Vuna i pribor za šišanje ovaca

Pozdrav svima,

ja sam nova na forumu i nisam poljoprivrednik, ali mi je potrebna informacija gde moze da se nabavi cista, cesljana vuna? Meni bi trebalo s vremena na vreme da kupim par kila vune, posto pocinjem da pravim lutkice za decu punjene vunom. Ovde sam procitala da masa ne zna sta ce sa vunom pa se cak i baca i bas mi je zao zbog toga. Prosto ne mogu da verujem da ne postoji otkup vune...ali to bi bila druga tema. Eto, ja nisam osoba koja bi kupila neke kolicine, ali ako neko prodaje ili zna nekoga ko prodaje, molim vas da mi javite. Hvala unapred i jos jednom pozdrav!
 
Pozdrav svima!! Mene interesuje da li ima zainteresovanih za prodaju oprane vune. Interesuje me cena na veliko i velike kolicine.
 
Ta masina sa drugim nozem ne moze za ovce. Drugacija je glava na taj tip masine uradjen za ovce.
Ima razlike izmedju masina za ovce i konje. A zasto , ja ne znam. :ppozdrav:
 
dragan82 je napisao(la):
Ta masina sa drugim nozem ne moze za ovce. Drugacija je glava na taj tip masine uradjen za ovce.
Ima razlike izmedju masina za ovce i konje. A zasto , ja ne znam. :ppozdrav:
Ti mi lepo divanis dojcland ajd udji na taj sajt i nadji mi koje su ya ovce i postavi ovde , ima jedna koja treba da se naruci jer je nema na lageru a kosta 59e
 
Ne divanim uopste nemacki , vec pored vlaskog i srpskog dosta dobro pricam francuski. Evo ovo je ta masina za ovce.


33ctbnq.jpg
2n249ds.jpg



A mi imamo ovu zelenu. :ppozdrav:
 
samo masina za sisanje ovaca koja nova kosta 59 evra ne znam da li i taj novac vredi. Nove masine koje su dobre i sa kojima moze nesto i da se uradi a ne samo da se racuna da je neko poseduje kosta oko 300 evra ili nesto vice (Heineger, Oster, Constanca, Lister)
 
Vrsim uslugu sisanja ovaca,ovaj posao radim 7,8 godina i sisam brzo i jednostavno.Ako je neko zainteresovan za moje usluge neka mi se javi na e-mail milivojevicivan9@gmail.com Pozzzzzzzzzz
Post je spojen: [time]1295878577[/time]
_________________________________________________
 
miljko je napisao(la):
samo masina za sisanje ovaca koja nova kosta 59 evra ne znam da li i taj novac vredi. Nove masine koje su dobre i sa kojima moze nesto i da se uradi a ne samo da se racuna da je neko poseduje kosta oko 300 evra ili nesto vice (Heineger, Oster, Constanca, Lister)
Jesili pogledao link i li sajt koji sam ja postavio ili prises napamet , ta radnja je trenutno oko 70 km od mene i treba sutra prekosutra da je obidjem
 
Rale u kom svetu ti zivis. Da li ti znas da za 59e nemas dobru masinicu za sisanje ljudi , a kamoli ovaca. Samo nozevi kostaju 40e. A ti kad obidjes tu radnju ti napravi malo slika i zakaci da vidimo i mi te masine. :ppozdrav:
 
dragan82 je napisao(la):
Rale u kom svetu ti zivis. Da li ti znas da za 59e nemas dobru masinicu za sisanje ljudi , a kamoli ovaca. Samo nozevi kostaju 40e. A ti kad obidjes tu radnju ti napravi malo slika i zakaci da vidimo i mi te masine. :ppozdrav:
Hocu slikacu , al moja zena je frizerka pa joj masinicu za sisanje ljudi kupim u Metrou i traje joj po 4-5 godina a zadnju sam platio 2200din ::namigivanje:: a i ovo nije CH standard nozevi i jesu od 35 do 55e al slikacu i postaviti na forum da svi vidimo i da znamo dal je ::lose:: ili :D
 
Link koji sam postavio je za noz za masinicu , naj jeftinija masinica je 229 evra ::lose:: al bice i na akciji pa cemo videti .
Inace klesta za gumice za repove su 8e gumice 3e 100kom klesta za brnjice su isto 8e a brnjice isto 3e sajla za vucenje stoke-svinja sa kocnicom i cilindrom 15e itd al ovo sam kupio .

Post je spojen: [time]1296238623[/time]
_________________________________________________
ah kalup fi 20 za sir 30e
 
Rale izvini , ali ja ne razumem rec BRNJICA. To ti je po meni : usta kod ovaca :sta:
 
dragan82 je napisao(la):
Rale izvini , ali ja ne razumem rec BRNJICA. To ti je po meni : usta kod ovaca :sta:
brnjica je zica koja se stavlja na svinjinu njusku da ne rije
Post je spojen: [time]недеља, 30. јануар 2011. 03:00:52 CST[/time]
_________________________________________________
Sinoć sam na E-BAY naručio mašinicu za šišanje ovaca 155e, a ima od 99e nagore, kad bude stigla ja ću je slikati i postaviti na forum.
Za ovu sam se odlučio jer je lakša 1,9kg i ima par rezervnih nozeva.
 
ZORAN.BNS je napisao(la):
Srdjan Teodorovic je napisao(la):
ljdi vidim da je proslo dosta vremena od striganja ovaca evo vec ce zima a meni vuna stoji kuci,sta da radim sa njom ima li neko ideju:haha:? :sta: :sta:
I jel prodade vunu :sta:
nisam druze prodao vunu cekam da ove godine krene striganje ovaca pa cu je zajedno sa novom vunom prodati..........
 
Evo jednog "izvornog" priloga na ovu temu koji potvrdjuje kakva je situacija sa prodajom vune?!?!?! Kaže skoro jedan čovek:

"Kad' sam ja, pre četrdes't i pet godina, poč'o da se "bavim sas" ovcama, prvi put kad' sam šiš'o ovce, "ot" prodate vune, im'o sam da platim za "sedamnajst" jutara zemlje arendu i jednu celu noć mi je u "kafanu" pevala pevačica !!!

A sad' "ot ote" iste vune - nemam dosta ni "šišača" ovaca da platim !!!"

1zd3aev.jpg

:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh