YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Inace, sto se tice stranih "dobrih" polovnjaka znam da se vecina traktora dovozi iz Francuske a igrom slucaja sam sada u Francuskoj i bas me je interesovalo kakva je situacija i isao sam da razgledam na par mesta te "dobre" polovnjake. U oglasu je sve super, medjutim na licu mesta sam se u 90% slucajeva sokirao, uglavnom su traktori polupani sa svih strana a kabine su u katastrofalnom stanju, motori imaju preko 10000 sati... Samo da napomenem da mi je ciljna grupa bila traktori od 60-100ks.
 
To je istina, polovnjaci u Francuskoj jesu dosta povoljni, posebno u tom rangu snage ali su i izradjeni do besvijesti. Na agrarferries se to jako lijepo vidi. Takvi traktori su doduse pogodni kao dobra baza za remont jer se neki, posebno sa motorom u lošem stanju mogu uzeti jako jeftino (pod uslovom da je ostatak iskoristiv). Poznanik koji mi radi silažu je tako uzeo Renault 751.4 sa "krepanim" motorom jako, jako jeftino, remontovao je motor (samo je dijelove kupio, sve ostalo je radio sam) i već godinama uslužno radi s njim, praktično se traktor ne gasi a radi najgore moguće poslove. To je jedna od varijanti kod nabavke traktora. Po mom mišljenju, kome bas nije potrebna neka ekstra sposobna mašina za teške radove ovi mali YTO su dobar izbor. Sretao sam ih ovdje u BiH kako beru sa jednoredim beračima, čak i dvorednim u ravnici, vidio sam ih u oranju (u prolazu doduše) a pričao sam i sa vlasnicima na tržnom centru u Bijeljini. Na YTO se niko nije posebno žalio kao na npr DongFeng kojeg kudi ko god ga ima.
 
Ima ga JEDAN u mom kraju.... I to je onda merodavno? I nama ova izjava sve govori. O bogo blagi... Pa zar mislis da smo mi toliki sabani da ne znamo za bolje? Normalno da je zapadnjak udobnij i bolji od kineza i rusa. Al ne zaboravi cenu traktora i cenu odrzavanja... I nemoj mi pricati o udobnosti Imt-a i kvalitetu zapadnih polovnjaka mooolim te! Ispada da smo svi mi blesavi koji kupimo novo samo si ti pametan i kupices dooobrog polovnjaka! Ma ni cigara nije upaljena u njemu... Stani pani.... Jednu stvar cu te zamoliti. Ne kudi konja kojeg nisi jahao.

Aj ne pričaj gluposti od imt yto bolji biti neće jedino možda o komforu.
Ako ti je do komfora nemoj radit poljoprivredu tamo ga naći nećeš-
U hr kupim traktor za 10000 eura da zaore kojeg oćeš ytoa
pa ti vidi.
To je jednostavno niš koristi da ga ja uzmem koji dan vratio bi mu ga na pola za samo par dana u šumi.
I fala bogu što ih ovdje ne kupuje ljudi masovno jer se ne isplati.
Kolega mi ima onog od 120 konja i sam je reko da je krs zivi.
Ne ore s njim nego radi povrsinske radove a za prave radove ima john deere stariji od tog 25 godina.
 
Pa da je tako dobar taj 533 do sada bi vec zaradio novi 539. A IMT je do sada pokazao sta zna, a zna samo da se prodaje na nasem trzistu (plus ono sto je ostalo u zemljama regiona posle raspada) a ni ta prodaja im nije bas neka. I na kraju krajeva, za 40 godina nisu u stanju da izvrse promene na kabini da ima bar neki komfor, a ne da jedes otrove i prasinu za uzinu.

533 je sebe zaradio iste te godine kad je kupljen u ono lijepo vrijeme.
I dan danas služi a ja to zovem strojem.
Svatko ima svoje mišljenje ali bolje kupiti i dodati za nešto bolje ko se ozbiljno bavi nečim .
 
Nemoraš mi pričat za yto ništa za te novce ja uzmem zapadni traktor stani pani.
Koji ce nadelat tog yto a mene moj 533 služi 40 godina...
Još radi kad tebe yto doživi javi se.
A 577 je bio u kombinatu i još dva vlasnika zamjenio i ide ko metak ni to yto neće nadelat nikad upamti komfor ja manje bitan ako stroj ne može izdržat radnje.
I meni je imt udoban a kad budem htio udobnost onda kupujem strano.
A o će biti ako bog da nikad jer prije cu se rjesiti poljoprivrede.
Uzeo sam ga vise radi sume i tamo je odličan gdje jedan yto nema što tražiti ima ga jedan u mom kraju.
I na kraju s vladimircem slajsa ne s njim.
To mi sve govori.
Samo mi nemoj reci da za tih 40 god nisi imao problema sa 533?malo generalna,menjac i takve sitnice! i ko kaze da yto nece izdrzati toliko vremena normalno sa svim tim popravkama. druze ja imam isto imt533 taj mi je bio prvi traktor,posle yto 804 i yto 554 pa tako da vidim razliku! a za 577 stari tip da ne pricamo u njemu necujes sam sebe!+ ako ores ceo dan sa njim neku normu od 5 kj po dan (smrt) ovako prosecno nisu losi traktori ali,treba pustiti prostora i drugim traktorima!!! ej ajd reci mi koji zapadni traktor mozes uzeti za te pare,koliko yto.bas me zanima!!!!:ppozdrav:
 
