YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Mislim da je ovo ipak bolja varijanta od novog. Mnogo su bolje rađeni a kao što sam već pisao šta su mi ljudi pričali za ove kockice da su ih terali do 15000 sati i dalje su se kotrljali da ih nisu otvarali. Samo sipaj i vozi. Naravno sitne opravke ne računam ali motor, menjač da nisu dirani što je najbitnije
 
Ovaj traktor nije bolji od novog sigurno , ali bas sigurno.
Uz malo maste sve je moguce........uporedjivati novo i polovno,mislim da je suvisan svaki komentar,a te price tipa vozio deda subotom do pijaca,malo radio itd. ipak lece komplekse ili ublazuju totalne promasaje pri kupovini polovnih masina,kakve crne prave serije i ostale gluposti,ko moze neka priusti sebi novu masinu pa kad je izjarca dobro neka nadje pacijenta da mu prica istu pricu..
 
E i po mom mišljenju je situacija upravo takva.Ako neko već ima 10000eura neka da to ko učešće i uzme nov traktor bez kamate na recimo 3 ili 5 goina.Naravno ko je u mogućnosti da to uradi.Sigurno je najbolje rešenje.
 
zaboravili ste da trebaju za traktor i prikljucne masine ,a to znate da nije jeftino i zahteva opet::novac:: a stvoriti iole koliko toliko::novac:: za prosecnog naseg paora je vec misaona imenica. polazim od mog slucaja i mog poseda. za mene je kupovina novog traktora cista glupost.ne znam kakve uslove da daju
ti te pare moras obezbediti i na kraju dati a ako imas da ga uposlis onda je opravdano ,a da mi stoji i da gledam u njega kako je nov i lep to mi ne treba.



sad vidim da je nov yto 804 25788eur. pa reciti vi sad meni ko se tu sve ugradjuje u tu cenu i kolko njih kosta proizvodnja tog traktora u fabrici,ne verujem da je vise od10000eur ipak je to kineski traktor i veliki je ??? kvalitet i materijala i izrade. ovo ne pricam napamet .ima kum kineza sa gomilom nedostataka i losih konstrukcionih resenja.
 
Poslednja izmena od urednika:
ima kum kineza sa gomilom nedostataka i losih konstrukcionih resenja.
Ali ako se dobro sećam kineza Jinmu ili nekog drugog a ne yto-a. Ako je ipak yto onda se izvinjavam što nisam dobro zapamtio.
Što se tiče nedostataka naravno da ih ima. Npr kabina je mogla biti bolje izolovana. Sedište bi bilo bolje da nije presvučeno eko kožom. Ventilacija bi mogla imati više izvoda bolje rasporedjenih po kabini. Što se tiče mehaničkog dela.... Fali mu brzina-dve više kako bi u transportu bio brži. Ne bi smetalo da ima opciju uključ-isključ. kompresora. Možda ima još nekih ali sad ne mogu da se setim.... Sve u svemu koji traktor nema mana? Pa zna se,onaj koji košta još toliko koliko Kinez pa još +pdv. Mada i o tim skupljim traktorima bi mogao pisati negativno ali neću. Ispašće da sam dežurni pljuvač na sve traktore..... "Vrline" i dobra konstrukciona rešenja ovog puta neću spominjati.
 
nema Jinmu nego Kama 804 no nije ni bitno da li je Jinma Yto ili Kama,ajd da kazem da je Yto ozbiljniji traktor u odnosu na ova dva,mana svaki ima... prica pocinje i zavrsava se sa novcem a ne kazem da je to los traktor samo moje je misljenje da za te pare uvek postoji bolja opcija.
 
Kad upalim onaj ventilator,kanolifer sta li je vec primetio sam da mi curi voda iz njega u kabini. Danas sam razmontirao taj plafon i nasao odakle curi. jel tu treba da ide neko crevo da razvodi tu vodu napolje, nije mi se to do sad desavalo? to je ova mala crna cev.
fotografija0082001.jpg
 
Trebalo bi da imaš parče creva koje vodi u stub kabine. U pozadini slike se i vidi jedno providno crevo koje nije povezano,možda je to to. A curenje se obično javlja kada upališ klimu,a ne sam ventilator.....
 
to crevo sto se vidi postoji i sa druge strane tako je smotano i jedan kraj je prikljucen u neku cev ali odatle ne ide nista. Sinisa nemam klimu u traktoru, najvise ide voda kad je ukljuceno grejanje. Otvorio sam onu slavinu na bloku da cirkulise vruca voda. onda je najvise islo.
 
Ma tebi je "zviznuo" hladnjak.Probaj da zatvoriš grejanje na ventilu i onda obrati pažnju hoće li cureti.
 
Probacu ga sutra. e samo mi jos to treba. @diklofen, znas mozda cenu tog hladnjaka? inace sve sam zivce pogubio dok sam opet namontirao taj plafon natrag, rupe su u milimetar pogodjene!:zli:
 
Nazad
Vrh