Vremenske prilike u 2024-oj godini

Svaka akcija izaziva određenu reakciju. Tehnologija neumoljivo ide naprijed i taj napredak svi volimo. To uzrokuje određenu reakciju prirode. Često tek nakon nekoliko desetljeća shvatimo što smo uzrokovali. Da stvar bude još gora, volimo slatko pa uživamo u njemu, znajući da to nije dobro i krivo se nadajući da na nas neće pogoditi kao djelovati pogubno. :(
Koliko je u Dubaiju za potop zaslužno tzv sijanje oblaka, a koliko klimatske promjene, teško je reči. Najvjerojatnije oboje.
 
Ja zaista ne pamtim ništa slično ovome. U čemu je ovde stvar,šta se zapravo odigralo meni ostaje neviđena misterija.

U redu je da model lupeta sa količinama u 7-10 dana, ali da ovakav obrt napravi u prognozi koja je unutar 3 dana samo u 3 izlaza (slika levo i desno) je stvarno zapanjujuće, čak i zabrinjavajuće a o situaciji sa padavinama da i ne govorim:
20240420-120826.jpg


Evo stvarno da me pitate šta se desilo, ja stvarno ne bih znao da vam kažem. Sve je delovalo kao pesmica, pa uostalom i pisao sam da će se plitki ciklončić uspeti sa Jadrana ka Panoniji... uostalom, poslednje u životu što bih radio je da ovde ljude lažno navlačim na nešto. Možete onda zamisliti koliko je sve ovo delovalo realno i ostvarivo, nisu to samo glavni izlazi bili nego i ensembli...doduše, ne ovakva ekstremna varijanta sa vrhuncem padavina u Sremu i Bačkoj, ali već na jugu Banata je bilo realno...i onda odjednom od tog plitkog ciklončića ne ostade ni P, odnosno ostadoše samo mrvice koje su još dodatno pomerene ka Bugarskoj.

U čudu, u čudu smo svi na meteo forumu.
 
Poslednja izmena:
Kimi ONI ce uvek naci objasnjenje jer im je posao da prave ljude ludim. To pali, to ide, to prolazi.
Onaj ko kaze da kontrola vremena ne postoji najpre laze sebe.
 
Što se mraza tiče, iz razgovora i dopisivanja s ljudima is regiona, stiče se utisak da je najviše štete bilo preko 300mnv i ispod 120mnv.
Ima li drugačijih iskustava?
 
Ček' , ček', kod vas u južnom Banatu sada pada kiša? Zašto me to ne iznenađuje? :haha: :haha: :haha:
 
Хладан ветар опет полудео, али нема падавина. По прогнози овај део маше падавине, одоше за бечеј и даље.
 
Nazad
Vrh