Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na kraju...tuki.....mozda max. 2 litre, samo mi sjebalo danas prevrnutu lucerku.
 
Vidim da neki ne mogu da poveruju da je moguce kontrolisati vremenske prilike ili neprilike. Setite se samo da su Amerikanci to radili jos u Vijetnamu.
Sadnja suma jeste dobra ideja i to podrzavam. Medjutim ovde kod mene gde god pogledam sume, a kap kise nije pala ko zna od kad. Znaci nije do toga. Bilo je par dana u najavi slabe kise, a jedan dan cak pljuskovi sa grmljavinom, ali kad dodje taj dan jednostavno nista. Oblak nekako nestane i ni kap.
U Vijetnamu gde su godinama ratovali verujem da su svasta radili. Nisam mislio da ne mogu da uticu na vreme ni u kom smislu vec sam ciljao na to da ne cine to nama.
Koji smo mi q u njihovom zivotu da se bakce sa nama!
U ostalom zar rusi ne barataju time da kontrolisu vreme?!
 
Suse na ovim prostorima su se desavale i pre 100 i pre 200 i pre 300 godina a tada Amerika nije ni postojala. Da mogu Ameri bi prvo kod sebe kontrolisali vreme i sprecili stete od tornada koje se mere u milijardama dolara i prema kojima su nase stete od suse mala maca. Ali ako vam je tako lakse verujte u stagod hocete.
 
Poslednja izmena:
Ajd onda bolje pare sto ulazemo za navodnje da skupimo svi i da posaljemo Amerima da daju kisu . Nisu to male pare , neka da ko kolko moze . Jedino se plasim da im ove gazde bazena nisu vec dali pare za susu ??
 
Malo jace seva iz pravca jug jugozapad, i tek pomalo se cuje tutnjava, izgleda ide ka nama... ,,Boze ocemo li stici zivi.. :)
 
Koliko je u Evropi toplo, govori podatak da je u Moskvi danas bilo 24 stepena. Od zapada sevalo dobrano ali se sada smirilo.

Novi sajt za prognozu koji gledam, uglavnom je pogadjao tokom prosle zime. Prema onome sto se vidi bez neke znacajnije kise do 14 maja, a i posle toga ko zna......

https://www.weatheronline.co.uk/Europe.htm
 
Opasan ciklon se diže iz Tunisa i Alžira na sever preko Sredozemlja. Sva sreća počeće i lagano da slabi, inače bi bio pravi potop.

Delovima juga Italije ne gine i do 300 litara kiše.

Biće tu ponovo peska na izvoz, kojeg taj ciklon pumpa ka nama na svojoj prednjoj strani, naravno uz dosta toplote kod nas:

Kako će biti kada nam se primakne, ostajemo da pratimo.

GEMOPIT12_120_1.png
Ja jos uvek cekam da nam ovo cudo stigne. Dokle je stigao?
Drug se ozenio, i otisao u Rim sa zenom na medeni mesec. Poneli su kisobrane jer ce navodno sve vreme biti kisovito. Jel to ovaj ciklon, i kada ce stici kod nas?
 
Ajd onda bolje pare sto ulazemo za navodnje da skupimo svi i da posaljemo Amerima da daju kisu . Nisu to male pare , neka da ko kolko moze . Jedino se plasim da im ove gazde bazena nisu vec dali pare za susu ??

Ne verujem da bi se nase "nisu to male pare" poklopilo sa njihovim "nisu to male pare".Ako neko ume da potrosi to su Ameri,od obicnog gradjanina do drzave.Samo milijarde $ su za njih ozbiljne pare.

Ne znam ali ne bih iskljucio mogucnost da malo eksperimentisu.Kod nas svaki dan najavljuju pljuskove.Stami se svaki dan,tutnji,a onda...nista ili par kapi nedovoljnih da pokupe prasinu.Kao da se neko odozgo dobro zabavlja.:sta:
 
Sutra svi po 50 evra posaljite meni za litar kise ko oce 10 litra nek posalje 500 evra pa cu ja sa amerima ispod zita da sredim nesto, tipa da harp iskljuce kad je crveno slovo u kalendaru pa da dobijemo kisu ili kad je nekom rodjendan pa da mu to bude poklon :osmeh:
 
Meteorololozi neka prodaju diplomu za par pljeskavica jer su ih izgleda za te pare i kupili.
Ajde neka puste nadredjeni i 15l mesecno pa da znamo da su u ku*cu a ne ovo 0.1l dnevno.
 
Da da Markokg, to je upravo taj ciklon. Dovoljno je blizu da krene da utiče na vreme na Balkanu, posebno na krajnjem zapadu.

Kod nas sutra i prekosutra mahom rub svega, zbog jake košave-Krajnji zapad, jugozapad i zapad Vojvodine dobiju jedino mahom nešto.

E onda od petka slabljenjem vetra to se širi i na ostatak zemlje. Ipak, ostaje košavsko strujanje na visini, pa će padavine dolaziti sa jugoistoka/istoka. Najviše će ih dobiti navetrene planinske strane zapada i jugozapada zemlje (100-ak litara) a najmanje kranji istok zemlje.
 
Da da Markokg, to je upravo taj ciklon. Dovoljno je blizu da krene da utiče na vreme na Balkanu, posebno na krajnjem zapadu.

Kod nas sutra i prekosutra mahom rub svega, zbog jake košave-Krajnji zapad, jugozapad i zapad Vojvodine dobiju jedino mahom nešto.

E onda od petka slabljenjem vetra to se širi i na ostatak zemlje. Ipak, ostaje košavsko strujanje na visini, pa će padavine dolaziti sa jugoistoka/istoka. Najviše će ih dobiti navetrene planinske strane zapada i jugozapada zemlje (100-ak litara) a najmanje kranji istok zemlje.
Hvala ti kimi na vremenu sto izdvojis za nas.

SAMO jedno pitanje, jel ce ta kisa obuhvatiti i Vrsacki kraj ili ?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Hoće Barbu, ne brini.

Što neko već reče, južni Banat kad krene, lako on pretekne sve po dobijenoj kiši. :osmeh: Silaziće "rumunke" sa Karpata tako da treba očekivati akciju što se kaže.

Što je najbitnije, nestabilnih dana biće više u nizu tako da eto šanse da svi poberu lepe padavine.
 
Hoće Barbu, ne brini.

Što neko već reče, južni Banat kad krene, lako on pretekne sve po dobijenoj kiši. :osmeh: Silaziće "rumunke" sa Karpata tako da treba očekivati akciju što se kaže.

Što je najbitnije, nestabilnih dana biće više u nizu tako da eto šanse da svi poberu lepe padavine.
Uu ako nam dolazi kisa preko granice uvek dolazi potop!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Bolje leti nego zimi,samo bez nekog kijameta ,a umereno mož 3 dana da pada i nek napada 100 l po m2,za ovaj period,a kasnije nek dodaje povremeno.
 
Danas protivgradna stanica dobila poziv za moguc grad u 15:30... Valjda ce nas obici ovaj put...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh