YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
U oktobru cena je bila 25600e za 904 a sad ne znam, posle toga im je cena skocila.

- - - - - - - - - -

@ Bobo i mindjušar su upravu.
@
vlada88 Vodi samo racuna da ne ode preko 95-100 jer je tada opasno, a ako je manje samo povecavas potrosnju nije tako opasno.
 
Jel radio neko nesto od vas na prednjem trapu sem onih semeringa. Sad sam primetio kao da mi malo ukrivo stoje prednji tockovi i promrdam ga malo vidim ima lufta na sastavu mosta i glavcina na onim stiftovima. E sad zanima me jel tu imaju neke caure da se menjaju ili klinovi ili sta?
 
Jel radio neko nesto od vas na prednjem trapu sem onih semeringa. Sad sam primetio kao da mi malo ukrivo stoje prednji tockovi i promrdam ga malo vidim ima lufta na sastavu mosta i glavcina na onim stiftovima. E sad zanima me jel tu imaju neke caure da se menjaju ili klinovi ili sta?

Na srecu nista nisam pipao sem semeringa.
 
Posle koliko radnih sati dolazi zamena semeringa, otrpilike? Komplikovana zamena? Moze i broj smeringa ukoliko imate upisano :)
Kako se pozna da je doslo vreme zamene, curi ulje mast?
 
I kad vec odvrnes sipas i novo ulje, sta tu stane litra ipo dve.
A ne mora da znaci ako curi ulje da je otisao semering, curilo je kod mene skoro, samo se otpustila ona velika meatica u reduktoru.
 
Poslednja izmena:
Na yto 904 kako ukljucujete kardan, odnosno da li ima opcija da se ukljuci sa nekim "kvacilom". Kod mene samo varijanta ugasen, sto neverujem da je fabricka izvedba.
 
Probacu jos jednom al cini mi se da je to kod mene ne ispravno.Doduse nisam testirao do kraja rucice al cini mi se da ne radi. Bar ne staje kardan kad povucem.
 
Na 1204 sa leve strane ima poluga za izbor pogona kardana-motor-neutral-točkovi. Ako hoću preko motora onda moram polugu uključiti (čini mi se prema gore) dok je motor ugašen ili dok se zaustavlja. Kada polugu uključim kardan se okreće stalno odnosno paljenje i kratkotrajno gašenje se nadalje obavlja preko poluge sa druge strane (pored sedišta. Povučeš gore-kardan ugašen,pustiš dole kardan upaljen) koja izgleda kao poluga za ručnu kočnicu. Razlikuje ih samo boja dugmeta (i lokacija)... crvena je ručna a bela kardan. Trajno gašenje kardana se obavlja na poluzi sa leve strane tako što se postavlja u neutral a nikako polugom sa desne strane. Nadam se da sam pomogao iako nemamo iste modele.
 
Jasno sve, jedino ostalo da istestiram "kvacilo" kardana.
Kod mene su rucice kontra, odnosno, rucna kocnica mi je sa desne strane
 
E, radi rucica, doduse jedva ali radi. Zaustavlja kardan ali i dalje se cuje malo krr krrr prilikom ukljucivanja.
 
Zato što ti je ta ručica povezana sa motorom direktno. Znači moraš ručicu uključiti dok je traktor ugašen ili ako neće onda na zez-cimneš anlaserom a drugom rukom ručicu uključuješ ili pri gašenju motora na zez. A onda posle sa polugom pališ i gasiš kardan po potrebi.
 
Danas sam seo u yto 554 ili je bio 504, nisam siguran, uglavnom - skoro da sam glavom dodirivao vrh kabine. Pri najmanjem struckanju bih udario glavu (visok sam 190). Drugo, ručice menjača su jako nisko - morao bih da se sagnem da dohvatim (ručice su u sredini - rekli su mi da je to stariji model), takodje ručice hidraulika i kardana su nisko za mene i treće - volan je jako mali. Ne znam koliko bi bilo teško okretati ga mada je hidraulicni. Sve u svemu - nije za visoke ljude. Da napomenem da nisam vozio već samo sedeo.
 
Nazad
Vrh