku dozu.
Moje svako prskanje na 1h nije ispod 200e.Preznijim se kada vidim fakturau ,ali opet sve je to jeftino u odnosu na stetu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li da stavim i Trazex mikroelemente pri prskanju zajedno sa Swichem i Quadrisom,posto sam prskao Aminoflex vec tri puta?
 
JAoj kako bi ja bio srecan da mi je 1 prskanje 200e:haha: MIslim da sam za zastitu do sada dao oko 400 000 dinara i jos nije kraj:haha:
 
Da ,ali koliko ti hektara imas? Meni je jedno prskanje na 1h oko 200e.

- - - - - - - - - -

Cime mi vi preporucujete da odradim sledeci tretmn zastite?Do sada sam radio tri puta u fazi cvetanja pyrus+quin u fazi bas skroz ucvetavanja sa signumom i posle Uskrsa sa swicem+ quadris.Trulezi nemam ,tek po koja.Mislio sam da sacekam jos dva dana da prodje ova kisa pa tamo krajem nedelje da odradim opet zastitu ,ali nisam siguran sa cime ,mozda teldor?

- - - - - - - - - -

Cime mi vi preporucujete da odradim sledeci tretmn zastite?Do sada sam radio tri puta u fazi cvetanja pyrus+quin u fazi bas skroz ucvetavanja sa signumom i posle Uskrsa sa swicem+ quadris.Trulezi nemam ,tek po koja.Mislio sam da sacekam jos dva dana da prodje ova kisa pa tamo krajem nedelje da odradim opet zastitu ,ali nisam siguran sa cime ,mozda teldor?
 
Poslednja izmena od urednika:
Svi se zale na trulez ove godine. Kod mene ima na kleriju koji je bio pokriven agrilom. Spasio sam ga od bube ali sad ima trulezi. Sto ne platis na mostu platices na cupriji :)
Ostale jagode su za sad ok iako su tretirane jedan put manje od klerija.
 
Danas popodne kod mene je toliko kise palo da je po ulicama bilo vode do kolena na pojedinim mestima, izmedju redova jagoda spralo je zemlju...potop. Izvinjavam se zbog :off_topic:...ali mislim da je ovo tema koja se tice svih nas, nenormalna kolicina vode. Jeste parcela nagnuta i ocedna ali ako se ovako nastavi nece uopste biti dobro :kisa::sta:
 
Kureeee

Ja bi sad uradio jacu koncetraciju signuma 1.5-2kg po 1h jer on ima 7 dana karencu, a posle toga switch i teldor, teldor cuvaj za berbu, jer ima 1 dan karencu, bar tako kazu i dobar je za zreliju jagodu a sad u ovoj fazi cepaj signum i switch
 
Nazad
Vrh