YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Još uvek nisam dobio odgovor sa kojom ručicom podižete hidraulik a kojom podešavate dubinu oranja na YTO 904. Majstor me zbunio da radim pogrešno, pa bi hteo da čujem vaše mišljenje.
 
Ups, neznam kako sam preskočio. Izvinjavam se.
Eto, ja sam tako radio ali majstor mi reče da treba žutom dubina a zelenom dizanje spuštanje. Tako me je savetovao pošto sam mu rekao da trza prilikom oranja i kada mu je teško podiže plug pliće.
 
sa yto 454 kad orem rucica do sedista ide skroz gore a sa onom do blatobrana podizem i sputam plug...msm da mi je tako i receno,jedino sto moram da imam tocak na plugu
a kad je atomizer ili setvospremac zakacen onda obrnuto do blatobrana zelena skroz gore a do sedista zuta dize i spusta
 
Poslednja izmena:
Ups, neznam kako sam preskočio. Izvinjavam se.
Eto, ja sam tako radio ali majstor mi reče da treba žutom dubina a zelenom dizanje spuštanje. Tako me je savetovao pošto sam mu rekao da trza prilikom oranja i kada mu je teško podiže plug pliće.

E onda ovako.Rucicu ispod sedista malo izvi.Da mu povecas protok ulja.Nemoj puno.Sa desne strane pored sedista na onoj rucice gde pise + i - probaj da dostelujes brzinu reagovanja hidraulika.Sa te dve stvari se mora podesiti da to lepo radi.I u knjizi stoji sve kako sam ti ja napisao.
 
Ja na mom traktoru yto 904 isto spustam i dižem zelenom a zutom stelujem dudinu tako radim od kako ga imam i radi odlicno, to je kontra od onog sto kaze Diklofen
 
Da kontra je.Ali onako kako sam ja rekao pise u knjizi.Ajd bas cu da probam tako i ja pa da vidim razliku.
 
Ja na mom 904 koristim samo zutu rucicu. Probao sam par puta da se igram i sa onom drugom, ali nisam video svrhu. Imam tocak na plugu i njim stelujem dubinu. Zutom dizem-spustam.
 
Muka ziva. Skinem cev sa pumpe sto vodi na diznu i ne baca gorivo, sve pregledam pustim na crevo od dovoda gorivo ide normalno nije zacepljeno a ne vidim ni da kapa igde. Kad sam pumpao na ac i verglao i otpustim ya liftiranje srafic na bos pumpi ide vayduh i pena znaci od nekud je vukao fals. Promenim ac pumpu jer sam sumnjao na nju i stavim novu, nove platne sve i on upali. opet probam sve super. ostavim ga par sati opet vergla do besvesti, probam na ac pumpu opet nema pritiska. Odustao ya danas mi dosta sutra cemo videti dalje sta je i kako i da probam da nadjem odakle vuce fals tj gde gubi pritisak

- - - - - - - - - -

sa yto 454 kad orem rucica do sedista ide skroz gore a sa onom do blatobrana podizem i sputam plug...msm da mi je tako i receno,jedino sto moram da imam tocak na plugu
a kad je atomizer ili setvospremac zakacen onda obrnuto do blatobrana zelena skroz gore a do sedista zuta dize i spusta

Kod mene je isto tako, do blatobrana sluyi za dizanje i spustanje a onom pored ka sedistu za fino stelovanje dubine. S tim da ja imam dugme za brzo dizanje i spustanje prikljucka i kad nariktam na rucke jednom ne diram ih dok radim vec samo na dugme
 
ja na malom yto imam samo zutu i zelenu i ispod sedista mogu da + - brzinu dizanja tj spustanja ali to nediram radi kako su namestili fabricki...tocak dubina i to je to sad po slikama vidim da veci yto traktori imaju jos neke rucice pa me i to buni kad pisu o brzini kojom oru...ja orem 4 spora i to je to, tu citam neka 3.radna 4.radna pa nzm jel imaju jos neko lomljenje brzina pa da lakse radi ili gresim nesto se bas ne snalazim sa tim terminima..izvinjavam se ako nije bas u temi
 
Muka ziva. Skinem cev sa pumpe sto vodi na diznu i ne baca gorivo, sve pregledam pustim na crevo od dovoda gorivo ide normalno nije zacepljeno a ne vidim ni da kapa igde. Kad sam pumpao na ac i verglao i otpustim ya liftiranje srafic na bos pumpi ide vayduh i pena znaci od nekud je vukao fals. Promenim ac pumpu jer sam sumnjao na nju i stavim novu, nove platne sve i on upali. opet probam sve super. ostavim ga par sati opet vergla do besvesti, probam na ac pumpu opet nema pritiska. Odustao ya danas mi dosta sutra cemo videti dalje sta je i kako i da probam da nadjem odakle vuce fals tj gde gubi pritisak

Imas negdje nepovratni ventil na bosh pumpi koji pusta(treba vjerojatno zamjena), prije svakog paljenja ako stoji duze pumpaj na ac pumpi i onda pali lakse, na zetorima je to cest problem.
 
Jel moguce da samo taj ventil zeza I da ako uzmem novi I zam3nim nece biti problema. Jer kolko sam gledao nije puknuto dovodno crevo od goriva da bi vukao vazduh danas zamenjeni novi filteri I dotegnuti I sve stavljene nove bakarne platne na crevima I ac pumpi. Ventil smo skidali I cistili I vracali danas al kako da znam da bas on pusta?
 
Mene je on zezao a kad sam ga ispitao metodom na usta ponašao se "kao" ispravno,traktor je brljavio kao i kod tebe.
 
Jel moguce da samo taj ventil zeza I da ako uzmem novi I zam3nim nece biti problema. Jer kolko sam gledao nije puknuto dovodno crevo od goriva da bi vukao vazduh danas zamenjeni novi filteri I dotegnuti I sve stavljene nove bakarne platne na crevima I ac pumpi. Ventil smo skidali I cistili I vracali danas al kako da znam da bas on pusta?

Da li imas na bos pumpi gdje ulazi ili izlazi crijevo za gorivo onaj suplji vijak a da je malo cudan ili da ima jos jednu manju maticu na tom vijku , to ti je nepovratni ventil, unutra je kuglica i opruga , mozes ga otvoriti ima isto bakarnu ili alu podlosku , pazi opruga ili kuglica mogu da izlete , onda ga vise neces upaliti , to treba zamjeniti sa ispravnom.
 
Nazad
Vrh