YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Na YTO904 moram da menjam uže točkove. Ne ulazi mi u redove za branje kukuruza gde se pokazao odličan sa ekstra malom potrošnjom 7-8 lit. po jutru.
Sada su pozadi 16,9-34 a napred 13,6 - 24. Mislio sam promeniti samo zadnje ali u Agrovojvodini mi rekli moram i prednje zbog prednje vuče.
Moram staviti 11,2 - 28 i 13,6 -38.
Ako je neko već ovo radio primam savete. A eto i informacija za one koji planiraju da kupe ovaj traktor neka planiraju doobro unapred šta će s njime raditi.
Da li sa ovim gumama sto imate moze u medjurednu obradu?
 
Ja lično nemam šta da se raspravljam nisakim,ko god ima argumente neka ih iznese i napiše javno pa tu i jesmo da neke stvari raščistimo i saznamo i prodiskutujemo.
"Miroslav K"-ako je tako objasni zašto je tako,zašto si ti onda prednji most kod tebe suzio a nisi ostavio da ti bude širi od zadnjeg kolotraga?Samo nemoj da mešaš zatur točkova sa širinom prednjeg gaza točkova.
"MOMOSARIC"-pa normalno da svi traktori nisu isti i nevuku ista priključna oruđa.Razlika kod nošenih,polunošenih i vučenih oruđa je nebo i zemlja samo što se tiče izbora agregatiranja a kamoli podešavanja i rada sa tim oruđima ili agregatima u spregu.Svako ko našteluje polunošen i vučeni plug u agregatu sa traktorom zglobašem ja mu skidam kapu jer to treba znati a bogami i poznati-mnogi su zaradili penzije po ekonomijama i zadrugama a nisu neke stvari nikad naučili.
Ja sam samo izneo svoj stav na pitanje člana Talianu a ko god ima argumente da to nije tako neka ih napiše-tema je aktuelna zato što je u pitanju YTO traktor sa pitanjem dali je dobro što je prednji gaz točkova širi za nekih 7-10cm ako sam dobro razumeo.
Ja imam svoje argumente da nije dobro pri radu sa nošenim oruđima i niza dr.nepovoljnosti a ko god misli da je to dobro molim lepo neka to i obrazloži zašto je to dobro:ppozdrav:Nema ljutnje
prijatelju hočeš li mi reći kod kog traktora se može štelovati ZATUR a vrlo dobro znam šta te pitam jer znam šta je i nagib i raspon i zatur tako da koliko ja znam ni na jednom traktoru nemože da se šteluje zatur pa čak ni nagib več samo raspon kao i širina traga mada i tada konvergencija ostaje
 
moj post se ne odnosi na tebe već na gospodina koi je tebe ispravljao i tebe spominjao u postu :ppozdrav:
Pozdrav gdin-e Pidikanac,
Da neispadne da neću da odgovorim,dobio sam bio opomenu sa foruma pa izvesno vreme me jednostavno nije bilo.
-Osnovni zatur ili istur od zavisnosti od potrebe podešavate na sponama tj.krajnicima spona,onaj drugi zatur tj. književno rečeno nagib(što je pogrešno iz više razloga)što neželim i nisam plaćen da objašnjavam iz više razloga,obično se nemože štelovati jer je određen fabrički sa samom izradom rukavaca.Kada je traktor dugo u eksploataciji može da dođe do "zajedenosti"kućišta rukavaca,ležajeva i tada može da dođe do pomeranja tog zatura tj.nagiba što se ogleda u povećanom "trošenju"guma.Rekao sam da se taj zatur tj.nagib nemože štelovati jer je određen samom izradom rukavaca međutim može se i to namestiti ali nisam trenutno voljan da objasnim kako se to radi.Najlakše je kupiti nov i neboli glava:haha:zato su tako i napravljeni.Neretko,čak šta više kod većine traktora,novih traktora pa i kombajna čak zna da se desi da fabrički dođu sa dobro nepodešenim zaturom točkova.E sad dali je to namerno ili ne treba se malo zapitati?Kada zatur točkova nije dobro podešen to se odražava na ceo prednji trap počevši od guma,spona,krajnika,ležajeva,ruka
-A za ono širenje prednjih točkova sam voljan BIO da objasnim zašto nije dobro samo što niko nije želeo da ozbiljno uđe u raspravu nego je se podsmevao na "disbalans" a da sam mu crtao sila*krak pitao bi šta je ovo,objasni ti nama seljačkim jezikom:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Ponovo vas podsećam da je tema YTO traktori, a ne podešenost točkova.Sledeći ko nastavi sa podešavanjem točkova dobija kaznu!Do sada su bile samo opomene.Sa razjašnjavanjem nastavite preko P.P. HVALA!
 
10h94pk.jpg
[/IMG] evo ga jedan od 200konja
 
Nazad
Vrh