YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Politicari su vikali pre nekih 8-10 godina izvozicemo domace traktore za Kinu,Indiju,Rusiju:spavam:...........
 
I Kinezi ih lepo vratise nazad,secam se toga behu na sajmu u Novom Sadu sa nalepnicama KINA 199X (ne secam se tacno godine) a sada ce nama oni lepo dogodine po recima servisera da doteraju svoju "tesku artiljeriju" traktore do 200ks...e SRBIJO samo se ti ku*ci dok drugi samo rade i pice dalje
 
I ja bih, pravo da ti kažem. U Bijeljini nov košta 12.000km tj 6000 evra u kešu sa subvencijom, 40 konja i prednjom vučom, kabinom itd. Nudi mnogo vise od 539 kako god da okrenes, posebno kad se uzme u obzir drastičan pad kvaliteta kod IMT. Nov 539 kosta gotovo 5500e nov bez kabine i bez prednje vuče.
Zombi zaboravio si da kazes da stoje tu vec trecu godinu, cini mi se , i da ih niko nece i vec su se doooobro ofucali samo od stajanja.
 
Ama ljudi pustite trola sto ne izlazi iz sume 40 godina da lupa,2 strane ispisasmo nista korisno covek da procita samo dokaz da kada neko ceo zivot radi samo sa jednim tipom masina za njega su one najbolje jer za bolje on nezna i gotovo.Sreca nismo svi takvi :osmeh:
Mudri ljudi ne menjaju nesto sto je dobro.
Ima doduse i entuzijasta koji polete i zatrce se na svaku novotariju, negde prodju dobro ali vecinom se opeku i nagrabuse.
Nije zalud ona narodna bolje vrabac u ruci neg golub na grani.
Ne zelim da kazem da su YTO traktori losi ali ne kazem ni da su dobri.Vreme ce da pokaze kakvi su i koliko je sve to za nase prilike i neprilike prijemcljivo.Traktor je za vecinu nas posle kuce najvrednija stvar u domacinstvu i sa time treba biti oprezan.
Jednostavno svaki kiks moze da bude poguban po ionako tanak budzet.
 
Najveci bol koji ne prolazi je onaj od udaraca po budjelaru.Taj bol se vrlo tesko leci i od njega se najteze oporavlja.Posle operacije na otvorenom novcaniku neretko se ostaje trajan( finansijski) invalid.Mnogo su se neki profinili i postali mekani.
 
Ja bih bez daljeg uzeo yto 90 ili od 120 ks ima u mojoj okolini par komada i vidim kako s lakocom vuku plugove od 3-4 brazde i vlasnike sam pitao kako su zadovoljni svi su rekli isto da je extra traktor za tu cenu sto su platili.Ako budem jednog dana u stanju da uzmem nov traktor sigurno cu uzeti yto ali rus ostaje kod mene necu je zameniti
 
Aj ne pričaj gluposti od imt yto bolji biti neće jedino možda o komforu.
Ako ti je do komfora nemoj radit poljoprivredu tamo ga naći nećeš-
U hr kupim traktor za 10000 eura da zaore kojeg oćeš ytoa
pa ti vidi.
To je jednostavno niš koristi da ga ja uzmem koji dan vratio bi mu ga na pola za samo par dana u šumi.
I fala bogu što ih ovdje ne kupuje ljudi masovno jer se ne isplati.
Kolega mi ima onog od 120 konja i sam je reko da je krs zivi.o
Ne ore s njim nego radi povrsinske radove a za prave radove ima john deere stariji od tog 25 godina.
meni je do komfora, ja kad sam izasao iz rakovice i usao u drugov YTO 904 pa to je masina, udoban je kao i zetor . . . . i taj YTO 804 ce pojesti tog 577
 
Aj ne pričaj gluposti od imt yto bolji biti neće jedino možda o komforu.
Ako ti je do komfora nemoj radit poljoprivredu tamo ga naći nećeš-
U hr kupim traktor za 10000 eura da zaore kojeg oćeš ytoa
pa ti vidi.
To je jednostavno niš koristi da ga ja uzmem koji dan vratio bi mu ga na pola za samo par dana u šumi.
I fala bogu što ih ovdje ne kupuje ljudi masovno jer se ne isplati.
Kolega mi ima onog od 120 konja i sam je reko da je krs zivi.
Ne ore s njim nego radi povrsinske radove a za prave radove ima john deere stariji od tog 25 godina.
Koliko zemlje radis sa 577 i koliko motocasova napravis sa njim ako uopste imas sat za motocasove
 
Koji Yto od 70ks moze ovo da radi a da je model od pre 30god,posto imt nije nista menjao 30 i vise godina.Nemojte kuditi stare masine jer su jos za nasu poljo.dobre on,oni koji imaju novce za bacanje kupuju nove i strane a mi stariji iskusniji kupujemo nove i nase masine.Svidjaju mi se kinezi ali mislim da za te pare ima boljih masina i na zapadu.Ovi nasi trgovci se mnogo ugradjuju u cenu.Pozdrav svima koji "voze"Yto a ne rade sa njima.
 
@Srdjan Žorž
Ne poseduje traktor Yto,al video sam ga u radu,i ako 577 tu vuce 4 brazde onda Yto 904 sigurno i sa lakocom vuko 6-7! I jedno pitanje koja je dubina oranja i kakva je to zemlja?
 
Moze taj 577 mozda i 5 brazdi da vuce ali na jedno 10 cm,a ni ovaj sa slike nije isao dublje od 15 cm,izvinjavam se sad kad sam video drugu sliku mislim da je 12 cm
 
Jesam pogodio pa vidi se po drugoj slici da neide dublje a tu prosipa pamet sta moze imt 577, pa bolje da se ni nejavlja da ima 577 ,sta smo mi ovde svi ludi pa neznamo 577 i sta on moze ,e stvarno se ovde svasta moze procitati pa bice jos da ce vuci 4 brazni prevrtac
 
Dobar je YTO, evo čitam i pratim vlasnike koji ga imaju. A čujte, nadje se svašta. Nadje se da neko nije zadovoljan sa YTO, sa mtz-eom, Fendtom,imt-eom i tako dalje. Svako ima svoju priču i svako svojeg konja hvali.
Ali baš sam gledao primjer YTO recimo od 90 ks, to je 904 oznaka. Nemogu se sjetit, taj bi super došao meni za lake poslove, transport, tu i tamo koje oranje. Sve je to dobro.. Svakako tog traktora snimam ...

I da, ne obazirajte se na onog tipa 577, i na našem forumu isto tako gluposti priča. A još nije upregnuo tog traktora kaki je red. Nije isto radit u šumi ili radit sa rotodrljačom i sa plugom na ajmo reči 70-80% gasa i to 8-10 sati :cao:
 
Obratite pažnju koje je širine podrivač i u jednom momentu se vide radni organi.Sve to vuče po uzglavnici gde je tvrdo i bez daška dima.
 
Nazad
Vrh