YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Imam rusa 892 i ne volim sto mu curka ulje na sve strane, a na sajmu kod 1221 lokva ulja od hidraulike tako da sam odlucio kineza i ubedio me cale jer je video tvog cajniza:osmeh:
 
nisam bio sa njim

---------- Poruka napisana u 23:35 ---------- Prethodna poruka je at 23:34 ----------

hvala , bice cim provalim kako se ubacuju posto sam nov korisnik:osmeh:

---------- Poruka napisana u 23:41 ---------- Prethodna poruka je at 23:35 ----------

 
nije -miroslav-k, ali na sajmu kad sam gledao taj je bio sa pneumatskim. Reci mi da li si ti zadovoljan sa svojim, kako nosi 4 brazde
 
Zadovoljan sam ali počelo mi da smeta tvrdo kvačilo, do sad nisam obraćao pažnju jer noge mi nose mojih 100+kg ali vec mi dosadilo, ima u AV lukasovo (verovatno imaš i ti takvo) ono nije toliko tvrdo, nosi 4 brazde normalno baš juče sam ga premeštao i to bez prednjih tegova, a vuče ga 1H i na zahvatu 4x40 do 25cm dubine (verovatno znaš koji plug je u pitanju)
 
Meni je dosta lako kvacilo, pa to je odlican zahvat( 16 coli), gledao sam snimak ako je to tvoj (regent )?
Imam neku ponudu iz Stanisica za kverneland-a, ali malo mi deluje pretezak.........
 
Kvačilo i meni teško ide na 904. Malo sam spustio papučicu niže produžavanjem poluga pazeći da poluga koja ulazi u kvačilo ostane na svom mestu.
 
Agrovojvodina Mehanizacija dobila je za model traktora YTO 404 evropsku homologaciju. To praktično znači da je ovo prvi traktor iz domaće proizvodnje koji će moći da se plasira i na tržište EU. Pogledajte šta o tome kaže regionalni menadžer za YTO g. Li kao i koliki je potencijal tržišta Rumunije.

 
Kanda je jedan 1304 nov stigao u Lokve. Danas sam se mimoisao sa jednim bez tabli na izlazu iz Lokava ka Janosiku. Bas je lep.
Jeste moj prijatelj je bio kupac 1304 ,sedeo sam u njemu i za klasu je lepši i sređeniji od mog 1221. U radu će se videti ostale karakteristike.
I cena mu je oko 5000 eura veća od 1221.
Primetio sam da su mu prednji točkovo širi od zadnjih,mislim nije guma šire nego su točkovi izbačeni za po mojoj proceni nekih 7-10 cm.
Jel može neko da mi objasni zašto i koje su prednosti ili mane takvog rastojanja točkova.
 
prednosti nisu nikakve čak naprotiv traktor bude u disbalansu prilikom rada sa obe vuče.To je totalno pogrešno ako je tako namešteno.Prednji i zadnji točkovi moraju da se "gadjaju" da bi se sila vuče pravilno rasporedjivala od transmisije na podlogu........itd.:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 10:05 ---------- Prethodna poruka je at 10:01 ----------

Ako je prednji gaz točkova širi,traktor nije dobro "usaglašen" i nemože da prenosi pravilno silu vuče na podlogu
 
Naj pravilnije je da se sredine guma "gadjaju". Zna biti gresaka pa ljudi nisane isto unutarnje rastojanje a to je greska. Prednji bi trebali s nutarnje strane biti malko siri od zadnjih i to traktoru daje stabilnost u oranju (pod stabilnost mislim lakse drzanje pravca).

Sve je u redu dok nije razlika 30cm trag od traga ;)
 
Nazad
Vrh