Ne bih da se mesam u diskusiju, ali napraviste od IMT 577 seronju... A isti taj je preorao boga oca i bio oslonac mnogih domacinstava... I zaradio nove i lepse traktore, odajte mu priznanje :osmeh: Nije bas ni toliko neudoban da se ne moze raditi sa njim :osmeh: Istina je da je malo bucniji ali na sve navikne :ppozdrav:
 
Reci te mi ljudi kolika je razljika izmedju YTO 445 i YTO 554 u gabaritima,snazi,potrosnji,ceni...Za koji se odluciti?:sta:
 
Poslednja izmena:
Aj ne pričaj gluposti od imt yto bolji biti neće jedino možda o komforu.
Ako ti je do komfora nemoj radit poljoprivredu tamo ga naći nećeš-
U hr kupim traktor za 10000 eura da zaore kojeg oćeš ytoa
pa ti vidi.
To je jednostavno niš koristi da ga ja uzmem koji dan vratio bi mu ga na pola za samo par dana u šumi.
I fala bogu što ih ovdje ne kupuje ljudi masovno jer se ne isplati.
Kolega mi ima onog od 120 konja i sam je reko da je krs zivi.
Ne ore s njim nego radi povrsinske radove a za prave radove ima john deere stariji od tog 25 godina.

A jooj, opet počinješ svoju metodu...
 
Samo mi nemoj reci da za tih 40 god nisi imao problema sa 533?malo generalna,menjac i takve sitnice! i ko kaze da yto nece izdrzati toliko vremena normalno sa svim tim popravkama. druze ja imam isto imt533 taj mi je bio prvi traktor,posle yto 804 i yto 554 pa tako da vidim razliku! a za 577 stari tip da ne pricamo u njemu necujes sam sebe!+ ako ores ceo dan sa njim neku normu od 5 kj po dan (smrt) ovako prosecno nisu losi traktori ali,treba pustiti prostora i drugim traktorima!!! ej ajd reci mi koji zapadni traktor mozes uzeti za te pare,koliko yto.bas me zanima!!!!:ppozdrav:

533 ima drugu generalku mjenjač nije nikad otvaran do sada.
A problema velikih nisam imao sve sam sam rješio sitnice ni s motorom nije bilo problema osim kad je loš majstor ga održavao ali sada sve sam odkad sam se naučio.
A meni u 577 nije nikakav problem buka odličan je orač sve pooslove radi bez po muke.
Upali ovdje lijepo njuskalo hr pa da vidis za te pare od john deera do neznam zetora svega.
Jeste Siniša za šumu i nešto poljoprivrede transport.
Prezadovoljan sam .
Probao sam i ursusa i zetora i neznam imt je kopija maseja i kad bi mjenjao marku uzeo bi maseya.
A pošto me 577 došao 5000 eura u godini dana pola sam ga isplatio već.
 
Koliko hektara izoreš godišnje. Ja sam vozio 577 bez prednje vuče sa perkins motorom tako da znam šta je to ali čim probaš drugi bolji odma počneš kuditi onaj stari. A ja sam uveren da ti nisi probao neki malo noviji čim tako ne razlikuješ. Neka ti se drži tvog stroja nama će biti dobri i ovi novi "lošiji":haha::haha::haha:
 
Ja velim što je meni je 577 dobar za sad.
A kasnije ako budem uzimao nikad ne bi kupio šrot od stroja dok ima zapadnih polovnjaka meni je case 4220 dobar i tako neki.
A yto ni ne trebam vozit niti kanim da mi plati neko ja u to ne bi sjeo.
Znam što je china kupio kineske pločice za golfa 5000 km i nema ih a napred trw 30000 km još ih ima.
Tako da za par godina na što će ličit taj stroj a mislim da je to i puno novaca ovdje u Hr su još i skuplji yto.
 
1 osim kad je loš majstor ga održavao ali sada sve sam odkad sam se naučio.
2 A meni u 577 nije nikakav problem buka odličan je orač sve pooslove radi bez po muke.
3 Jeste Siniša za šumu i nešto poljoprivrede transport.
4 Prezadovoljan sam .
5 A pošto me 577 došao 5000 eura u godini dana pola sam ga isplatio već.
1 Pa da los majstor... Uvek je drugi kriv.... 2 Jeste dobar je orac ali je recimo 588 mnooogo bolji. 3 Cekaj jel za sumu ili za nesto poljoprivrede transport. Odluci se. 4 Kad ne znas za bolje. 5 Sta sejes? vutru kad ti se vec isplatio?
 
Ja velim što je meni je 577 dobar za sad.
A kasnije ako budem uzimao nikad ne bi kupio šrot od stroja dok ima zapadnih polovnjaka meni je case 4220 dobar i tako neki.
A yto ni ne trebam vozit niti kanim da mi plati neko ja u to ne bi sjeo.
Znam što je china kupio kineske pločice za golfa 5000 km i nema ih a napred trw 30000 km još ih ima.
Tako da za par godina na što će ličit taj stroj a mislim da je to i puno novaca ovdje u Hr su još i skuplji yto.


Nisi odgovorio koliko hektara izoreš godišnje
 
Svi da kupe 577 sa duplim antifonama,i osiguranjem od gubitka sluha pa covece yto je izmislio traktor za IMT ,jer nasi u Imt-u bas se trude da neidu napred bas nista
 
Ama ljudi pustite trola sto ne izlazi iz sume 40 godina da lupa,2 strane ispisasmo nista korisno covek da procita samo dokaz da kada neko ceo zivot radi samo sa jednim tipom masina za njega su one najbolje jer za bolje on nezna i gotovo.Sreca nismo svi takvi :osmeh:
 
Nazad
Vrh