Vremenske prilike u 2024-oj godini

A jel tebe svrbi u guzu da prekomentarises moj post?
Tebi izgleda da je drago kad ti nesto obecavaju a potom te lazu da ti se gace tresu!
A je l' tebe svrbi u guzu da pratiš prognozu kad u nju ne veruješ? I nisi mi odgovorio, da li te neko primorava da pratiš prognozu kad se posle toga osećaš loše?

Al' da ja tebi ipak odgovorim na tvoje pitanje:

Ne, nego mi je muka od tvojih postova da kad god kod tebe ne padne kiša počneš da vređaš, ismevaš i omalovažavaš meteorologe, kao da ti oni puštaju ili ne puštaju kišu. Čoveče, nisi malouman, shvataš da je to PROGNOZA, znači biće od možda do verovatno. Nije tvrdnja pa da znači biće sigurno, a nije ni obećanje! A vezivati svoje želje i očekivanja sa prognozom, pa se potom osetiti slaganim i izneverenim je maloumno!
 
Немам валидан кишомер али већ сам два пута од јуче увече извлачио преливну скептичку. А то је солидна количина воде, ко би рекао да је толико кише истресло за неколико сати. А колико видим из писања чланова из околине колико је њих промашило толико је овде погодило.
 
A je l' tebe svrbi u guzu da pratiš prognozu kad u nju ne veruješ? I nisi mi odgovorio, da li te neko primorava da pratiš prognozu kad se posle toga osećaš loše?

Al' da ja tebi ipak odgovorim na tvoje pitanje:

Ne, nego mi je muka od tvojih postova da kad god kod tebe ne padne kiša počneš da vređaš, ismevaš i omalovažavaš meteorologe, kao da ti oni puštaju ili ne puštaju kišu. Čoveče, nisi malouman, shvataš da je to PROGNOZA, znači biće od možda do verovatno. Nije tvrdnja pa da znači biće sigurno, a nije ni obećanje! A vezivati svoje želje i očekivanja sa prognozom, pa se potom osetiti slaganim i izneverenim je maloumno!
Ne treba meni nikakav odgovor od tebe i nisam ga ni ocekivao. Dakle zaobilazi kao sto ti tvrdis da me niko ne primorava pratiti vremenske prognoze tako i ti moje postove,
Ko te tera da procitas?
Iritira prevara i bilo koja lazna nada neceg dugo ocekivanog da od neke najave dvocifrenog broja lit. na kraju ne kvasi ni beton i to stoji da su se modeli posrali po njihovom poslu i najavama.
A ti mozes se praviti retard kad nisi u situaciji kao mi u Juznom Banatu, u ostalom pogledaj Milovanovu sliku pa se pitaj sta je cinila kosava ( koju bez greske su potrefili modeli) u zadnjih mesec dana.
Pa sad ti vidi ko je malouman ja ili ti, nego lupetas kao prazan lonac dok te zaboli ona stvar jer nisi u situaciji sa padavinama kao mi ovde.
 
Mi smo imali manje padavina nego vi, i ove i ranijih godina. Tri uzastopne godine soja ne može da pređe tonu po jutru a koliko se sećam ti si pisao da ti je rekordno rodila soja prošle godine. Toliko o tome ko je u kakvoj situaciji sa padavinama.
 
Nazad
Vrh