Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Harpa nema i naći ga nećemo, al mogli bi po koje drvo posaditi, cenim da manjak šuma ne pomaže u ovoj situaciji sa vetrom sto ne prestaje.
 
Ja msl da nas samo zeza ova kosava koja neda da kisni oblaci iz zapadne evrope dodju do nas. Pa jel vidite kakvo je vreme kod njih. Ima i kise i snega i oluja. Ovo zadnje nam ne treba kao ni ovaj sneg ali one i onolike kise sigurno bi dobro dosle. Za moj kraj vidim da ima neke nade za petak - nedelja. Bice i mora biti Djurdjevska. Ona je spas.
 
Izvinjavam se za off ali poljocuvari jure nas da ne bi palili a ove sto posekose i to malo suma izmedju kanala sto je bilo ni nevide ili se trude da ih nevide a kad pod pritiskom i nahvataju nekog on bude osudjen na uslovno ili neku smesnu kaznu pod izgovorom da nemaju za zivot i da ugreju sitnu decu .Prvo i osnovno sumu nema ko da cuva a onda cemo sadnicu po sadnicu i za nekoliko god atari ce ponovo ozeleniti i oziveti
 
April 2018. godine je ubedljivo najtopliji april u istoriji... Mislim da Beograd za 2 stepena ima vecu srednju mesecnu temperaturu od prethodnog najtoplijeg aprila... A slicno i u ostatku Srbije... Izgleda veliko nevreme u Loznici videcemo kako ce se odvijati u nastavku veceri i noci, moze to izdrzati i do ujutru i stici do Madjarsku a moze i da ne izdrzi :)

mudrolija-april-jul.jpg
 
Ajd i ja da se izvinjavam za :off_topic:, ,mada nisam u tom fazonu, al kad si već načeo (meni omiljenu) Temu seče "drva" u kanalu, da se nadovežem...
U kanalu NE SME da bude stabala, nikakvog, ni vrba, ni topola, ni šljiva ringlova, a "ljudi" još i sade !!!
Smatraju i to svojim posedom !!!
Njiva, pa na kraju njive put, a ispod puta kanal za odvodnjavanje..
I čova lepo posadi vrbe i topole iz samu obalu kanala, na samoj ivici, i proklamuje da je to njegovo...
Čak se svađa sa bageristom koji radi na čišćenju kanala, i preti fizičkim obračunom !!!!
A od njegove prave imovine, tj. njive, deli ga put od 6.2 metra....
Još tvrdi da tu put nikada nije ni bio i da će da tuži za naknadu štete...
Ludilo, braćo mila, ludilo !!!
Moja 018 je spremna za novu sezonu !!!
Samo za pojedine članove !!!
Biće slika u odgovarajućoj Temi kad za to dođe vreme....
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Da batalimo to, ovo vreme nije baš po meri za April, i ove vrućine mi odgovaraju, volim kad je (jako) toplo, svi kukaju, vrućina, vrućina, a meni SUPER !!!
Jedino se moj kukuruz i bašta ne slažu sa mnom....
Eno, prognoziraju za Subotu nekakvu kišu, pa nek se obraduju !!!
Inače, napolju je prijatnih 25 stepeni, u 'ladu....
 
Kod nas dobar pljusak u dva navrata u delovima atara ležala voda u njivama a po prognozi bilo za danas bez padavina.
 
Sajt accuweather najavljivao prethodna 5 dana popodnevne pljuskove i nije bilo nista. A yr.no pogodio i sa temp i sa padavinama(0), sad kazu za vikend 15tak litara, valjda ce pogoditi i to.
 
Vidim da neki ne mogu da poveruju da je moguce kontrolisati vremenske prilike ili neprilike. Setite se samo da su Amerikanci to radili jos u Vijetnamu.
Sadnja suma jeste dobra ideja i to podrzavam. Medjutim ovde kod mene gde god pogledam sume, a kap kise nije pala ko zna od kad. Znaci nije do toga. Bilo je par dana u najavi slabe kise, a jedan dan cak pljuskovi sa grmljavinom, ali kad dodje taj dan jednostavno nista. Oblak nekako nestane i ni kap.
 
Jedni sade,drugi lome i uništavaju a treći seku motorkom.

90-их кад се коров није прскао већ кукуруз окопавао на крају њиве увек пожељно је имати које дрво. Сећам се да сам ја имао орах а у близини вишња.. Е лепе ладовине.

- - - - - - - - - -

Medjutim ovde kod mene gde god pogledam sume, a.
Између Стара Пазове и Голубинаца је посађен дрворед са обе стране асфалта. Ко год да је урадио свака му част. Мислим да укупно дужина обе стране садње цца 10 км..
 
Између Стара Пазове и Голубинаца је посађен дрворед са обе стране асфалта. Ко год да је урадио свака му част. Мислим да укупно дужина обе стране садње цца 10 км..
A između Golubinaca i Putinaca ?
Šta se desilo s tim drvoredom ?
Mislim da će sledeća generacija psovati sve po spisku onom ko posadi to drveće...
I to topole...
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Ona oluja južno od Save, oslabila, i smotala ulijevo, prema Šidu....
Sr. Mitrovicu neće potkačiti...
Pratim je već po' ure na "komšijskom" meteo radaru....
A i "uživo" ...
Išao da "pustim vodu" pa malko gledio "na tu stranu"...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh