YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
@diklofen
Snaga na tockovima je jos manja od snage motora. Gubici na menjacu i prenosima su negde oko 8% do tockova. Sto ce reci ako ima 103ks na tockovima ima negde oko 110ks motora. To mi sad deluje malo previse, ali je moguce...
 
E sad gledam da 904 na 1600 obrtaja ima 325 Nm obrtni moment.
Šta se dešava sa obrtnim momentom na 2100 obrtaja motora?
 
svako nek vozi šta želi,nije ni Yto savršenstvo od traktora a takav nije ni još izmišljen.Nama bi trebao traktor koji troši ko zipo upaljač a da ima 150 ks. i da se nikad ne kvari a takvog nema barem koliko ja znam
 
Prnjavor ne budi sarkastičan.Ja samo znam šta se sa svim tim traktorima dešavalo kod mene u ataru.Svaki se traktor kvari samo neki manje ,a neki mnogo više.
 
Kolege jer model 904 ima grejac goriva i grejac startovanja? Ja sam danas palio temperatura goriva je bila -11 odmah ukljucio grejac goriva posle starta i nije bilo nikakvih problema, a u rezervaru je obican D2, sto mi se sviđa ova instalacija od 24 volti, pali na prvi okret sto bi se reklo na (pola ključa) i to bez grejača na ovakvoj niskoj temperaturi,
jer palio neko 904-ku po ovakvom minusu?
Ja sam danas palio moj yto 904 na -10 upalio ko mina uz pomoc grejaca za startovanje na obicno d-2 gorivo nisam ga palio od 20 dec 2011 i ima 1010h .Bas bi voleo da su bili neki skepticni clanovi ovog foruma da to vide, da nekude nesto sto nisu videli, proverili... pogotovo vlasnici MTZ-a
 
Na ovom opasnom minusu ja prvo samo zaverglam na prazno da okrene koji put i malo razbije ulje a onda drugi put malo grejaca (5-6s) i cim zaverglam on sastavi.
 
-03.jpg
,jedna od proizvodnih linija u kini.
--06.jpg
,
--10.jpg
to je najnoviji model
 
Izgleda kao neka mrcina.Koliko je taj novi model KS i ima li negde njegove karakteristike da se pročitaju?
 
Kao i sve ostalo... Za nas pojam jako jeftino... Samo koliko sam cuo (jedan forumas cak moze i potvrditi ako zeli) da ne daju traktore bagere i ostalu mehanizaciju "na komad" nego samo ovlastenim distributerima, vece kolicine i jos uz to obavezno je da se uz svaki traktor uzme jos 30% njegove vrijednosti rezervnih djelova kako bi ovlasteni servisi bili opskrbljeni dijelovima, da se ne prica okol oda djelova nema...

Meni je ova prica "prodana" na gudovackom sajmu prije dvije godine od tadasnjeg zastupnika za HR... Koliko je istina ne znam, ali je tu pricu potvrdio i jedan forumas u jednom razgovoru "uz casicu"...
 
I meni je to vrlo neobično. Mora se priznati da vozač zna da vozi, polako i sigurno. Mislim da su mu gume napunjene vodom, vrlo je interesantno da ni u jednom trenutnu nije proklizao. IHC 844XL ima 80KS i prilično je jaka i masivna mašina mašina a o velikom Deutz da ne govorimo, mislim da je to 9006 ili neki sličan. Oba nisu imala šanse mada se mora priznati i da su njihovi vozači pogrijesili, krenuli su u previse visokim brzinama, prednji kraj im se digao tako da prednja vuča nije imala efekat. Mislili su da pobijede "na trzaj" ali ih je lik obojicu nasamario.
vlasnik ovog fotona je moj komsija, tako da znam o cemu se radi, to je traktorijada u Srpskoj Petrinji kod Bosanske Kostajnice, foton radi samo u sumi, i ima problema sa kocnicama vjerovatno iz razloga sto po velikim strminama vuce prikolicu sa 10 metara drva (prikolica nema kocnicu), a sve drugo funkcionise super, vec pet god. je u sumi, i sad najtuzniji dio ove price je ovaj vozac traktora, koji je zasluzan sto je foton pokidao i jos par zetora pored ovih koje smo vidjeli i bio pobjednik traktorijade, covjek je pola sata po zavrsetku nadvlacenja UMRO pod satorom za ucesnike traktorijade..
 
Nazad
Vrh