Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene ceo dan oblacno, pred zoru padalo nesto malo kise, a trenutno +7'c. Sutra i prekosutra najavljuju malo toplije i stabilnije, nadam se da ce tako zaista i biti da moze da se radi nesto po vocnjaku.
 
Још мало па ће Тиса да одради свој посао.
95d0715e035610e5aecaf69ac9e545e2.jpg
11b078ee6105dbb30ee076834f59244f.jpg


Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Moj komsija je posejao psenicu u Ljutovu za one koji neznaju to je nebranjeni deo do reke Tise.Kaze komsija jos dok je njegov pokojni otac radio zemlju kad god poseje psenicu tamo voda se izlije.Tisa raste i bice cupavo ali ja sam optimista zahvaljujuci proslogodisnjoj susi svi kanali su suvi i nema podzemne vode tako da ja mislim {moguce da gresim} da ce proci bez izlivanja.izvinjavam se za off
 
Poslednja izmena:
Kisa, kisa i kisa. Valjda ce sastaviti malo lepog vremena. Neka pada malo i na leto kad bude trebalo.
 
Moj komsija je posejao psenicu u Ljutovu za one koji neznaju to je nebranjeni deo do reke Tise.Kaze komsija jos dok je njegov pokojni otac radio zemlju kad god poseje psenicu tamo voda se izlije.Tisa raste i bice cupavo ali ja sam optimista zahvaljujuci proslogodisnjoj susi svi kanali su suvi i nema podzemne vode tako da ja mislim {moguce da gresim} da ce proci bez izlivanja.izvinjavam se za off
За задња 24 часа је спала око 6цм....јуче је то било око 15 часова.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Pa brana koja ima kapije kojima regulisu protok Tise a zasto nemam pojma ,ima i neznam kako se zove da mogu brodovi da prolaze .Znam samo ot kad je napravljena da je nivo podzemnih voda porastao i podrumi koji po svedocenju starosedeoca nisu nikad imali vode od izgradnje brane povremeno kad su velike vode budu puni vodom i neupotrebljivi
 
Napokon sunčano i vedro jutro u celoj Srbiji... toga nije bilo punih 12 dana da svuda bude vedro.

P.S Što se te Tise tiče, na automatskim hidrološkim stanica postoji stanica- "Brana novi Bečej". Kakva je to brana na ravničarskoj reci u niziji ?
Редовна брана са капијама за регулисање горњег тока Тисе, има и преводницу за пловила. Превасходно је направљена ради продуживања пловног тока Тисе тј. подизање нивоа воде, пуштена у рад 1976. године. Било је у плану да се ставе и хидро турбине за производњу електричне енергије али се од тога одустало. Наравно и преко ње је подигнут мост који спаја коловозом Нови Бечеј и Бечеј, некадашња магистрала ако ме сећање служи Кикинда - Сомбор - Осијек.
Постоји легенда да су са бачке стране стављене дрвене греде, да не би рђа прелазила у Банат.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Hvala na odgovoru !

Mims, sledeći na turneji mi je upravo Zrenjanin. :osmeh:

IMT- da, čini se neminovna promena vremea sa kišom za vikend. Ostaje samo pitanje hoće li taj frontalni poremećaj u subotu popodne ili će ipak okasniti još malo, pa stići u nedelju.
 
Редовна брана са капијама за регулисање горњег тока Тисе, има и преводницу за пловила. Превасходно је направљена ради продуживања пловног тока Тисе тј. подизање нивоа воде, пуштена у рад 1976. године. Било је у плану да се ставе и хидро турбине за производњу електричне енергије али се од тога одустало. Наравно и преко ње је подигнут мост који спаја коловозом Нови Бечеј и Бечеј, некадашња магистрала ако ме сећање служи Кикинда - Сомбор - Осијек.
Постоји легенда да су са бачке стране стављене дрвене греде, да не би рђа прелазила у Банат.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
Iz te backe nista dobro nije doslo.
Ni vetar odande ne valja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh