Vremenske prilike u 2024-oj godini

Baš sam pomislio kad sam gledao radar iza podneva, reko ladno nastao oblak tačno iznad @Peet-a ili u okolnom ataru. A strujanje sporo, jedva primetno i onda gde se otvori tu se i prospe kvalitetno.
Pogledam poslednji prognostički materijal- pljuskovi se videli, ali se davali ili istočno ka Vršcu ili zapadno ka Titelu, baš se u oblasti gde su zapravo bili razvoji davala rupa. Tako vam je to prosto, te male razmere nikada neće moći tačno da se parametrišu (predvide).
Bio je jos jedan koji je nastao iznad Samosa-okolina, pa su se spojili i eto niodkud lepe kise!
Jel se vidi nesto za sledecu nedelju?
 
Gledam radar možda dođe kiša iz Hrvatske ka Bačkoj.
Screenshot-20240508-155816-Windy.jpg
 
@Kimi
44 lit. ukupno danas. Sija fino sunce i ne mora vise padati kod nas bar nekih 2 nedelje🤪
Ako je ta prethodna Rumunka dobacila do vecine Vojvodjana ova danasnja je bila konkretno Lokvanska!🤪
Oblak se stvorio za jako kratko vreme, iznad sela, ni od kuda i samo opalio za sve pare!
@dragan.kovacev
Onaj oblak iz kojeg ste vi dobili kise koji se stvarao negde izmedju Uzdina i Samosa je izgledao po radaru jako opasan. Po radaru je bilo i grada tu negde!
 
E sad neki polako zavise od julske kiše. Mi koji nismo te sreće još uvek gecamo u zimskoj prašini....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Prvo nas obisao oblak sa jedne strane oko podna,sad nas obisao sa druge strane,koja jeb... vukojebina.Ja nzm u zadnjih nekoliko god kad smo mi dobili u cugu preko 30-40lit ...
 
@Kimi
44 lit. ukupno danas. Sija fino sunce i ne mora vise padati kod nas bar nekih 2 nedelje🤪
Ako je ta prethodna Rumunka dobacila do vecine Vojvodjana ova danasnja je bila konkretno Lokvanska!🤪
Oblak se stvorio za jako kratko vreme, iznad sela, ni od kuda i samo opalio za sve pare!
@dragan.kovacev
Onaj oblak iz kojeg ste vi dobili kise koji se stvarao negde izmedju Uzdina i Samosa je izgledao po radaru jako opasan. Po radaru je bilo i grada tu negde!
Opleti i po meteorolozima zbog mira na forumu da ne bude da ih pljujes samo kad najave kise pa ne padne😀😂
 
I sada ce Peet da se hvali kako zna da radi poljoprivredu a dobio je najvise kise . Zabraniti mu postavljanje slika do sledece godine jer nece biti merodavne 🤣
I kod mene se spustila bas fina kisa . Ispaljene su tri rakete . Idvor je bio u srcu oblaka .

Screenshot-2024-05-08-18-32-24-586-com-android-chrome.jpg


@pexkap - kako ste prosli ?
 
Шта ово би код нас поподне? :unsure:

Почело (за мене неочекивано) да пада, ја погледам "Реин аларм", а на њему анимирања путања тог "љубичанственог" облачка баш преко нас, а около ништа. Пало баш добро.

Је ли, а је л' неко зна где сам јесенас оставио кишомер?
 
Шта ово би код нас поподне? :unsure:

Почело (за мене неочекивано) да пада, ја погледам "Реин аларм", а на њему анимирања путања тог "љубичанственог" облачка баш преко нас, а около ништа. Пало баш добро.

Је ли, а је л' неко зна где сам јесенас оставио кишомер?
Bas sam hteo da te pitam koliko je palo . Za razliku od tebe ja znam gde je moj kisomer . Na sigurnom je pod krovom 🤣
Moracemo odokativnom metodom . Oko 15 litara 🤔
 
Seva baš žestoko prema Mačvi.Pomislio sam,ili je čika Aca kod komšinice pa se i atmosvera uzburkala usled mresta ili ide kiša prema nama.Međutim, nema od kiše ništa.Ode dole prema Loznici.
 
Nazad
Vrh